Iedzīvotāju skaita izmaiņas Eiropā

Kopš tūkstošgades mijas Eiropa ir piedzīvojusi diezgan intensīvas demogrāfiskās pārmaiņas.

NeoGeo.lv piedāvā iepazīties ar unikālu karti, kurā augstā detalizācijā ir attēlota Eiropas iedzīvotāju skaita izmaiņas laika periodā no 2001. gada līdz 2011. gadam.

Karti ir izveidojis Vācijas Federālais apbūves un telpiskās attīstības izpētes institūts (Federal Institute for Research on Building, Urban Affairs and Spatial Development). Tā ir Eiropas pirmā karte, kurā apkopoti demogrāfiskie dati no visām Eiropas valstu pašvaldībām. Tie ir aktuālākie kopējie dati, kurus Eiropas valstu pašvaldības varēja piedāvāt.


Eiropas iedzīvotāju skaita izmaiņu karte laika periodā no 2001. gada līdz 2011. gadam



Kartes apzīmējumi ir šādi:

Tumši zilie laukumi norāda, ka vidējais gada iedzīvotāju skaita samazinājums 2001. – 2011. gados ir 2% un vairāk;
Zilie laukumi norāda, ka vidējais gada iedzīvotāju skaita samazinājums 2001. – 2011. gados ir no 1% līdz 2%;
Gaiši zilie laukumi norāda, ka vidējais gada iedzīvotāju skaita samazinājums 2001. – 2011. gados ir no 0,1% līdz 1%;
Dzeltenie laukumi norāda, ka iedzīvotāju skaita izmaiņa vidēji 2001. – 2011. gados ir ļoti nenozīmīga un svārstās no – 0,1% līdz + 0,1% apmērā;
Tumši sarkanie laukumi norāda, ka vidējais gada iedzīvotāju skaita pieaugums 2001. – 2011. gados ir 2% un vairāk;
Sarkanie laukumi norāda, ka vidējais gada iedzīvotāju skaita pieaugums 2001. – 2011. gados ir no 1% līdz 2%;
Rozā laukumi norāda, ka vidējais gada iedzīvotāju skaita pieaugums 2001. – 2011. gados ir no 0,1% līdz 1%;

Apjūkojot karti, var redzēt, ka 2001. – 2011. gados lielus iedzīvotāju skaita zaudējumus ir piedzīvojušas ne tikai daudzas pašvaldības Latvijā, bet arī Lietuvā, Albānijā, Bulgārijā, Spānijā, Turcijā, Rumānijā, Ungārijā, Grieķijā, Balkānu valstīs, Somijā, Zviedrijā, Islandē, Kiprā un arī lielā daļā Austrumvācijas.

Daudzviet Eiropā ir redzama izteikta iedzīvotāju pārvietošanās no lauku reģioniem uz lielajām pilsētām un to piepilsētām.
Gan Latvijā, gan visā Eiropā cilvēki migrē labākas dzīves meklējumos gan savas valsts iekšienē, gan arī dodoties ārpus tās. Latvijas un arī citu valstu gadījumos zilo krāsu kartē vairo arī negatīvais iedzīvotāju dabiskais pieaugums.

Foto: https://www.flickr.com/photos/miss_kaplan/5011232225/

Mums ir jādara viss, lai turpmāk kartē Latvijas teritorija iekrāsotos aizvien sarkanākā krāsā. Un ne jau uz svešzemju migrantu un bēgļu rēķina.

Ziņas izveidotas 466

6 komentāri par “Iedzīvotāju skaita izmaiņas Eiropā

  1. Svešzemju bēgļi un migranti jau nav nemaz tik slikti, arī neņemot vērā faktu, ka mēs, eiropieši, paši nevaram atražoties. Ja tie veiksmīgi INTEGRĒJAS sabiedrībā, tad, manuprāt, būtu pat ļoti svētīgi, ka pie mums tādi ierastos.

    Nevēlami cilvēki jau ir ikvisur arī ne-imigrantu vidū, tādēļ es esmu ļoti patīkami satraukts, ka pie mums varētu ierasties dažādu kultūru pārstāvji.

  2. Ar cilvēkiem kā viļņiem jūrā. Tikai kas būs tai nākamajā vilnī uz mūsu pusi? Mūsējie “sprīdīši” vai tie ar dvieļiem, vai treniņbiksēs!?

  3. Albānijā, Bulgārijā, … ,Rumānijā, … Grieķijā, Balkānu valstīs
    ———-
    Pēc šīm 4 Balkānu valstīm, kas aptver gandrīz vai pusi no Balkānu teritorijas, nosaukt Balkānu valstis nav īpaši racionāli.

    Par spīti rakstā minētajam, Kipra(par turku okupētajiem ziemeļiem datu nav) kartē praktiski visa ir sarkanā krāsā – tātad tur cilvēku skaits ir audzis, savādāk ir jānosauc visas valstis, kurām ir kaut viens zils pleķis – un pēc šīs kartes datiem tās ir visas valstis. Var pieņemt, ka rakstā Kipra ir sajaukta ar Krētu – tā gan joprojām ir Grieķijas sastāvdaļa.

    Karte nav slikta – tā parāda migrācijas galvenos virzienus – lauki->pilsētas->metropoles vai vairāk attīstītas valstis.

    Komentētāji gan ir čau…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu