Aptaujas rezultāti par Latvijas lielāko dabas bagātību

Noslēgusies aptauja par to, kas ir lielākā Latvijas dabas bagātība. Savu viedokli izteica 115 NeoGeo lasītāji.


Neogeo.lv aptaujas rezultāti par Latvijas lielāko dabas bagātību

Ar lielāko balsu vairākumu Latvijas meži tiek uzskatīti par lielāko mūsu dabas bagātību. Pēc pēdējiem Latvijas Republikas Centrālās statistikas pārvaldes datiem (2008. gads), ar mežu Latvijā ir apauguši 3 162 tūkst. ha, kas sastāda ap 49% no Latvijas teritorijas. No visas ar mežu apaugušās platības Latvijā ap 48% ir valsts meži. Kopējā mežaudžu krāja Latvijas mežos tiek lēsta 631 milj./m³ liela.

2009. gadā Latvijā visa veida cirtēs (galvenā cirte, kopšanas cirte, sanitārā cirte) tika izcirst 85 361 ha mežu (2,7 % no mežu kopplatības) ar kopējo ciršu krāju 10 728 tūkst./m³ (1,7% no kopējās krājas). 2009. gadā tika atjaunoti meži 34 443 ha platībā.

Paldies par dalību aptaujā!
Gaidām jūsu viedokļus nākošajās aptaujās!

Ziņas izveidotas 434

6 komentāri par “Aptaujas rezultāti par Latvijas lielāko dabas bagātību

 1. Robi, Tev nav taisnība.

  (1)Kokiem ir “derīguma termiņš”, kura laikā koksnei ir vērtība. Koku, kuriem derīguma termiņš iet uz beigām ir daudz, daudz reižu vairāk, nekā tiek izcirsts.

  (2)LVM reāli izglāba kokapstrādes rūpniecību, iepludinot tirgū daudz lētas izejvielas

  (3)LVM beidzot sāka strādāt racionāli, saimnieciski, veicot lielas kailcirtes vienā reģionā, nevis pa hektāram, pa pushektāram dažādās Latvijas vietās.

  Tantiņai, protams, škrobe, ka blakus bija sēņu mežs, tagad izcirtums, bet tantiņa jau aizmirst, ka tas nekad nav bijis viņas mežs.

 2. Pēc jaunākajiem datiem meži sastāda 57%.
  Droši varu teikt, ka Latvijas mežus izcirst praktiski nav neiespējams, jo ja tos kopj, tad 150 gadu laikā tie atjaunojas, ja nekopj, tad tas aizņem 300 gadus. Mazas platības cērt privātie, un viņiem pieder diezgan padaudz… pie tam ar vērtīgajiem kokiem. Mūsu lielākā problēma ir tāda, ka mums ir daudz papīrmalkas, un viņu nav kur likt.

 3. Comon lielākā daļa no mūsu valsts deputātiem,ministriem neskaitot prezidentu
  NEVIENS NEKO NEATJAUNO izcirš un aizved prom. varbūt kādi 10% no visiem privātiem klientiem
  un citu tautību cirtējiem neatliek simtiem kokiem kurus izcirš.Vienreiz desmit gados var cirst mežus, bet visiem kas? Tapēc pilnīgi piekrītu Robim ka drīz ne būs ne viena koka ozon-slānis būs sabojāts un Latvijā vairs neaugs nekas!Sāks celties cenas uz visu un mūsu valsti pārdos kaut kādiem “Poļiem vai Lietuviešiem”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu