Arhīvs - September, 2011

Infografika: Latvijas izglītība skaitļos

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība gatavojoties konferencei “Pedagogu darba vide un izglītības kvalitāte” apkopoja datus infografikai “Izglītība skaitļos”. NeoGeo.lv veica šīs informācijas vizualizāciju.

Zelta pasaule

Zelts ir viens no visretāk sastopamajiem metāliem uz Zemes. Arī Latvijā ir zelts. Tas atklāts ģeoloģiskās izpētes darbos, taču zelta koncentrācija Latvijas pazemes iežos dažviet ir tikai 8 grami uz 1000 tonnu iežu, kas padara tā ieguvi par absolūti neizdevīgu.

Latvijas garā un īsā šķērslīnija

NeoGeo.lv veica aprēķinus, lai noskaidrotu, cik gara ir Latvijas īsākā un garākā šķērslīnija.

FIFA – pasaules futbolistu lielā skaitīšana

2007. gada jūlijā Starptautiskā futbola federāciju asociācija vai FIFA publicēja datus par 2006. gadā notikušo visas pasaules futbolistu skaitīšanu. Šī grandiozā visas pasaules futbolistu skaitīšana tika veikta otro reizi FIFA vēsturē.

Zvaigznes kā smilšu graudi

Neviens astronoms mūsdienās nespēs dot precīzu atbildi par kopējo zvaigžņu skaitu Visumā. Jebkurā gadījumā, saskaitīt visas zvaigznes ir nodarbe, kas pielīdzināma smilšu graudiņu saskaitīšanai Baltijas jūras pludmalēs. Neiespējami!

Zemūdens kabeļu kamolā

Tā kā aptuveni 71% no Zemes virsmas laukuma aizņem jūras un okeāni, tad neizbēgami cilvēkiem jau vairāk kā 150 gadus nākas lietot zemūdens komunikāciju kabeļus.

Aptaujas rezultāti par simpātiskāko tautu

Noslēgusies aptauja par to, kura no tautām latviešiem šķiet vissimpātiskākā. Ir patīkami, ka katra no aptaujā iekļautajām tautām ir ieguvusi savu daļu no aptaujas dalībnieku balsīm.