Loading...
StatistikaTas ir interesanti

Alkohola patēriņa salīdzinājums starp vīriešiem un sievietēm

Foto: https://www.flickr.com/photos/aloha75/
Ja jautāsim jums, kurš uzvarētu alkohola patēriņa kaujā starp dzimumiem, tad atbilde būtu jau zināmā – “uzvarētāji” būtu vīrieši. Tomēr interesanti būtu noskaidrot, kādas atšķirības ir visā pasaulē tam, par cik vīrieši alkoholu patērē vairāk nekā sievietes. Atbildi uz šo jautājumu sniedz http://vinepair.com sagatavotā karte, kura izgatavota, pamatojoties uz 2014. gadā publicēto Pasaules Veselības organizācijas ziņojumu par statistiku tam, kāds bija vidējais alkohola patēriņš katram dzimumam dažādās pasaules valstīs 2010. gadā.

Alkohola patēriņa salīdzinājums starp vīriešiem un sievietēm

Foto: http://vinepair.com

Karte neuzrāda alkohola patēriņa apjomu, bet tikai starpību starp vīriešu un sieviešu alkohola patēriņu. Dati liecina, ka pasaulē nav nevienas valsts, kur sievietes lietotu alkoholu vairāk nekā vīrieši. Atšķirības starp vīriešu un sieviešu alkohola lietošanas daudzumu starp valstīm ir diezgan lielas. Vienā skalas galā ir Tadžikistānā, Mozambika, Centrālāfrikas Republika, Nigēra un Uganda, kurās alkohola patēriņš starp sievietēm un vīriešiem ir gandrīz līdzīgs (vīrieši patērē 1,15 – 1,30 reizes vairāk alkohola nekā sievietes). Otra skalas pašā galā ir Tunisija, kur attiecība starp vīriešu un sieviešu alkohola patēriņu ir 108 pret 1. No kartes datiem redzams, ka pasaulē vidēji vīrieši patērē 2,2 reizes vairāk alkoholu nekā sievietes. Latvijā šis rādītājs ir lielāks – 2,6 reizes. Tāpat http://vinepair.com ir sagatavojusi katras valsts populārākās alus šķirnes karti.

Katras valsts populārākās alus šķirnes

Pilna versija
Dati kartei esot iegūti no dažādiem avotiem un izpētes ziņojumiem. Kā redzat populārie katras valsts alus zīmoli ir tikpat dažādi kā mūsu planēta pati.
Foto: www.flickr.com/photos/frankhendriks/
Daži dati par alkohola patēriņu Latvijā (2014. gadā publicētais Pasaules Veselības organizācijas ziņojums par situāciju 2010. gadā): • Nedzērāju skaits (cilvēki vecāki par 15 gadiem, kuri nekad nav lietojuši alkoholu): 14,3% (7,2% vīriešu un 20,2% sieviešu); • Cilvēku skaits (vecāki par 15 gadiem), kuri nav lietojuši alkoholiskos dzērienus pēdējā gada laikā: 32,3% (25,8% vīriešu un 37,6% sieviešu); • Latvijā patērētā alkohola struktūra: 47% alus; 37% spirts; 11% vīns; 5% citi alkoholiski dzērieni; • Absolūta alkohola patēriņš gadā uz vienu alkoholu lietojošu iedzīvotāju virs 15 gadiem: 18,1 litri (26,5 litri vīriešiem un 10,1 litrs sievietēm).
VN:F [1.9.22_1171]
Raksta vērtējums: 10.0/10 (4 balsotāji)
Alkohola patēriņa salīdzinājums starp vīriešiem un sievietēm, 10.0 out of 10 based on 4 ratings
5 comments
 1. NeoGeo.lv

  Atbilde marcusam.
  Lai palielinātu karti, lūdzu spiediet “Pilna versija” zem kartes.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: +1 (no 1)
 2. Alusbrālis

  Vai tad Saudu Arābijā arī ir populārākas alus škirnes ? tur taču ir Islams. Izrādās ka Islamu valstīs arī alu lieto 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: 0 (no 0)
 3. Trollis

  Izskatās, ka Igauņuiem nav populārākā alus 😀 Bet tas par Sauda Arābiju – iespējams, tas ir tikai tūristu populārākais alus, kurš tiek pirkts un patērēts tajā valstī,

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: 0 (no 0)
 4. Nelabojams

  Interesenti bij.
  >Trollim – jā, igauņi izpalikuši… pēc maniem kā pierobežas iedzīvotāja novērojumiem varētu būt Saku. Par Sauda Arābiju – hi, hi, varētu domāt, ka viņi “neņem” – ir dzirdēti ļoti interesanti pastāsti no tiem, kas tur strādājuši ilgāku laiku 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: 0 (no 0)
Leave a Reply

Your email address will not be published.