Aptaujas rezultāti par eiro ieviešanu Latvijā

Noslēgusies aptauja par to, vai tiek atbalstīta eiro ieviešana Latvijā tuvākajos gados. Savu viedokli izteica 111 NeoGeo.lv lasītāji.

Aptaujas rezultāti par eiro ieviešanu Latvijā

Tātad dominējošais aptaujas dalībnieku viedoklis ir, ka Latvijai nevajadzētu tuvākajos gados ieviest eiro.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 16.marta lēmumu eiro ieviešanas mērķa datums Latvijā ir noteikts 2014. gada 1. janvāris.

Protams, ka eiro ieviešanai varētu būt gan savi plusi, gan mīnusi.
Lūk, galveno plusu un mīnusu uzskaitījums:

+ ieviešot eiro:
+ turpmāk Latvijai nozīmēs lielāku drošību, uzticību un finansiālo izdevīgumu;
+ ievērojami ērtāka kļūs ceļošana;
+ lētāki un ērtāki kļūs starptautiskie maksājumi;
+ investoriem, ieguldītājiem un bankām ir lielāka uzticība eiro, kā rezultātā lielākas investīcijas radīs jaunus uzņēmumus un darbavietas;
+ zemāki kredīta procenti veicinās uzņēmumu un ekonomikas izaugsmi;
+ drošība par ieguldījumiem radīs valstī uzkrājumus, ko bankas varēs ieguldīt ekonomikā;
+ liela valūta rada lielāku drošību un mazākas izmaksas krīzēs.
+ bez eiro turpmākajos 10 gados Latvija par ārējo parādu pārmaksās aptuveni miljardu latu.

– ieviešot eiro:
– palielināsies valsts izmaksas (informatīvā kampaņa – apmēram 1,5 miljoni latu, iemaksa eiro stabilizācijas fondā – summa mērāma simtiem miljonu latu, eiro monētu kalšana un banknošu izgatavošana – Latvijas Bankas noslēpums);
– uzņēmēji izmantos iespēju palielināt preču cenas, visu vainu noveļot uz eiro ieviešanu;
– fiskālajā politikā Latvija zaudēs tiesības izlemt;
– mēs maksāsim par citu valstu muļķībām, piemēram, tādām kā Grieķija, Itālija, Spānija un Portugāle;

Kuru ceļu ejot Latvija iegūtu lielāko labumu?

Kāpēc Lielbritānija, kura ir svarīga ES dalībvalsts, tomēr paturējusi savu sterliņu mārciņu? Kāpēc eiro neieviesa arī Dānija un Zviedrija?

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite 2012. gada janvārī izteikusies, ka pastāv maza ticamība Lietuvai pievienoties eiro zonai 2014. gadā.
Daļa analītiķu uzskata, ka Lietuva nespēs pievienoties eiro zonai līdz 2016. vai 2017.gadam saistībā ar problēmām ievērot eiro zonas inflācijas un budžeta deficīta kritērijus.
2011. gada novembrī publiskotie aptaujas dati liecina, ka pievienošanos Eiropas vienotās valūtas savienībai neatbalsta 49% lietuviešu, bet atbalstu pauž 43%.

Pēc eiro ieviešanas Slovākijā 2009. gada 1. janvārī bijušais Slovākijas finanšu ministrs esot teicis: “Aizmirstiet par eiro kā kaut kādu debess mannas nesēju. Stabilā situācijā ir pilnīgi vienalga, kāda ir valūta, bet nestabilā var būt ziepes gan vienā, gan otrā gadījumā.”

Lai mums kopā pietiek prāta „nesavārīt ziepes” gan vienā, gan otrā gadījumā!

Paldies par dalību aptaujā!
Gaidām jūsu viedokli nākamajās aptaujās!

Ziņas izveidotas 449

14 komentāri par “Aptaujas rezultāti par eiro ieviešanu Latvijā

 1. Lai arī kā negribētos atzīt, tomēr Latvijai būtu jāievieš Eiro. BET ne par katru cenu un 2014. gadā. Patreiz eirozonas valstīm ir finansiālas problēmas un Eiro nav nemaz tik stabils, tādēļ manuprāt, nekas traks nenotiktu, ja Eiro netiktu ieviests 2014, bet gan piem, 2016. gadā.

  P.s. šī raksta kontekstā, vai Neogeo nevarētu uzcept, kādu rakstiņu par Igauniju, kopš viņi ir Eirozonā. Kā tas ir ietekmējis viņu ekonomiku, infestīcijas, cenas un vnk parastā igauņa ikdienas dzīvi. Tas būtu ļoti labs paraugs ar ko salīdzināt. Domāju, ka daudzus tas interesētu.

 2. Es domāju, ka labāk būtu atstāt Latu par Latvijas naudas vienību. Tāpat būtu labi arī ja būtu eiro, tikai jāpiekrīt iepriekšējiem komentētājiem par finansiālajām problēmām. Latu gribu atstāt, jo man patīk tas, kas Latvijā ir atšķirīgs. Ir labi, ka ir kaut kas tāds, kā nav kādam citam!

 3. Es domāju, ka labāk būtu atstāt Latu par Latvijas naudas vienību. Tāpat būtu labi arī ja būtu eiro, tikai jāpiekrīt iepriekšējiem komentētājiem par finansiālajām problēmām. Latu gribu atstāt, jo man patīk tas, kas Latvijā ir atšķirīgs. Ir labi, ka ir kaut kas tāds, kā nav kādam citam!

 4. Diezgan, neobjektīvs skatījums uz eiro plusiem.
  Neredzu nevienu ieguvumu kā tas varētu mainīt ierindas cilvēka dzīvi pozitīvā virzienā.
  Diezgan piekāst naudas grozītāju labumus, ko sniegs eiro. Turklāt, tas viss tiek pasniegts tā ka mums bez maz nebūtu izvēles ,jo lats jau šobrīd ir piesaistīts eiro.
  Ja Latvijā tiks ieviests eiro lielākām ekonomikām būs daudz vienkāršāk dominēt pār mazo ekonomiku, noslaucot krējumu sev.
  Manā skatījumā labāk tomēr būtu atsaistīties no eiro.

 5. Eiro mums 100 gadus ne vajag – ne viņš kādu labumu nesīs. Tikai neļaus fiskālo politku veidot, kas nu nekādi nav forši.

 6. Man ir ziņas (no diezgan uzticama avota), ka daudzi igauņi pēc eiro ieviešanas zaudēja diezgan lielas summas un tur arī pamatīgi pieaugušas preču cenas. Tāpēc esmu pret eiro Latvijā.

 7. #lol
  Nesen bija runāšana ar Latvijas Bankas prezidentu ģimnāzijā. Katrai valstij ir savs biznesa indekss – Igaunija iestājoties eiro zonā krietni palecās šajā indeksā, līdz ar to uz turieni plūst lielāki ieguldījumi, kas rezultējas valsts labklājībā. Latvijas valsts uz eiro ieviešanu iet jau labu laiku un to pamest pusceļā būtu muļķīgi.

 8. Neviens nesaka, ka jāapstājas pusceļā vai jāignorē Mastrihtas kritēriju ievērošana, to visu var darīt un beigās vienkārši neieviest eiro. Eiro ieviešanu reklamē kā brīnumlīdzekli pret jebkuru kaiti. Igaunijā investīcijas ieplūst nevis tāpēc, ka pēkšņi ieviesa eiro, bet tāpēc, ka viņu nodokļu jeb fiskālā politika ir stabilāka un vieglāk prognozējama kā Latvijas. …

 9. #lReinis
  Vispār man ir liels jautājums. Cik tie investori skatās uz indeksiem? Tāda sajūta, ka mums vissvarīgākais ir indeksi. Taču investors jau vispirms skatīsies, vai te jau ir līdzīgi investori, vai viņiem pieredze ir pozitīva, vai labi tranzītceļi, izmaksas, nodokļi, atbilstoši darbinieki, tirgus.

  Mums lielākā problēma ir nevis indeksi, bet tas, ka daudzās nozarēs nav vispār neviena ražotāja. Nu ja te kāds atvērtu veiksmīgu mobilo telefonu ražotni, lai eksportētu uz Rus vai ES, tad šim piemēram skrietu līdzi arī pārējie mobilo telefonu ražotāji. Skat, viņiem labi darbinieki, pieredzējuši, konkurenti novērtējuši kā labu lokācijas vietu, tātad der mums arī.

  Indeksi vairāk interesē bankām dodot kredītus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu