Alkohola patēriņa salīdzinājums starp vīriešiem un sievietēm

Foto: https://www.flickr.com/photos/aloha75/

Ja jautāsim jums, kurš uzvarētu alkohola patēriņa kaujā starp dzimumiem, tad atbilde būtu jau zināmā – “uzvarētāji” būtu vīrieši.
Tomēr interesanti būtu noskaidrot, kādas atšķirības ir visā pasaulē tam, par cik vīrieši alkoholu patērē vairāk nekā sievietes. Atbildi uz šo jautājumu sniedz http://vinepair.com sagatavotā karte, kura izgatavota, pamatojoties uz 2014. gadā publicēto Pasaules Veselības organizācijas ziņojumu par statistiku tam, kāds bija vidējais alkohola patēriņš katram dzimumam dažādās pasaules valstīs 2010. gadā.

Alkohola patēriņa salīdzinājums starp vīriešiem un sievietēm

Foto: http://vinepair.com

Karte neuzrāda alkohola patēriņa apjomu, bet tikai starpību starp vīriešu un sieviešu alkohola patēriņu. Dati liecina, ka pasaulē nav nevienas valsts, kur sievietes lietotu alkoholu vairāk nekā vīrieši.
Atšķirības starp vīriešu un sieviešu alkohola lietošanas daudzumu starp valstīm ir diezgan lielas. Vienā skalas galā ir Tadžikistānā, Mozambika, Centrālāfrikas Republika, Nigēra un Uganda, kurās alkohola patēriņš starp sievietēm un vīriešiem ir gandrīz līdzīgs (vīrieši patērē 1,15 – 1,30 reizes vairāk alkohola nekā sievietes). Otra skalas pašā galā ir Tunisija, kur attiecība starp vīriešu un sieviešu alkohola patēriņu ir 108 pret 1.
No kartes datiem redzams, ka pasaulē vidēji vīrieši patērē 2,2 reizes vairāk alkoholu nekā sievietes. Latvijā šis rādītājs ir lielāks – 2,6 reizes.

Tāpat http://vinepair.com ir sagatavojusi katras valsts populārākās alus šķirnes karti.

Katras valsts populārākās alus šķirnes

Pilna versija

Dati kartei esot iegūti no dažādiem avotiem un izpētes ziņojumiem. Kā redzat populārie katras valsts alus zīmoli ir tikpat dažādi kā mūsu planēta pati.

Foto: www.flickr.com/photos/frankhendriks/

Daži dati par alkohola patēriņu Latvijā (2014. gadā publicētais Pasaules Veselības organizācijas ziņojums par situāciju 2010. gadā):

• Nedzērāju skaits (cilvēki vecāki par 15 gadiem, kuri nekad nav lietojuši alkoholu): 14,3% (7,2% vīriešu un 20,2% sieviešu);

• Cilvēku skaits (vecāki par 15 gadiem), kuri nav lietojuši alkoholiskos dzērienus pēdējā gada laikā: 32,3% (25,8% vīriešu un 37,6% sieviešu);

• Latvijā patērētā alkohola struktūra: 47% alus; 37% spirts; 11% vīns; 5% citi alkoholiski dzērieni;

• Absolūta alkohola patēriņš gadā uz vienu alkoholu lietojošu iedzīvotāju virs 15 gadiem: 18,1 litri (26,5 litri vīriešiem un 10,1 litrs sievietēm).

Ziņas izveidotas 448

5 komentāri par “Alkohola patēriņa salīdzinājums starp vīriešiem un sievietēm

  1. Vai tad Saudu Arābijā arī ir populārākas alus škirnes ? tur taču ir Islams. Izrādās ka Islamu valstīs arī alu lieto 😀

  2. Izskatās, ka Igauņuiem nav populārākā alus 😀 Bet tas par Sauda Arābiju – iespējams, tas ir tikai tūristu populārākais alus, kurš tiek pirkts un patērēts tajā valstī,

  3. Interesenti bij.
    >Trollim – jā, igauņi izpalikuši… pēc maniem kā pierobežas iedzīvotāja novērojumiem varētu būt Saku. Par Sauda Arābiju – hi, hi, varētu domāt, ka viņi “neņem” – ir dzirdēti ļoti interesanti pastāsti no tiem, kas tur strādājuši ilgāku laiku 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu