Latvijā – ārkārtas situācija

07.01.2011 |  kategorija Jaunumi  |  3 komentāri draugiem.lv

2011. gada 6. janvārī Latvijas Republikas Ministru kabineta ārkārtas sēdē tika izsludināta ārkārtas situāciju 40 Latvijas novados. Kopā Latvijā ir 110 novadi.

Šī ir pirmā reize atjaunotās Latvijas vēsturē, kad izsludina ārkārtējo situāciju saistībā ar plašiem energoapgādes un satiksmes traucējumiem.

Kopumā atjaunotās Latvijas vēsturē šī ir otrā reize, kad izsludina ārkārtējo situāciju. Pirmo reizi tāda izsludināta 1998.gadā saistībā ar īpaši nelabvēlīgiem laika apstākļiem, kas ietekmēja lauksaimniecību.
Novadi, kuros izsludināta ārkārtas situācija| Neogeo.lv

Ņemot vērā meteoroloģisko informāciju par laika apstākļiem un to prognozēm, kā arī izvērtējot sabiedrībai nodarīto un turpmāko iespējamo kaitējumu, ārkārtas situācija izsludināta:
Rēzeknes novadā, Viļānu novadā, Kārsavas novadā, Ciblas novadā, Dagdas novadā, Krāslavas novadā, Preiļu novadā, Līvānu novadā, Ludzas novadā, Riebiņu novadā, Aglonas novadā, Zilupes novadā, Daugavpils novadā, Ilūkstes novadā, Vārkavas novadā, Jēkabpils novadā, Krustpils novadā, Viesītes novadā, Aknīstes novadā, Salas novadā, Neretas novadā, Kokneses novadā, Pļaviņu novadā, Jaunjelgavas novadā, Ērgļu novadā, Madonas novadā, Cesvaines novadā, Lubānas novadā, Varakļānu novadā, Skrīveru novadā, Aizkraukles novadā, Amatas novadā, Līgatnes novadā, Vecpiebalgas novadā, Cēsu novadā, Priekuļu novadā, Jaunpiebalgas novadā, Raunas novadā, Pārgaujas novadā, Ventspils novadā.

Šis saraksts vēl var tiks precizēts, tajā iekļaujot potenciāli bīstamos reģionus, kur koki apdraud satiksmes drošību.

Vissmagākā situācija pašlaik ir Rēzeknes novadā, kur vidējā sprieguma elektrolīniju tīkls esot “gandrīz sagrauts” aptuveni 800 km garumā.

Saskaņā ar valdības lēmumu Ekonomikas ministrijai jānodrošina ārpus aizsargjoslām esošo koku izciršana, kas apdraud elektrisko tīklu gaisvadu līnijas un elektroenerģijas piegādi sabiedrībai.

Satiksmes ministrijai jānodrošina to koku izciršana, kas apdraud satiksmes drošību un var nodarīt kaitējumu cilvēku veselībai un zaudējumus īpašumam.
Arī pašvaldības var organizēt koku izciršanu, taču vispirms tas jāsaskaņo ar Valsts meža dienestu (VMD).

Premjers Valdis Dombrovskis aicināja Latvenergo un VMD rīkoties samērīgi, jo privāto mežu īpašniekiem ir tiesības rīkoties, lai aizsargātu savu īpašumu.

Valdība arī nolēma, ka pašvaldības un valsts iestādēm ir jānotīra jumti no ledus un sniega, lai jumts neiebruktu un neradītu vēl lielākus zaudējumus.

Civilās aizsardzības likums noteic, ka šādu ārkārtējo situāciju par izsludināt, ja dabas katastrofas mēroga dēļ ir nepieciešama juridisko un fizisko personu tiesību un brīvību ierobežošana.

Tādējādi, izsludinot ārkārtas situāciju, varēs izcirst kokus ārpus aizsargjoslām, kā arī būs atvieglotas iepirkumu procedūras.

Atslēgvārdi: ,

Iepriekšējais raksts:
Kas ir laiks?
Nākošais raksts:
Sniegs

Komentāri

 1. es komentē:

  07.01.2011 pulkst. 11:57(#)

  Ja turpinās snigt, kā pašlaik, tad būs vēl vairāk ārkārtas novadu.

 2. ĒdolNieks komentē:

  07.01.2011 pulkst. 13:44(#)

  Dzīvoju nostāk no šosejas. Zvanu uz Ēdoles pagastmāju un saku, lai brauc tīrīt ceļu. Neesot ar ko. Tik tālu esam ar tiem lielajiem novadiem nodzīvojušies(Mums Kuldīgas novads).

 3. Janka komentē:

  07.01.2011 pulkst. 14:40(#)

  Un, ja pievienotu klāt katram novadam kontaktu informāciju, kā sazināties, tad jau būtu pavisam skaiti.

Pievienot komentāru


Visas tiesības aizsargātas © 2013 NeoGeo.lv

kontakti: info@neogeo.lv

RSS plūsma – Raksti un Komentāri


Atbalstām: octa,
cukursaldi.lv