Arhīvs - March, 2010

Kur dzimst Latvijas aktieri?

Latvijā mīl teātri un apbrīno savus aktierus.
Vai jūs zināt, kur ir dzimuši mūsu cienījamie aktieri? Gan klasiķi no simtgadīgas pagātnes, gan pašreizējie.


Kur ir Kurzemes centrs?

Kurzeme ir kultūrvēsturisks novads Latvijas rietumu daļā, kuras teritorija ietver bijušo Ventspils, Talsu, Kuldīgas, Liepājas, Tukuma (tikai Zentenes, Cēres un Kandavas pagasti) un Saldus (bez Vadakstes, Jaunauces un Rubas pagastiem) rajonu teritorijas.


Kad nokrīt meteorīts, ko varam sagaidīt reizi 5000 gados…

Atļausimies pafantazēt par to, ka „Mazsalacas meteorīta” izraktās bedres vietā nokristu daudz lielāks meteorīts. Tāds, kura nokrišanas iespēja uz Zemes tiek rēķināta ar varbūtību reizi 5000 gados!


Kad sagrūst Pļaviņu HES aizsprosts. V daļa

Nonākot līdz Kundziņsalai, 3 m augstais frontālais plūdu vilnis aiz sevis izraisa ūdens līmeņa celšanos Daugavā ar ātrumu 1 cm minūtē.
Tā kā Daugavas labais krasts ir ļoti zems, tas ir par cēloni ļoti plašu teritoriju applūšanai.


Kur ir Jūrmalas centrs?

Jūrmala ir lielākā Baltijas valstu kūrortpilsēta un otra lielākā Latvijas pilsēta pēc platības. Īpaši interesanti ir tas, ka Jūrmalas pilsēta ir „visgarākā” Latvijas pilsēta. Tā stiepjas gar Rīgas jūras līča piekrasti un lepojas ar 32 km garo balto smilšu pludmali.
Jūrmalas pilsētas administratīvā teritorija ir 99,9 km2.
Kur atrodas Jūrmalas ģeogrāfiskais centrs?
Neminēsim, bet aprēķināsim un noskaidrosim!


Kad izkūst viss pasaules ledus…

Kurš gan nav dzirdējis runas par globālo sasilšanu, par to, ka mūsu Zeme ir pakļauta „siltumnīcas efektam”, kur ar katru gadu notiek klimata izmaiņas un mūsu planēta sasilst?


Kad sagrūst Pļaviņu HES aizsprosts. IV daļa

Maksimālajā applūduma brīdī (laikā no pulksten 11.00 līdz 13.00) Rīgas centrs ir applūdis līdz pat līnijai, ko ierobežo Ģertrūdes iela, Avotu iela un Dzirnavu iela.