Loading...
Tas ir interesanti

Latviešu skaits ārzemēs – Draugiem.lv versija

Pateicoties Draugiem.lv informatīvajam atbalstam, Neogeo.lv veica pārrēķinu latviešu skaita noteikšanai ārzemēs. Izmantojot statistiku par draugiem.lv latviešu versijas apmeklējumu pasaules valstīs 2011. gada februārī un veicot šo datu analītisku pārrēķinu, latviešu skaits ārzemēs ir sekojošs:
Latviešu skaits ārzemēs - draugiem.lv versija

Interesanta situācija ir ar Īslandi.
Draugiem.lv dati uzrādīja lielu draugiem.lv latviešu versijas lietošanu Īslandē. Pēc šo datu pārrēķina Īslandē vajadzētu dzīvot ap 13 500 latviešiem. NeoGeo.lv izsaka pieņēmumu, ka šāds latviešu skaits Īslandē ir neatbilstošs reālajai situācijai. Īslande arī ir valsts, kas nopietni cieta pasaules finanšu krīzē. Šī valsts nav ļoti populāra Austrumeiropas darba meklētājiem. Visticamāk, ka tik lielam draugiem.lv apmeklējumam Īslandē ir kāds cits izskaidrojums un tas nav tiešā veidā saistāms ar Īslandes latviešu aktivitātēm draugos.lv. NeoGeo.lv apmeklējuma datu pārrēķins uzrādīja, ka Īslandē dzīvo ap 600 latviešu.

Savstarpēji precizētie draugiem.lv un NeoGeo.lv dati uzrāda, ka 2011. gada sākumā ārpus Latvijas strādā, studē un dzīvo ap 210 000 latviešu. Tie ir latvieši, kuri uztur aktīvu saziņu ar dzimteni. Lielākā daļa no tiem ir pēdējās desmitgades darba meklējumu emigranti, studenti un ģimenes apstākļu izceļotāji. Pateicamies Draugiem.lv par sniegto informāciju!

VN:F [1.9.22_1171]
Raksta vērtējums: 9.5/10 (87 balsotāji)
Latviešu skaits ārzemēs - Draugiem.lv versija, 9.5 out of 10 based on 87 ratings
52 comments
  1. tuk-tuk

    Nu ja arī liekas, ka tas skaits ir 2-3x lielāks, lai to publicētu, tad jābūt pamatam, nevis uz katra subjektīvajiem viedokļiem. Šajā gadījumā ņemta kā pamats draugiem.lv statistika, kas tikta arī apstrādāta. Jo takš jābūt pamatam uz kā balstīties.
    Kāds nu koeficients, lai izrēķinātu, to jau nu patiesībā datu speciālistiem pa migrācijas/emigrācijas spečukiem jāzin, jo tas ļoti bieži mēdz mainīties, jo ir ekonomiskie, sociālie, politiskie un vēl vairāki notikumi, kas var to mainīt un ietekmēt, valsts iestāžu analītiķiem ir vairāk instrumenti, ar kuriem var iegūt informāciju, skaitļus, darbības, bet tur nav tās ieinteresētības, bet tam, kuram interesē ir jāmeklē tas pamatojums, kas nav tik viegli. Tieši analoģiski izmanto reizinot ar X medicinā, lai zinātu aptuveni patieso skaitli ar HIV inficētos kopumā Latvijā (jo daļa jau nepārbaudās), tieši tāpat kriminaloģijā ir jāņem vērā latentie noziegumi, kuri izdarīti, piemēram, Latvijā, bet neatspoguļojas nevienā noziedzīgo nodarījumu statistikā.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Vērtējums: -2 (no 2)
Leave a Reply

Your email address will not be published.