Loading...
Tas ir interesanti

Mēs mīlam kartes!

2015. gads un arī 2016. gads pasaulē ir pasludināti par svētkiem visiem cilvēkiem, kuri ražo, lieto un mīl kartes – Starptautiskais kartes gads! Starptautiskā kartes gada logo Starptautiskais kartes gads ir vispasaules svētki ar mērķi īpaši plaši atspoguļot karšu unikālo lomu mūsdienas pasaules dzīvē. Starptautiskā kartogrāfijas asociācija ir ierosinājusi (International Cartographic Association (ICA)) un Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) ir, atbalstījusi šos svētkus, un tās aicina visiem sniegt informāciju cik nozīmīgas ir kartes un ģeogrāfiskā informācija jebkurā mūsu dzīves sfērā – zinātnē, tehnoloģijās, ražošanā, izglītībā, plānošanā, ceļošanā un daudz kur citur. Starptautiskais kartes gads tika oficiāli atklāts ICA konferencē Riodežaneiro 2015. gada augustā, un tas turpināsies līdz 2016. gada beigām.
Starptautiskā kartes gada mērķi ir: – padarīt kartes vairāk redzamas un lietojamas iedzīvotājiem un it īpaši skolēniem, – parādīt, kā kartes var tikt izmantotas sabiedrībā, – parādīt, kā informācijas tehnoloģijas var izmantot, lai iegūtu ģeogrāfisko informāciju un ražotu kartes, – attēlot dažāda veida kartes un kartes ražošanu, – parādīt zinātniski tehnisko attīstību karšu ražošanu, – parādīt nepieciešamību ilgtspējīgai attīstībai ģeogrāfiskās informācijas un karšu ražošanai un lietošanai, – palielināt interesi skolniekiem un studentiem apgūt kartogrāfiju un ar kartogrāfiju saistītas disciplīnās.
Bērnu zīmēto karšu izstāde Vroclavā Polijā. Foto: https://www.flickr.com/photos/mapyear/21601078278/

Arī Latvijā ir plānoti dažādi pasākumi, lai piedalītos Starptautiskajā kartes gadā. Kā vienu no tiem ir jāmin starptautiskā konference par digitālo iepazīšanos ar kartogrāfisko mantojumu, kas notiks Rīgā, Nacionālajā bibliotēkā, 2016. gada 20.-22. aprīlī. Ar pasākuma programmu var iepazīties šeit.
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras logotips
Latvijā vadošā iestāde valsts politikas īstenošanā ģeodēzijas, kartogrāfijas un ģeotelpiskās informācijas jomā ir Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra (LĢIA). LĢIA veic ģeodēzisko un kartogrāfisko pamatdatu iegūšanu, sagatavošanu un atjaunināšanu, kā arī ģeotelpiskās informācijas pakalpojumu sniegšanu. LĢIA atbilstoši savai kompetencei sadarbojas ar valsts un pašvaldību iestādēm, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalstīm, Eiropas Savienības institūcijām un starptautiskajām kompetentajām organizācijām, kā arī sniedz tām un sabiedrībai ģeodēzisko, kartogrāfisko un ģeotelpisko informāciju.
Karšu izdevniecības “Jāņa sēta” logotips
Ar LĢIA daudzajiem sagatavotajiem ģeodēzijas, kartogrāfijas un ģeoinformācijas produktiem var iepazīties LĢIA Karšu pārlūkā. Daudz darba Latvijas sabiedrības nodrošināšanā ar kartēm veic arī Karšu izdevniecība “Jāņa sēta” .

MĒS MĪLAM KARTES!

VN:F [1.9.22_1171]
Raksta vērtējums: 9.3/10 (12 balsotāji)
Mēs mīlam kartes!, 9.3 out of 10 based on 12 ratings
2 comments
  1. Nū Kolupa

    Loba līta kartys. Īdzert, pasapist, pakartovōt, tys viss dzeivi padora interesantōku.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Vērtējums: 0 (no 0)
Leave a Reply

Your email address will not be published.