Alkohola patēriņa salīdzinājums starp vīriešiem un sievietēm

13.04.2015 |  kategorija Statistika, Tas ir interesanti  |  5 komentāri draugiem.lv

Foto: https://www.flickr.com/photos/aloha75/

Ja jautāsim jums, kurš uzvarētu alkohola patēriņa kaujā starp dzimumiem, tad atbilde būtu jau zināmā – “uzvarētāji” būtu vīrieši.
Tomēr interesanti būtu noskaidrot, kādas atšķirības ir visā pasaulē tam, par cik vīrieši alkoholu patērē vairāk nekā sievietes. Atbildi uz šo jautājumu sniedz http://vinepair.com sagatavotā karte, kura izgatavota, pamatojoties uz 2014. gadā publicēto Pasaules Veselības organizācijas ziņojumu par statistiku tam, kāds bija vidējais alkohola patēriņš katram dzimumam dažādās pasaules valstīs 2010. gadā.

Alkohola patēriņa salīdzinājums starp vīriešiem un sievietēm


Foto: http://vinepair.com


Karte neuzrāda alkohola patēriņa apjomu, bet tikai starpību starp vīriešu un sieviešu alkohola patēriņu. Dati liecina, ka pasaulē nav nevienas valsts, kur sievietes lietotu alkoholu vairāk nekā vīrieši.
Atšķirības starp vīriešu un sieviešu alkohola lietošanas daudzumu starp valstīm ir diezgan lielas. Vienā skalas galā ir Tadžikistānā, Mozambika, Centrālāfrikas Republika, Nigēra un Uganda, kurās alkohola patēriņš starp sievietēm un vīriešiem ir gandrīz līdzīgs (vīrieši patērē 1,15 – 1,30 reizes vairāk alkohola nekā sievietes). Otra skalas pašā galā ir Tunisija, kur attiecība starp vīriešu un sieviešu alkohola patēriņu ir 108 pret 1.
No kartes datiem redzams, ka pasaulē vidēji vīrieši patērē 2,2 reizes vairāk alkoholu nekā sievietes. Latvijā šis rādītājs ir lielāks – 2,6 reizes.

Tāpat http://vinepair.com ir sagatavojusi katras valsts populārākās alus šķirnes karti.

Katras valsts populārākās alus šķirnes

Pilna versija

Dati kartei esot iegūti no dažādiem avotiem un izpētes ziņojumiem. Kā redzat populārie katras valsts alus zīmoli ir tikpat dažādi kā mūsu planēta pati.

Foto: www.flickr.com/photos/frankhendriks/

Daži dati par alkohola patēriņu Latvijā (2014. gadā publicētais Pasaules Veselības organizācijas ziņojums par situāciju 2010. gadā):

• Nedzērāju skaits (cilvēki vecāki par 15 gadiem, kuri nekad nav lietojuši alkoholu): 14,3% (7,2% vīriešu un 20,2% sieviešu);

• Cilvēku skaits (vecāki par 15 gadiem), kuri nav lietojuši alkoholiskos dzērienus pēdējā gada laikā: 32,3% (25,8% vīriešu un 37,6% sieviešu);

• Latvijā patērētā alkohola struktūra: 47% alus; 37% spirts; 11% vīns; 5% citi alkoholiski dzērieni;

• Absolūta alkohola patēriņš gadā uz vienu alkoholu lietojošu iedzīvotāju virs 15 gadiem: 18,1 litri (26,5 litri vīriešiem un 10,1 litrs sievietēm).

Atslēgvārdi: , ,

Komentāri

 1. marcus komentē:

  14.04.2015 pulkst. 08:42(#)

  nevar saprast, kurš ir populārākais alus Latvijā

 2. NeoGeo.lv komentē:

  14.04.2015 pulkst. 09:32(#)

  Atbilde marcusam.
  Lai palielinātu karti, lūdzu spiediet “Pilna versija” zem kartes.

 3. Alusbrālis komentē:

  16.04.2015 pulkst. 11:23(#)

  Vai tad Saudu Arābijā arī ir populārākas alus škirnes ? tur taču ir Islams. Izrādās ka Islamu valstīs arī alu lieto 😀

 4. Trollis komentē:

  17.04.2015 pulkst. 20:14(#)

  Izskatās, ka Igauņuiem nav populārākā alus 😀 Bet tas par Sauda Arābiju – iespējams, tas ir tikai tūristu populārākais alus, kurš tiek pirkts un patērēts tajā valstī,

 5. Nelabojams komentē:

  27.06.2015 pulkst. 08:18(#)

  Interesenti bij.
  >Trollim – jā, igauņi izpalikuši… pēc maniem kā pierobežas iedzīvotāja novērojumiem varētu būt Saku. Par Sauda Arābiju – hi, hi, varētu domāt, ka viņi “neņem” – ir dzirdēti ļoti interesanti pastāsti no tiem, kas tur strādājuši ilgāku laiku 🙂

Pievienot komentāru


Visas tiesības aizsargātas © 2013 NeoGeo.lv

kontakti: info@neogeo.lv

RSS plūsma – Raksti un Komentāri


Atbalstām: octa,
cukursaldi.lv