Latvija karos kosmosā?

10.08.2015 |  kategorija Tas ir interesanti  |  5 komentāri draugiem.lv

1967. gada 10. oktobrī spēkā stājās starpvaldību līgums – “Vienošanās par kosmosu”, kuru sākotnēji parakstīja ASV, PSRS un Lielbritānija. Dokumenta pilnais un oficiālais nosaukums ir “Vienošanās par valstu principiem kosmosa izpētē un izmantošanā ieskaitot Mēnesi un citus debesu ķermeņus” (Treaty on Principles Governing the Activities of States in the Exploration and Use of Outer Space, including the Moon and Other Celestial Bodies).

“Vienošanās par kosmosu” ir pamats starptautiskajām kosmosa tiesību normām un tas nosaka galvenos pamatprincipus kosmosa izpētē un izmantošanā:
1) aizliegums Zemes orbītā, uz Mēness un citiem debesu ķermeņiem izvietot jebkādus masu iznīcināšanas ieročus, tai skaitā kodolieročus;
2) izmantot Mēnesi un citus debesu ķermeņus tikai miermīlīgiem mērķiem, neveidot uz tiem nocietinājumus, militārās bāzes un nerīkot tur kara manevrus.

No 1967. gada līdz mūsdienām “Vienošanos par kosmosu” ir parakstījušas un arī ratificējušas vairāk nekā 100 pasaules valstis, tajā skaitā 2010. gadā Igaunija un 2013. gadā – Lietuva. Taču Latvija – nē!

“Vienošanos par kosmosu” parakstījušās un ratificējušas pasaules valstis


Avots: wikipedia.org


Zaļā krāsa – parakstījušas un ratificējušas
Dzeltenā krāsa – parakstījušas
Sarkanā krāsa – nav parakstījušas

Vai Latvija kopā ar Turkmenistānu, Somāliju, Angolu, Paragvaju un Kambodžu gatavojas karot kosmosā vai uz Mēness ierīkot militārās bāzes?

Foto: https://www.flickr.com/photos/boobytoy/5671213745/

Latvijas Republikas valdība 2014. gadā tomēr ir noslēgusi līgumu ar Eiropas Kosmosa aģentūru (“Latvijas Republikas valdības un Eiropas Kosmosa aģentūras Eiropas sadarbības valsts līgums”), kurā Latvijas Republikas valdība piekrīt kosmosa izpēti un apgūšanu veikt tikai un vienīgi miermīlīgiem mērķiem, taču pasaules kartē, kas uzrādu pasaules valstu atbalstu mieram kosmosā atbilstoši “Vienošanās par kosmosu” principiem, Latvija ir sarkans kauna traips Eiropā.

Atslēgvārdi: , ,

Nākošais raksts:
Dānis radīja savu pasauli

Komentāri

 1. RedStar7 komentē:

  10.08.2015 pulkst. 12:43(#)

  Kaut kā jau ar tiem zaļajiem cilvēciņiem jācīnās ir.

 2. err komentē:

  10.08.2015 pulkst. 17:41(#)

  iestrādnes no Einara valdīšanas laikiem.

 3. Didzis komentē:

  11.08.2015 pulkst. 13:56(#)

  Pat Ziemeļkoreja ir parakstījusi!!!

 4. Visuma Iekarotājs komentē:

  03.10.2015 pulkst. 18:37(#)

  Saules sistēmas kolonijas Māras Zemei kaut kā jau jāaizstāv, tāpēc bāzes jāizvieto, lai garantētu drošību, bet tas nenozīmē ka mēs karosim, izpētīsim un apgūsim visumu miermīlīgi, esam taču parakstījuši līgumu, bet bāzu jautājumā mūsu nostāja ir: JĀ, bāzēm jābūt!

 5. weiss655 komentē:

  24.02.2016 pulkst. 19:38(#)

  nav jēgas to kosmosu pētīt, izmest 2 milj. lai paliktu saraksta. pasiesm nekad nebus raketes, valstij jadoma par socialo budzetu nevius kosmosu.

Pievienot komentāru


Visas tiesības aizsargātas © 2013 NeoGeo.lv

kontakti: info@neogeo.lv

RSS plūsma – Raksti un Komentāri


Atbalstām: octa,
cukursaldi.lv