Aptaujas rezultāti par lata atgriešanās iespēju Latvijā

Noslēgusies aptauja par to, vai kādreiz Latvijā varētu atgriezties lats. Savu viedokli izteica 106 NeoGeo.lv portāla apmeklētāji.

Aptaujas rezultāti par lata atgriešanās iespēju Latvijā

Tātad aptaujas rezultāti uzrāda, ka lielākā daļa aptaujas dalībnieku tic tam, ka mēs atkal ieraudzīsim savu Latvijas latu.

500 lati jeb 711,44 eiro.

Lai arī no 2014. gada 1. janvāra esam pievienojušies eirozonai, Latvijas iedzīvotāji vēl ilgi atcerēsies latu, jo daudziem lats nav tikai vienkārša metāla monēta vai papīra banknote, bet gan valstiskās un nacionālās identitātes simbols, vēsturiska liecība, kas saistīta ar Latvijas neatkarības atgūšanu.
Šī Latvijas iedzīvotāju nostaļģija pēc lata kā Latvijas nacionālās identitātes simbola pakārtoti atspoguļojas arī aptaujas rezultātā. Mēs negribam aizmirst savu latu!!!

Tiem, kuri cer uz lata atgriešanos, vajadzētu atgādināt, ka gandrīz neviena no jaunāko laiku pasaules monetārajām savienībām nav izjukusi bez autoritāras vai militāras iejaukšanās vai pat pilsoņu kara.
Vai mēs to gribam?

Paldies par dalību aptaujā!
Gaidām jūsu viedokli nākamajās aptaujās!
Ziņas izveidotas 448

9 komentāri par “Aptaujas rezultāti par lata atgriešanās iespēju Latvijā

 1. Jāzina, lats ir (bija) pasaulē neatpazīstama valūta, tā augsto kursu nodrošināja vien mehāniska piesaiste eiro kursam (vēl pirms eiro ieviešanas mums)… es kā nākamais uzņēmējs priecājos, ka esam ES monetārajā savienībā, kas atvieglo nedaudz manu finansiālo dzīvi…

 2. Agrāk vai vēlāk mēs atkal lietosim latu. 20. gs mēs lietojām daudzu lielo impēriju naudu. Piemēram Krievijas impērijas rubli, reihsmarku, Padomju savienības rubli, tagad Eiro. Pa vidu 2x bija lati.

  Vēsturē agrāk vai vēlāk visas impērijas ir izjukušas.

  Man godīgi sakot ir vienalga, kā Eiro atvieglo dzīvi uzņēmējiem. Taču pats priekš sevis esmu novērojis, kopš ir ieviests Eiro, nauda beidzas ātrāk. Naudai vērtība ir mazinājusies. No monētām gribas tikt ātrāk vaļā, jo vnk plēš maku.

  Neesmu priecīgs par Eiro. Varbūt, ja nāktos daudz ceļot, tad redzētu vairāk plusus.

  Tas tā, tikai mans subjektīvais viedoklis.

 3. Man LATS nekur nav aizgājis. katrā iespējamā gadījumā piedāvāju norēķināties LS.- Savu produkciju tikai par Ls,- vai barters, vai dāvinu.

 4. Pēc būtības Latvijas Banku var vērt ciet – mums vairs nav monetārās politikas sviru.. Vienīgais par ko varam priecāties – nav jāmaina lati pret euro ārpus Lv. Krievijas eksporta tirgi ir pamatigi piegriezti, neko lielu neražojam.. Līdz ar to – pastāv liela iespēja ka atgriezīsimies pie Ls. Un Zviedrija, Polija – tie ir muļķi, bet mēs tie gudrie? Pat LT nerāvās pievienoties Eiro.. Es joprojām neerdzu kādi mums ir plusi, piedevām kurss ir katastrofāli nokrieties..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu