Aptaujas rezultāti par labročiem un kreiļiem

Noslēgusies aptauja, kurā mēģinājām noskaidrot mūsu aptaujas dalībnieku piederību labročiem vai kreiļiem. Savu viedokli izteica 125 NeoGeo.lv portāla apmeklētāji.

Aptaujas rezultāti par labročiem un kreiļiem

Aptaujas rezultāti apstiprina to, ka kreiļu īpatsvars atbilst tam, ko uzrāda starptautisko pētījumu rezultāti, kuros minēts, ka kreiļu vidējais īpatsvars pasaulē ir aptuveni 8 – 15%.

Interesanti ir tas, ka 10% mūsu aptaujas dalībnieku uzskata, ka ir simetriski attīstīti, tātad vienlīdz labi var darboties ar abām rokām. Varbūt tā tas arī ir, ka mums ir tik daudz simetriski attīstītu cilvēku, taču vienu daļu no viņiem tomēr varētu pieskaitīt pie kreiļiem. Daļa kreiļu raksta ar labo roku, bet daudzus citus sadzīviskus darbus veic ar kreiso roku.

Foto: https://www.flickr.com/photos/gilbertoanaya/

Daži interesanti fakti par kreilību:


• Kreiļiem dominē galvas smadzeņu labā puslode, labročiem – kreisā. Katra puslode atbild par atšķirīgām izjūtām un spējām. Kreisā puslode – par telpas un laika izjūtu, radošajām spējām, iztēli, par asociatīvo, intuitīvo, tēlaino un telpisko domāšanu. Tā palīdz apgūt tādus priekšmetus kā ģeometrija, tehniskā zīmēšana, tā orientēta uz garīgo dzīvi, zemapziņu un sintēzi. Labā puslode atbild par loģisko, racionālo, par vārdiskās informācijas un skaitļu uztveri un pārstrādi, runāto un rakstīto valodu, analīzi, uzmanības koncentrēšanu uz detaļām. Tā orientēta uz laicīgo, palīdz apgūt algebru un augstāko matemātiku, atbild par zinātnisko jaunradi.

• Kreiļu īpatsvars vīriešu vidē ir lielāks nekā sieviešu.

• Kreiļu īpatsvars Austrumeiropā ir lielāks nekā Rietumeiropā un Ziemeļeiropā. Tāpat kreiļu ir vairāk Āzijā nekā Āfrikā.

• Bērnībā kreiļi esot kaprīzāki un nepacietīgāki, taču pieaugušā vecumā sabiedriskāki un komunikablāki.

• Ja cilvēkam vairāk nekā 6 mēnešus ir traumēta labā roka un ar to neveic darbību, tad cilvēks var pārtapt par „piespiedu kreili”. Atjaunojoties labās rokas funkcionalitātei, kreisā roka var turpināt dominēt.

• Daļa cilvēku vienādi labi raksta, zīmē un veic citus darbus ar abām rokām. Tos sauc par ambidekstriem jeb abročiem.

• Lielākā kreiļu problēma ir tā, ka pasaule radīta labročiem.

• Vēsture liecina, ka pagātnē nav trūcis ievērojamu kreiļu, sākot ar Ramzesu II, Jūliju Cēzaru, Aleksandru Lielo un Napoleonu. Bagāta ar kreiļiem ir Amerikas prezidentu vēsture – Harijs Trumens, Džeralds Fords, Džordžs Bušs, Ronalds Reigans, Bils Klintons un Baraks Obama. Kreiļu pulkā bijuši Pikaso, Leonardo da Vinči, Marks Tvens, Kafka, Grēta Garbo, Merilina Monro, Sergejs Prokofjevs, Roberts Šūmanis, Moriss Ravēls, Enriko Karūzo, Bils Geits.

• Starptautiskā kreiļu diena – 13. augusts.

Starptautiskās kreiļu diena. Foto: hhttps://www.flickr.com/photos/contempospace/9500149679

Paldies par dalību aptaujā!
Gaidām jūsu viedokli nākamajās aptaujās!

Ziņas izveidotas 449

Viens viedoklis par “Aptaujas rezultāti par labročiem un kreiļiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu