Nozaudēta bagāža

11.04.2013 |  kategorija Aviācija  |  5 komentāri draugiem.lv

Kas izmanto aviācijas pakalpojumus, dažkārt saskaras ar nepatīkamu pārsteigumu – galamērķī nav nonākusi pasažiera bagāža vai arī tā ir bojāta. Un tad sākas uztraukums un tiek bojāti nervi, rodas papildus rūpes atrast pazaudēto, izjūk iecerētie plāni, tiek ciesti materiālie zaudējumi…

Bagāža Getvikas lidostā Londonā. Foto:/www.flickr.com/photos/patrickmayon/6841923458/

NeoGeo.lv sniegs nelielu apkopojumu par to, kas slikts var notikt ar jūsu aviobagāžu, kāpēc tā notiek, kur tas notiek visvairāk.

Raksta sagatavošanā izmantoti gaisa transporta sakaru un informāciju tehnoloģijas risinājumu firmas „SITA” un Vispasaules lidostās nozaudēto un atrasto mantu (www.airportlostandfound.com) datubāzu dati.

Risks, ka ar jūsu bagāža notiks kāds negadījums ir it kā salīdzinoši neliels. 2011. gadā šis risks bija 0,9% apmērā. Tomēr tas nozīmē, ka no 1000 pasažieriem 9 bija problēmas ar bagāžu galamērķī.

neogeo.lv


Kas slikts var notikt ar jūsu bagāžu, un kāpēc tas tā notiek?

neogeo.lv

Statistika liecina, ka parasti 99% gadījumos bagāža, kura ir aizkavējusies vai nomaldījusies, 5 dienu laika atrod savu saimnieku.

Galvenie cēloņi, kāpēc notiek negadījumi ar avio bagāžu, un kā to censties novērst:

1. Jūsu bagāža pārsēšanās brīdī nav nokļuvusi lidmašīnā, jo tam nav pieticis laika. Šis iemesls ir visizplatītākais – 53% no negadījumu skaita.
Ieteikums pasažieriem: Mēģiniet saplānot savu braucienu tā, lai starp pārsēšanos citā lidmašīnā būtu vismaz 1 stunda!

2. Nav pieticis laika bagāžas iekraušanai lidmašīnā, jo pasažieris pēdējā brīdī vai novēloti reģistrējies lidojumam. Iemesla izplatība – 15% no negadījumu skaita.
Ieteikums pasažieriem: Vienmēr reģistrējieties lidojumam vismaz 1 stundu pirms izlidošanas!

3. Pie bagāžas piestiprinātais bagāžas marķējums tiek noplēsts vai tiek sabojāts, un jūsu bagāža tiek nosūtīta uz nepareizu adresi. Transportējot bagāžas somas atveras vai bagāžā tiek konstatētas pārvadāšanai neatļautas lietas. Iemesla izplatība – 12% no negadījumu skaita.
Ieteikums pasažieriem: Pārlieku nepiepildiet savas bagāžas somas, jo tas var radīt problēmas automātiskai bagāžas apstrādei! Vienmēr noplēsiet no somām vecos bagāžas marķējumus! Nepārvadājiet neatļautas lietas!

4. Bagāžas iekraušanas vai izkraušanas problēmas. Iemesla izplatība – 10% no negadījumu skaita.
Ieteikums pasažieriem: Ieteikumu pasažieriem nav, jo šo procesu pasažieris ietekmēt nevar.

5. Kāds netīšām kļūdaini no bagāžas transportiera lentes paņem jūsu bagāžu.
Ieteikums pasažieriem: Pēc iespējas mēģiniet savu bagāžu padarīt unikālu – uzlīmējiet uz tās savdabīgas uzlīmes, piesieniet krāsainas lentes u.c.!

6. Nav iegūstama kontakta informācija, kur atrast pasažieri, kura bagāža ir kļūdaini nosūtīta uz citu adresi.
Ieteikums pasažieriem: Ieteicams bagāžas ārpusē piestiprināt informāciju, kas palīdzētu atrast bagāžas īpašnieku. Tādu pašu informāciju vajadzētu piestiprināt arī bagāžas iekšpusē.

Kur pasaulē visvairāk notiek negadījumi ar avio bagāžu?

neogeo.lv

Daži interesanti fakti par negadījumiem ar avio bagāžu:

• Ceļojot ar lidmašīnu, negadījumi ar bagāžu notiek ne tikai ierindas pasažieriem, bet arī ar slavenībām.

Eliss Kūpers koncerta laikā Kanādā 2012. gadā. Foto:http: www.flickr.com/photos/rockstarprophotographycom/7576094536/

2010. gadā amerikāņu rokmūziķim Elisam Kūperam (Alice Cooper), lidojot no ASV uz Lielbritāniju, pazuda bagāžā esošie skeleti, galvaskausi, mākslīgās asinis un milzīga šļirce.

Reičela Zoe. Foto:http: www.flickr.com/photos/hyperluxemedia/3795409432/

2011. gadā amerikāņu stilistei, dizainerei un rakstniecei Reičelai Zoe (Rachel Zoe), lidojot no ASV uz Mazajām Antiļu salām, pazuda bagāža ar ekskluzīviem un dārgiem tērpiem.


• Gadījumos, kad atrod pazudušo avio bagāžu, bet to īpašnieki nepiesakās vai par šo bagāžu jau ir izmaksāta kompensācija, bagāža kļūst par aviokompāniju īpašumu. Tomēr aviokompānijas parasti nenodarbojas ar bagāžas realizāciju, jo bagāžas uzglabāšana ir dārga, nepieciešanas atbilstošas noliktavas un attiecīgas mārketinga iemaņas. Tādēļ aviokompānijas sadarbojas ar uzņēmumiem, kas spēj nepieprasīto bagāžu realizēt. Atrastām mantām sākās jauna dzīve, jo koferu saturam atrod jaunus īpašniekus, notiek izsoles un izpārdošanas.

• Viens no pasaules lielākajiem nepieprasītās bagāžas realizācijas centriem atrodas ASV Alabamas štatā Skotsboro pilsētā. Katru gadu vairāk nekā 1 miljons pircēju ierodas Skotsboro pilsētas Unclaimed Baggage Center, kur 4 600 m2 lielajās noliktavās ik dienu nonāk vairāk nekā 7 000 nepieprasīto mantu no visas pasaules pasažieru avio bagāžām.

Skotsboro pilsētas nepieprasītās bagāžas centra izkārtne. Foto: www.flickr.com/photos/flimflimflam/3815113550/
Viena no Unclaimed Baggage Center tirdzniecības zālēm. Foto: www.flickr.com/photos/65837114@N00/5772866606/

Dažas interesantas lietas, kuras atrastas pasažieru nepieprasītajās bagāžās:
• Iegravēts kapakmenis
• Vardes vakuuma iepakojumā
• Kosmosa kuģa fotokamera (atdota NASA)
• Izžāvēta cilvēka galva
• 4 000 gadus veca ēģiptiešu apbedījuma maska
• 41 karātu smaragds
• Raķešu vadības iekārta (atdots ASV Gaisa spēkiem)
• Dzīva klaburčūska

Lai visi un viss veiksmīgi sasniedz galamērķi!

Atslēgvārdi: , ,

Iepriekšējais raksts:
Latvijas augstākie kalni

Komentāri

 1. bullie komentē:

  11.04.2013 pulkst. 11:07(#)

  nesen pa Discovery skatījos “Baggage Battles”.. tur tieši ir par tām izsolēm.. diezgan interesanti ko tik tajos koferos neatrod 🙂

 2. Piektdienis komentē:

  11.04.2013 pulkst. 19:07(#)

  Es savulaik iekritu uz punktu Nr. 2.
  Madride-Kopenhāgena-Rīga, pēc nosēšanās Kopenhāgenā līdz reisam uz Rīgu bija 30 minūtes.
  Tā arī Rīgā bagāžu nesagaidīju, bet pēc 3 dienām saņēmu savā darba vietā. Kā noskaidroju RIX, gaidot savu bagāžu, izkraušanai, transportēšanai, šķirošanai, izdalei, saņemšanai, vai nosūtīšanai uz nākamo reisu paiet 45-50 min.
  Labi, ka tas bija atpakaļceļā.

  Šeit nav ko cepties. Es vienmēr plānojot lidojumus noskaidroju cik ilgs ir starplaiks, lidojot ar pārsēšanos. Piekrītu NeoGeo, ja starplaiks ir zem 60 min, lidojot ar pārsēšanos, jūsu izredzes saņemt bagāžu pēc nosēšanās galamērķī ir zem 20%.
  Tapēc pirmās nepieciešamības mantas ir labāk paņemt līdzi rokas bagāžā.
  Dont worry, fly happy!

 3. mm komentē:

  12.04.2013 pulkst. 03:05(#)

  Jā, tie mazie 50min pārsēšanās laiki ir tādi aizdomīgi… (ievēroju, ka bieži tādi ir Finnair savenotajiem reisiem no/uz Helsinki). Pats piedzīvoju to, ka ielidojot Helsinkos no Ķīnas pārsēšanās laiks knapi pietika, lai izstāvētu garo rindu un izietu drošības pārbaudi (pa skaļruņiem jau tika nosaukts mans uzvārds, ka steidzami gaida pie geita).

  Man jau liekas, ka vajadzēja šito kaut kā labāk izdomāt, piemēram, tiem, kam jālido tālāk un mazs laiks, palaist pa priekšu rindai vai kaut kā tā.

 4. bono komentē:

  14.04.2013 pulkst. 13:26(#)

  interesanti vizuālie materiāli. Un vienmēr jāmeklē tās mantas.

 5. Mulkari komentē:

  14.04.2013 pulkst. 15:48(#)

  Varēja būt lielāks atļautais svars un izmērs rokas bagāžai un lielāki nodalījumi lidmašīnā rokas bagāžai tad vispār lielākā daļa cilvēku varētu iztikt bez nododamās bagāžas un mazāk problēmu ar pazudušiem koferiem.

Pievienot komentāru


Visas tiesības aizsargātas © 2013 NeoGeo.lv

kontakti: info@neogeo.lv

RSS plūsma – Raksti un Komentāri


Atbalstām: octa,
cukursaldi.lv