Loading...
Tas ir interesanti

Cik ātri var nokļūt līdz ….?

Pilsētās cilvēkiem ir jāpārvietojas no vienas pilsētas daļas uz citu. Visiem ir kādas darba darīšanas, izklaides pasākumi, atpūta, iepirkšanās un dažādas citas vajadzības. Pārvietoties pilsētā mēs varam daudzos dažādos veidos: ejot kājām, braucot ar velosipēdu, motociklu, automobili, sabiedrisko transportu (vilcienu, tramvaju, trolejbusu, autobusu, metro). Dažkārt pārvietojas arī ne visai izplatītos veidos: ar ūdenstransportu, ar skrituļslidām vai pat skriešus… NeoGeo.lv piedāvā iepazīties ar ļoti labu rīku, kā lielpilsētās var plānot un noteikt savu nokļūšanas laiku no viena pilsētas punkta uz otru. Izmantojot izohronu kartes 8 ASV pilsētās (Ņujorka, Sanfrancisko, Čikāga u.c.) ir noteikta un uz kartes attēlota situācija, kura raksturo to, kā, ejot kājām vai izmantojot sabiedrisko transportu (vilcienu, tramvaju, trolejbusu, autobusu, metro), var noteikt laiku nokļūstot no kādas pilsētas vietas citā. Kartē ir ņemta vērā konkrētā transporta kustības situācija tajā brīdī, kad lietotājs mēģina to noskaidrot. Tātad ir ņemta vērā gan esošā diennakts stunda, gan nedēļas diena. Neprognozējamie pilsētu sastrēgumi kartes informācijā neatspoguļojas. Karte arī nav izmantojama, ja plānojat izmantot velosipēdu vai automobili. Pārvietošanās ātruma karte 8 ASV pilsētās Klikšķiniet uz kādu no pilsētām. Atveroties kartei, lietotājs var noklikšķināt uz to vietu, kurā viņš atrodas, un kartē redzēt aptuveno laiku, kāds ir nepieciešams, lai nokļūtu savā izvēlētajā galamērķī. Vienkārši un saprotami!

Lai radītu priekšstatu par ASV sabiedrisko transportu, aplūkojiet dažas fotogrāfijas!


Ņujorkas autobuss. Foto: http://www.flickr.com/photos/35997943@N03
Denveras metro. Foto: http://www.flickr.com/photos/25369015@N04/
Tramvajs Sandjego. Foto: http://www.flickr.com/photos/58415659@N00
Trolejbuss Sanfrancisko. Foto: http://www.flickr.com/photos/26181971@N07
Lai arī Latvijas galvaspilsēta Rīga nav tik liela, kā daudzas pasaules dižpilsētas, taču šāda karte Rīgai arī būtu vajadzīgā.
VN:F [1.9.22_1171]
Raksta vērtējums: 8.7/10 (9 balsotāji)
Cik ātri var nokļūt līdz ….?, 8.7 out of 10 based on 9 ratings
5 comments
 1. Reinis

  Sabiedriskais transports Rīgā izskatās labāk. Ok varbūt daži vecie trolejbusi ne gluži, bet pāarējais gan.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: +1 (no 1)
 2. Oskars

  Tas ir tikai loģiski, ņemot vērā, ka ASV ar sabiedrisko pārvietojas tikai pēdējie, es uzsveru – pēdējie nabagi. Ikviens sevi cienošs amerikānis pārvietojas ar lidmašīnu un savu/īrētu auto.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: +2 (no 4)
 3. Atis

  Nu acīmredzot ne visi var atļauties miljonus regulāri ieguldīt jaunā sab. transportā.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: 0 (no 0)
 4. Dzonits

  Oskars ir kaut kādu aizvēsturisku aizspriedumu varā. Tad jau arī par Rīgu to pašu var teikt. Daudziem bāliņiem tāpat ir zem viņu goda braukt sabiedriskajā.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: 0 (no 0)
Leave a Reply

Your email address will not be published.