Aptaujas rezultāti par AES būvēšanu Latvijā

02.07.2010 |  kategorija Aptaujas  |  2 komentāri draugiem.lv

Noslēgusies aptauja par to vai ir nepieciešams Latvijā būvēt savu atomelektrostaciju, kurā savu viedokli izteica 102 NeoGeo lasītāju.
Neogeo.lv aptauja par atomelektrostacijas būvēšanu Latvijā
Šāds balsojuma rezultāts norāda uz to, ka NeoGeo lasītājiem viedoklis par šo jautājumu faktiski sadalās divās vienādās daļās – viena puse ir par būvniecību, bet otra – pret.
Salīdzināsim mūsu iegūtos rezultātus ar aptauju rezultātiem, kuri ir veikti citur par analogu tēmu. • Zviedrijā, kur atomelektrostacijas saražo ap 47% no visa elektroenerģijas daudzuma, tautas lielākai daļai ir negatīvs viedoklis par atomenerģijas izmantošanu; • Vācija, kur atomelektrostacijas saražo 33% no visas elektroenerģijas, viedokļi līdzīgi kā Latvijā tautas domas dalās divās gandrīz vienādās daļās; • ASV, Ķīnā un Francijā attieksme pret atomenerģiju ir pozitīva.
Pašlaik pasaulē darbojas 441 kodolreaktori, kas saražo 17% no pasaulei nepieciešamās elektroenerģijas. Pēdējos gados kodolenerģijas izmantošanas pozitīvais aspekts pasaulē piedzīvo vērā ņemamu izaugsmi, ko nosaka augošās naftas cenas, satraukums par Krievijas energoresursu piegādēm un bažas par globālo sasilšanu. Tā kā NeoGeo lasītāju paustais viedoklis atspoguļo arī kopējo pasaules iedzīvotāju domas – gribam lietot lētu enerģiju, bet tomēr mums ir bailes par tās drošumu. Paldies par dalību aptaujā! Gaidām jūsu viedokļus nākošajās aptaujās!
VN:F [1.9.22_1171]
Raksta vērtējums: 10.0/10 (3 balsotāji)
Aptaujas rezultāti par AES būvēšanu Latvijā, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Atslēgvārdi: , ,

Iepriekšējais raksts:
Latvijas mazo pilsētu TOP 15
Nākošais raksts:
Zemestrīces Latvijā

Komentāri

 1. N.R. komentē:

  15.07.2010 pulkst. 11:26(#)

  Es arī esmu par, tā ir tīrāka enerģija nekā mums te izskanējušie varianti par oglēm piemēram. Galvenais lai AES nebūvē dienvidu tilta stilā, bet pēc standartiem 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: +1 (no 3)
 2. mmm komentē:

  16.03.2011 pulkst. 13:47(#)

  Agrāk biju par. Bet laikam ejot esmu nosliecies par labu zaļākai enerģijai – Saule, vējš, hes un ģeotermālās stacijas

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: +3 (no 5)

Pievienot komentāru


Visas tiesības aizsargātas © 2013 NeoGeo.lv

kontakti: info@neogeo.lv

RSS plūsma – Raksti un Komentāri

Read previous post:
Latvijas mazo pilsētu TOP 15

Latvijas mazo pilsētu TOP 15 Aptuveni 1/3 daļu Latvijas pilsētu pēc iedzīvotāju skaita var uzskatīt par ļoti mazām pilsētām. NeoGeo...

Close

Atbalstām: octa,
cukursaldi.lv