Hokeja pavasaris Slovākijā

Čempionāta talismans. Avots: http://www.skyscrapercity.com

No 29. aprīļa līdz 15. maijam Slovākijā 16 valstu izlases tiksies 75. pasaules čempionātā hokejā. Latvijas izlasei šis būs 19. starts augstākajā hokeja divīzijā.

Slovākija turnīru rīko pirmo reizi, kaut arī Bratislavā tas notiks jau trešo reizi. Divas iepriekšējās reizes čempionāts norisinājās vēl Čehoslovākijas sastāvā – 1959. un 1992. gadā.

Spēles notiks divās Slovākijas pilsētās – Bratislavā un Košicē. Slovākijas galvaspilsētā – Bratislavā pasaules čempionātu uzsāks arī Latvijas izlases hokejisti 30. aprīlī plkst. 21.15 tiekoties ar Čehijas izlases komandu. Daļa komandu turnīru uzsāks Košicē, kas ir otra lielākā Slovākijas pilsēta ar aptuveni divsimt piecdesmit tūkstošiem iedzīvotāju un atrodas aptuveni 500 kilometru attālumā no Bratislavas.

Čempionāta dalībnieki (16 valstu izlases), atbilstoši iegūtajai vietai Starptautiskās Hokeja federācijas 2010. gada rangā ir sadalītas četrās grupās:
A : Krievija, Slovākija, Vācija, Slovēnija;
B : Kanāda, Šveice, Baltkrievija, Francija;
C : Zviedrija, ASV, Norvēģija, Austrija;
D : Somija, Čehija, Latvija, Dānija.

Bratislavā savas spēles aizvadīs A un D grupu valsts izlases, Košovicē – B un C grupas.
Pirms 2011. gada hokeja čempionāta Starptautiskās Hokeja federācijas rangā Latvijas izlase ieņem 12. vietu. Pirmās trīs vietas ir Krievijai, Kanādai un Zviedrijai. Latvijas izlases 2011. gada Pasaules čempionāta D apakšgrupas sācensēm – Čehijai ceturtā vieta, Somijai piektā vieta un Dānijai trīspadsmitā vieta.

Starptautiskās Hokeja federācijas ranga tabulā kopā ir 49 pasaules valstu izlases un pēdējās vietas ieņem tādas hokeja pasaulē mazpazīstamas valstis, kā Apvienotie Arābu Emirāti, Bosnija un Hercegovina un Armēnija, kura vienīgā nav nopelnījusi Pasaules ranga tabulā nevienu punktu. Par pārejām valstīm variet uzzināt izmantojot zemāk esošo karti. Klikšķiniet uz kartes, lai iegūtu papildus informāciju.

Pasaules valstu hokeja izlases Starptautiskās Hokeja federācijas ranga tabulā

Ziņas izveidotas 464

7 komentāri par “Hokeja pavasaris Slovākijā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu