Arhīvs - November, 2011

Liekā svara un aptaukošanās problēmas no ģeogrāfiskā viedokļa.


Kuras no pasaules, Eiropas un Baltijas nācijām ir kalsnākās, kuras tuklākās? Kur mīt pasaules slaidākās sievietes? Kur pasaulē tuklums tiek uzskatīts par veselības pazīmi un skaistuma etalonu?


Ieteikumi infografikas sagatavošanai


Datu vizualizācija, infografika ir kļuvusi par būtisku NeoGeo.lv informācijas pasniegšanas veidu. Mēs esam saņēmuši dažādus jautājumus par infografiku sagatavošanu, tāpēc šis raksts ir mēģinājums noskaidrot, kas īsti ir infografika un kā to veidot.


Twitter valodu karte


Lai iegūtu priekšstatu par twitter.com izplatību un darbību pasaulē, NeoGeo.lv piedāvā iepazīties ar twitter valodu karti, kuras autors ir Ēriks Fišers (Eric Fischer).


Uzraksti – LATVIJA!


Kā savdabīgu sveicienu valsts dzimšanas dienā NeoGeo.lv uzrakstīja vārdu Latvija, ko veido Latvijas autoceļu tīkls.


Latvijā trūkst vectētiņu, nevis vīriešu precību gados


Pastāv mīts, ka Latvija ir zeme, kur ir ļoti maz vīriešu. Kāda ir patiesā situācija ar vīriešu skaitu Latvijā?


11.11.11.


Saistībā ar 2011. gada 11. novembra zīmīgo skaitļu kombināciju (11.11.11.) NeoGeo.lv ir savs savdabīgs ģeogrāfiski filozofisks skatījums.


Latvijas iegūtās un zaudētās teritorijas


Viens no neatkarīgas valsts atribūtiem ir valsts robeža. Dibinoties Latvijas valstij, bija jāpielieto gan militārs, gan diplomātisks spēks, lai neļautu nevienai kaimiņvalstij piesavināties latviešu zemes. Valsts robežu noteikšanā Latvijai bija gan panākumi, gan sāpīgi kompromisi.