Arhīvs - April, 2010

Sveicieni Latvijai!

4. maijs ir Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena, un NeoGeo vēlas sveikt Latviju šajos svētkos.


Neglītākā ēka pie Baltijas jūras…

Interneta vidē eksistē termins, kas piesaista uzmanību – “Neglītākā ēka Krievijā”. Papētot tuvāk, izrādās, ka runa ir par t.s. Padomju māju (Дом Советов) Kaļiņingradā (Krievijas Federācija), kas ir uzbūvēta kādreizējās Kēnigsbergas pils vietā (precīzāk uz A no tās, bijušā vaļņa rajonā).


Kur ir Vidzemes centrs?

Vidzeme ir kultūrvēsturisks novads Latvijas centrālajā un ziemeļu daļā, kura teritorija ietver bijušo Limbažu, Valmieras, Valkas, Gulbenes, Cēsu, Ogres, Alūksnes (bez Liepnas pagasta), Madonas (bez Barkavas, Mūrmastienes, Varakļānu pagastiem), Aizkraukles (Daugavas labais krasts bez bijušā Gostiņu pagasta), Rīgas (bez nelielas daļas no Olaines un Ķekavas pagastiem) un Tukuma (tikai Lapmežciema pagasts) rajonu teritorijas.


Pasaules augstākā vieta – Everests

Tikai 2010.gada pavasarī Ķīna un Nepāla savstarpējās sarunās vienojās par abpusēji oficiāli apstiprināto Everesta augstumu – 8 848 m.


Jocīgie vietu nosaukumi Latvijā

Latvijā dzīvo ļaudis, kuriem nevar pārmest humora izjūtas trūkumu! Tas atspoguļojas ne tikai nerātnajās tautasdziesmās un asprātīgās ziņģēs, bet arī ģeogrāfisko nosaukumu izvēlē.


Globālā sasilšana – prognozes Latvijai (20 metri). II daļa

Dažas prognozes vēsta, ka pēc aptuveni 2500 – 3000 gadiem ūdens līmenis pasaules okeānos un jūrās var celties par aptuveni 20 metriem.


Kad nokrīt meteorīts, ko varam sagaidīt reizi 10 000 gados…

Macha meteoroīds bija ļoti liels, bet, ieejot Zemes atmosfērā, tas sadalījās daudzos mazākos gabalos, no kuriem, nokrītot vislielākajam meteorīta gabalam, izveidojās krāteris ~300 m diametrā un ~60 m dziļumā.