Loading...
Infografika

Ko cilvēki dara internetā?

ASV izdarītā pētījuma gaitā tika noskaidrots, ka visus cilvēkus varētu sadalīt 6 grupās, atkarībā no tā, ko viņi dara internetā: 1. Radītāji – veido Web lapas, raksta blogus un rakstus, ievieto video un fotogrāfijas. 2. Kritiķi – raksta komentārus, izsaka novērtējumus un kritiku. 3. Kolekcionāri – aktīvi seko visām zinām un jaunumiem, piemēram, izmantojot RSS. 4. Sabiedriskie cilvēki – plaši lieto dažādus interneta sociālās vietnes, piemēram, draugiem.lv, Twitter un Facebook. 5. Skatītāji – lasa rakstus, ziņas un blogus, skatās video. 6. Pasīvie – lieto internetu, taču nepiedalās nevienā no interneta aktivitātēm. Pētījuma gaitā tika noskaidrots šo 6 cilvēku grupu sadalījums pa vecuma posmiem.
Ko cilvēki dara internetā?

Pēc pētījuma datiem ASV: • Vislielākie Radīji, Kritiķi, Sabiedriskie cilvēki un Skatītāji ir jaunieši no 18 – 21 gadam. • Vislielākie Kolekcionāri ir jauni cilvēki no 22 – 26 gadiem. • Vislielākie Pasīvie interneta lietotāji ir pensijas vecuma ļaudis, kas vecāki par 62 gadiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Raksta vērtējums: 9.5/10 (10 balsotāji)
Ko cilvēki dara internetā?, 9.5 out of 10 based on 10 ratings
2 comments
 1. Nelabojams

  Neredzu šai sarakstā vienu būtisku grupu – lietotājus, kuri izmanto interneta vidi darbam un/vai mācībām, mērķtiecīgi meklējot un iegūstot informāciju un apmainoties ar to.
  Vēl viena grupa, tiesa gan, šai kontekstā varbūt īsti neatbilstoša – tie, kas caur internetu galvenokārt saņem pakalpojumus.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: +3 (no 3)
 2. mhm

  lielākajam vecumam varēja atsevišķu sadaļu Porno sites uzlikt, tur gan būtu pārsvars 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vērtējums: 0 (no 0)
Leave a Reply

Your email address will not be published.