Eiropas karte uz mūsu naudas

Gan valstu, gan kontinentu kartes tiek attēlotas uz dažādu valstu banknotēm un monētām. Izņēmums nav arī mūsu nacionālā valūta – eiro monētas un banknotes.

2 eiro un 1 eiro, kā arī 50, 20 un 10 centu monētām ir divas dažādas monētu kopīgo pušu versijas (vecā un jaunā).
Vecajā versijā ir attēlota Eiropas Savienības kontūra, pirms paplašināšanās 2004. gada 1. maijā. Jaunajā versijā, kura nonāca apgrozībā 2007. gada 1. janvārī, attēlota Eiropas ģeogrāfiskās kartes kontūra.
Uz 5, 2 un 1 centa monētām attēlota Eiropa kopā ar Āfriku un Āziju uz zemeslodes.

Atšķirības starp vecās un jaunās versijas 2 eiro monētu kopīgajām pusēm varat aplūkot šajos attēlos.

Vecās versijas 2 eiro monēta. Foto: https://www.flickr.com/photos/ugotahaveart/6846990771/
Jaunās versijas 2 eiro monēta. Foto: hhttps://www.flickr.com/photos/11224906@N05/5582845612

Vecās versijas 2 eiro un 1 eiro, kā arī 50, 20 un 10 centu monētu kaldinātāji, atveidojot Eiropas Savienības kontūru pirms paplašināšanās 2004. gada 1. maijā, centās no visas sirds, taču diez ko nepiedomāja pie tā, kāda izskatās Ziemeļeiropas daļa bez Norvēģijas kontūras.

Foto: https://www.flickr.com/photos/ugotahaveart/6846990771/

Iespējams, ka mūsdienās esam diezgan brīvdomīgi, taču vai Ziemeļeiropas kontūra bez Norvēģijas daļas kaut ko mums neatgādina?

Jaunās versijas eiro monētās, kuras nonāca apgrozībā kopš 2007. gada 1. janvāra ir attēlota visas Eiropas ģeogrāfiskās kartes kontūra, kas vairāk neatļauj mums aizdomāties par piedauzīgām detaļām monētu dizainā.
Latvijas eiro monētām ir paveicies.

Ziņas izveidotas 444

7 komentāri par “Eiropas karte uz mūsu naudas

  1. Iespējams, ka tieši norvēģu iebildumu dēļ arī tika veidots jaunais monētas dizains. Ja būtu nogriezta gabaliņa Latvijas, mēs arī uzreiz pamanītu, pavisam nopietni.

  2. labs 😉
    Ikviena valsts gadā drīkst emitēt divas piemiņas monētas. Šīm monētām ir tādas pašas īpašības, iezīmes un kopīgā puse kā parastajām 2 euro monētām. Taču uz to nacionālās puses ir atšķirīgs piemiņas motīvs. Kā piemiņas monētas var izmantot tikai 2 euro monētas.

    jāpameklē vēl, daudzviet kartēs var atrast kko jautru 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu