Loading...
Statistika

Latvijas cūku karte

NeoGeo.lv vienmēr ir iestājusies par pēc iespējas plašāku karšu lietošanu visās mūsu dzīves jomās, jo kartes ir savdabīgs spēks. Tās bieži palīdz labāk izprast to, ko ar vārdiem būtu gari un plaši jāstāsta, tās rada lielisku kopskatu, tās veiksmīgi informē un dod iespēju uzzināt plašu raksturojošo informāciju. Kā vienu labu piemēru varētu minēt Latvijas Cūku audzētāju asociācijas (LCAA) izveidoto interaktīvo karti, kurā apkopota informācija par Latvijas cūku audzētājiem. Karte ir bezgala vienkārša, bet tas jau ir vērtīgs solis ceļā un daudz veiksmīgāku Latvijas sabiedrības informēšanu par cūkkopības jomu Latvijā.

Foto: https://www.flickr.com/photos/jm999uk/449473758

Iepazīsimies ar Latvijas cūkgaļas ražotāju karti!

Foto: http://www.lcaa.lv/map

Kartē ir atzīmētas saimniecības, kuras audzē cūkas Latvijā. Ir uzrādīti gan saimniecību nosaukumi, gan to adreses, gan kontakta telefoni, pa kuriem var tikt veikti pasūtījumi, gan veikali, kur nopērkama saimniecību produkcija. Ar kartes palīdzību Latvijas iedzīvotājiem ir dota lieliska iespēja atrast un iegādāties vietējo Latvijas cūkgaļu, kura noteikti ir veselīgāka par importēto. Protams, ka pirkt savas valsts produkciju daudzus vada arī patriotisms. Latvijas cūkgaļa ir veselīgāka, jo Latvijā netiek veikta kuilīšu imūnkastrācija jeb medikamentozā kastrācija, ko daudzviet piekopj Eiropas Savienībā. Lai arī Eiropas Savienībā šāda imūnkastrēšana ir atļauta, taču gan nozares eksperti, gan veterinārārsti izsaka bažas par šādas gaļas ietekmi uz patērētāju veselību. Imūnkastrēšana nozīmē divas hormonālās potes kuilim, kas iznīcina kuiļa gaļas specifisko smaku un spēju tam radīt pēcnācējus. Turklāt otro poti kuilim izdara īsu brīdi pirms nobarotās cūkas realizācijas gaļai. Ja veterinārārsts, kas vakcinē cūkas, nejauši divas potes injicē sev, tad arī viņš var kļūt impotents. Dažās Eiropas Savienības valstīs, tajā skaitā Latvijā, imūnkastrēšana nav atļauta, tāpēc ka Latvijas cūku audzētāju nozares ekspertu veterinārārstu biedrības viedoklis ir, ka Latvijā audzētā cūkgaļa ir drošāka par importēto. Jāpiemin arī tas, ka Eiropas Savienībā saražotā cūkgaļa, kur ir lietota imūnkastrācijas metode, netiek speciāli marķēta.

Foto: https://www.flickr.com/photos/98685691@N04/9266163566/i

Mēs par Latvijas cūkām!

VN:F [1.9.22_1171]
Raksta vērtējums: 7.2/10 (15 balsotāji)
Latvijas cūku karte, 7.2 out of 10 based on 15 ratings
16 comments
 1. Janis

  Nez vai šiten tādu pat karti nevar sastādīt par piena ražotājiem (=piena govju ganāmpulku turētājiem)??

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: +5 (no 5)
 2. Antons

  Man, protams, prieks, ka Rēzeknē karodziņš. Bet vai 5 km no manis, Žogotās, tās lielās fermas jau nav?
  Un, dabiski, Gulbene un Alūksne viennoz.im.igi pie.n.ema islamu un pateica cūkām nē.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: +2 (no 2)
 3. marts

  nu, sākat ievietot vēl kaut ko sviestaināku – latvijas trušu audzētāju karti, latvijas bišu attīstītāju karti utt.. vai tiešām nav nekā interesantāka?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: -7 (no 15)
 4. Bum

  marts varētu sākt un iezīmēt sevi “vissirslikti” un Latvijas īgņu kartē.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: +5 (no 5)
 5. faktorings

  Krievijas krīzes ietekmē cūku skaits lv samazinās, vietējie var tikai priecāties. Ar liellopiem tādas problēmas parasti nav.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: -1 (no 1)
 6. Derglis

  Jēkaba ielas dzīvnieku ferma, kur tie vienlīdzīgākie, nav iekšā.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: -1 (no 1)
 7. Justs

  Tagad pēc Krievijas importa aizlieguma daudzas no ražotnēm varētu būt jau aizvērtas. Vietējie priecīgi, smaka mazāka.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: 0 (no 0)
 8. Jānis Kļaviņš

  Starp citu, nesen lasīju vienu labu rakstu, kur bija detāli aprakstītas visas cūkgaļas priekšrocības. Par spīti tam, ka trends būt skaistam un slaidam ir radījis nepareizu uzskatu par speķa ēšanu, ir vēl cilvēki, kas māk pamatot šādu vai citādu produktu lietderību. Cūkgaļa ir ļoti veselīga, tajā ir B vitamīns, cinks un citas vērtīgas vielas. Protams, daudz rīt nevar un nevajag pašiem palikt par cūkām…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: +3 (no 3)
 9. Meers

  Āfrikas cūku mris jau būs krietni pamainījis šo karti. Ir laiks aktualizēt datus.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: 0 (no 0)
Leave a Reply

Your email address will not be published.