Loading...
Dabas parādības

Pirms un pēc katastrofas

Bieži daudz ko var noskaidrot, veicot salīdzināšanu. It īpaši, ja mēs salīdzināšanu veicam, apskatot attēlus. Tad nevajag garus un plašus aprakstus par to, kā noticis, kas noticis, kas ir bijis un kas ir palicis. Pirmo iespaidu nodrošina mūsu redze. Kā spilgtu piemēru, tam, kā, salīdzinot aeroattēlus pirms un pēc katastrofas, var iegūt uzskatāmu sākotnējo informāciju, var pieminēt 2013. gada 20. maijā notikušo virpuļviesuli ASV Oklahomas štata Mūras pilsētā. Pēc vizuālā novērtējuma tālāk jau var sekot postījumu aprēķini, apraksti un zaudējumu uzskaite. Notikušā vizuālais novērtējums ļauj pilnīgāk izprast postījuma sekas un pieņemt nepieciešamos lēmumus.
Uzziņai: • Virpuļviesulis ASV Oklahomas štata Mūras pilsētā notika 2013. gada 20. maijā ap 15.00 pēc vietējā laika. • Virpuļviesuļa stipruma novērtējums – EF5 (visaugstākais). • Virpuļviesulis ilga 39 minūtes, un tas veica aptuveni 27 km garu un līdz 2 km platu postījuma ceļu. • Maksimālais vēja ātrums bija ap 340 km/h. • Nogalināti 23 cilvēki un ievainoti – 377. • Postījumu materiālais novērtējums – apmēram 2 miljardi ASV dolāru. • Nopostītas vai bojātas aptuveni 13 000 dzīvojamo māju. • Nopostītas 2 skolas. Vienā no tām virpuļviesuļa laikā notika nodarbības, skolā bojā gāja 9 cilvēki. • Sagrauta slimnīca, notika slimnieku evakuācija.
Video par virpuļviesuli Mūras pilsētā 2013. gada 20. maijā
Viesuļvētras postījumi Mūras pilsētā
Foto: http://www.flickr.com/photos/yahoonews/
Tagad aplūkojiet Esri Map aeroattēlu salikumu par virpuļviesuļa postījumiem Mūras pilsētā! Skaidri redzams, kā ir bijis un kas ir palicis. Klikšķiniet
Nobeigumā nedaudz nenopietni par salīdzināšanu piedāvājam iepazīties ar salīdzināšanas rotaļlietu – „Pasaule pēc cilvēces izzušanas”. Klikšķiniet
Informāciju par virpuļviesuļu izcelšanos un izteiksmīgus virpuļviesuļu video NeoGeo.lv jau publicēja savā rakstā „Virpuļviesulis jeb virpuļvētra” .
VN:F [1.9.22_1171]
Raksta vērtējums: 10.0/10 (5 balsotāji)
Pirms un pēc katastrofas, 10.0 out of 10 based on 5 ratings
4 comments
 1. Kolumbs

  Briesmīgi!!! Negribētos trāpīties tādā tornado!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: +4 (no 4)
 2. driks

  Vai ir kāda bilde, kur ir redzamas normālas mūrētas mājas pēc šitāda tornado? Ir skaidrs, ka tās viņu karkasu kastes lido pa gaisu, bet kas notiek ar mūra mājām? Ir kāda bilde? Es pieņemu, ka jumts aizlido, bet sienas?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: +2 (no 2)
 3. geh

  Paši jau viņi tās vētras arī rada (apzināti vai neapzināti)… Google: HAARP.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: -4 (no 6)
 4. Bērziņš

  HAARP, kas pēta jonosfēru (un kur pastāv gandrīz vakuums, kādēļ vējš vispār nav iespējams) nav nekāda sakara ar troposfēru, kurā notiek viesuļvētras. Viesuļvētras ir bijušas arī laikos, kad nekādas HAARP programmas nebija. Viesuļvētras gan veicina okeāna virsmas temperatūras celšanās, ko savukārt veicina globālā sasilšana.

  P.S. Jo vairāk zināšanas gūsti, jo muļķīgākas šķiet sazvērestības teorijas (īstās sazvērestības ir daudz garlaicīgākas un tās glabā noslēpumā, nevis apraksta dižpārdokļos).

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: +2 (no 2)
Leave a Reply

Your email address will not be published.