Loading...
Tas ir interesanti

Arhitektūra no putna lidojuma

Celtņu un dabas objektu kopums, kas veido cilvēka dzīves vidi, ir mākslas veids, kuru saucam par arhitektūru. Arhitektūras skaistumu, gan arī tās kroplības katrs var vērot visās savas dzīves gaitās : mājās, darbā, atpūtā un ceļojumos. Vērot ēku fasādes, būvju proporcijas un apjomus, vērtēt izmantotos būvmateriālus un skatīt apstādījumu ir mūsu ikdienas rituāli. Pavisam cits skats uz arhitektūras objektiem paveras, ja aplūkojam tos attālināti, it īpaši no putna lidojuma. NeoGeo.lv iepazīstinās jūs ar dažiem mūsdienu Latvijas arhitektūras objektiem, kuri ir savdabīgi un interesanti, skatoties no putna lidojuma. 1. Baroka mākslas brīnums neskartā lauku ainavā – Rundāles pils Rundāles pils | Neogeo.lv 2. Daugavgrīvas cietuma Grīvas nodaļa Daugavpilī Daugavgrīvas cietuma Grīvas nodaļa | Neogeo.lv 3. Bijušās Krievijas impērijas 1. klases cietoksnis, kurš ir vienīgais bez pārmaiņām saglabājies 19. gadsimta pirmās puses cietokšņa paraugs Austrumeiropā – Daugavpils cietoksnis Daugavpils cietoksnis | Neogeo.lv 4. Slavenā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli celtā Jelgavas pils Jelgavas pils | Neogeo.lv 5. Starptautiskas nozīmes svētvieta Aglonā – Aglonas bazilika Aglonas bazilika | Neogeo.lv 6. Uzvaras parks Rīgā Uzvaras parks | Neogeo.lv 7. Amatciems Amatas novada Drabešu pagastā Amatciems | Neogeo.lv 8. Dzīvojamā apbūve Mārupes novadā Apbūve Mārupē | Neogeo.lv 9. Daugavgrīvas mazdārziņi Rīgā Daugavgrīvas mazdārziņi | Neogeo.lv 10. Pilssala Alūksnes ezerā Pilssala - Alūksnē| Neogeo.lv 11. Ozo Golfa klubs Mīlgrāvī Rīgā Ozo Golfa klubs| Neogeo.lv Kā jau minējām, ne vienmēr viss, kas interesanti izskatās no putna lidojuma, ir skaists, aplūkojot šo objektu tuvumā no ierastā skatu punkta. Labs piemērs ir ASV radītā „Cietumu karte”, kurā apkopoti 700 izteiksmīgākie ASV cietumu satelītattēlu skati. Jāpiemin, ka kopumā ASV ir 4 916 cietumi.
avots: http://prisonmap.com/
„Cietumu kartē” ir labi redzams, cik dažādi un savdabīgi interesanti izskatās ASV cietumi no putna lidojuma. Aplūkosim cietumus tikai no putna lidojuma!
VN:F [1.9.22_1171]
Raksta vērtējums: 9.6/10 (19 balsotāji)
Arhitektūra no putna lidojuma, 9.6 out of 10 based on 19 ratings
6 comments
 1. Kolumbs

  NeoGeo derētu uzrakstīt rakstu par cietumiem Latvijā.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: 0 (no 2)
 2. Juris

  Te Daugavpils cietoksnis, liekas, 1944.gadā.
  http://failiem.lv/u/znopgmo
  (bilde būs pieejama 2.mēn. no šīs dienas). Darbā jāatrod Rundāle 1980.tajos gados. Varētu salīdzināt dārzs “raksta” izmaiņas.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: 0 (no 0)
 3. Arhitekti

  hmm… nebiju pirms tam izvērtējis Rīgas arhitektūru no putna lidojuma – interesants raksts. Lika man pievērsties veco karš izpētei.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: 0 (no 0)
Leave a Reply

Your email address will not be published.