Infografika: Latvijā ceturtais ātrākais internets pasaulē

31.10.2012 |  kategorija Infografika  |  7 komentāri draugiem.lv

2012.gada 26.septembrī vadošo Latvijas, Vācijas un Krievijas telekomunikāciju uzņēmumu – „Lattelecom”, „Deutsche Telekom” un „MegaFon” – augstākās vadības pārstāvju klātbūtnē LR Satiksmes ministrijā tika oficiāli atklāts kopīgi realizētais datu pārraides ceļš Baltic Highway, kas nodrošinās augstākās kvalitātes datu pārraidi caur Baltijas valstīm, Poliju un Vāciju ar pagarinājumu uz Krievijas reģionu. Šī pasākuma ietvaros NeoGeo.lv vizualizēja SIA Lattelecom sniegtos datus par interneta pieslēgumiem Latvijā.
Pēc SIA Lattelecom sniegtajiem datiem Latvijas internets ir ātrākais Eiropā, ceturtais ātrākais pasaulē un gandrīz uz pusi ātrāks nekā tas ir pie mūsu kaimiņiem igauņiem un lietuviešiem !


Atslēgvārdi: ,

Iepriekšējais raksts:
Garākie ģeogrāfiskie nosaukumi
Nākošais raksts:
Neparastie valstu karogi

Komentāri

 1. Cilvēks komentē:

  31.10.2012 pulkst. 11:02(#)

  Atvainojos, bet pieļauju, ka uz tik uzpūstiem datiem vajadzētu skatīties objektīvāk (p., pēc speedtest.net izveidotā netindex.com).
  Rakstā, varbūt, ir teorētiski pareizi minēta Latvijas vieta pasaules internetā, bet noteikti ne praktiski. Pirms gadiem pieciem Latvijā tiešām bija 3. ātrākais internets pasaulē, bet ne šodien. Pat lietuvieši Latviju apsteidz visos rādītājos. Lejupielādes ātrumā Latvijā ir 9. vietā, bet augšupielādes 4. vietā. Kamēr pēc citiem rādītājiem Latvija vispār neparādās 10-niekā. Lietuva tai pat laikā pēc apsolītā interneta ātruma ir 2. vietā pasaulē.

  Tādā ziņā būtu interesanti paskatīties uz to kā reālie interneta rādītāji mainās pēc piederības EU, G8, OECD vai APEC (netindex.com).

 2. RedStar7 komentē:

  31.10.2012 pulkst. 12:53(#)

  Ar dažādām metodoloģijām parasti tiek iegūti dažādi rezultāti. netindex.com balstās uz speedtest.net iegūtajiem datiem no lietotājiem, kuri paši šo saitu atraduši un vēlējušies notestēt savu interneta ātrumu. Rezultāti līdz ar to varbūt ir puslīdz ticami, bet nevajag aizmirst, ka tā ir tikai savākto datu vispārināta interpretācija nevis “reālie dati”.

  Būtu interesanti uzzināt, kāda bijusi augšminētā LTT pētījumā izmantotā metodoloģija.

 3. Janis komentē:

  31.10.2012 pulkst. 19:33(#)

  Infografikā ir ļoti precīza atsauce uz avotu: “Akamai Q1 2012 State of the Internet report”. Mēs visi piedalamies šajos mērijumos, piemēram, skatoties video no Youtube. Kas ir populārāks Youtube vai Speedtest? Un Akamai tīkla nav tikai Youtube.
  Protams, katrai metodoloģijai ir savi plusi un mīnusi un 100% precīza nebūs neviena.

 4. roberts komentē:

  01.11.2012 pulkst. 14:58(#)

  speed testa vnk. ir vairak iegajusi lietuviesi neka latviesi. mums skolas ir 100 m/b atrums iedomajieties cik tad ir liet. vai igauniem? 😉

 5. Nelabojams komentē:

  04.11.2012 pulkst. 10:20(#)

  Uzjautrināja daktors, kas ietekmēja interneta izvēli. Lielajās pilsētās – piekrītu. Bet vēl ir pietiekami daudz vietu, kur izvēli nosaka faktors “var dabūt – nevar dabūt”, un esi laimīgs, ja ir tas viens provaideris…

 6. Nelabojams komentē:

  04.11.2012 pulkst. 10:20(#)

  faktors; piedošanu lūdzu.

 7. uzlabojums komentē:

  05.11.2012 pulkst. 14:19(#)

  Ha. Tādi kā es bojā Akamai datus, kuri ir pieslēgušies kaimiņu 86 decibelmetru vājam savienojumam

Pievienot komentāru


Visas tiesības aizsargātas © 2013 NeoGeo.lv

kontakti: info@neogeo.lv

RSS plūsma – Raksti un Komentāri


Atbalstām: octa,
cukursaldi.lv