Infografika: Latvijā ceturtais ātrākais internets pasaulē

2012.gada 26.septembrī vadošo Latvijas, Vācijas un Krievijas telekomunikāciju uzņēmumu – „Lattelecom”, „Deutsche Telekom” un „MegaFon” – augstākās vadības pārstāvju klātbūtnē LR Satiksmes ministrijā tika oficiāli atklāts kopīgi realizētais datu pārraides ceļš Baltic Highway, kas nodrošinās augstākās kvalitātes datu pārraidi caur Baltijas valstīm, Poliju un Vāciju ar pagarinājumu uz Krievijas reģionu. Šī pasākuma ietvaros NeoGeo.lv vizualizēja SIA Lattelecom sniegtos datus par interneta pieslēgumiem Latvijā.
Pēc SIA Lattelecom sniegtajiem datiem Latvijas internets ir ātrākais Eiropā, ceturtais ātrākais pasaulē un gandrīz uz pusi ātrāks nekā tas ir pie mūsu kaimiņiem igauņiem un lietuviešiem !


Ziņas izveidotas 443

7 komentāri par “Infografika: Latvijā ceturtais ātrākais internets pasaulē

 1. Atvainojos, bet pieļauju, ka uz tik uzpūstiem datiem vajadzētu skatīties objektīvāk (p., pēc speedtest.net izveidotā netindex.com).
  Rakstā, varbūt, ir teorētiski pareizi minēta Latvijas vieta pasaules internetā, bet noteikti ne praktiski. Pirms gadiem pieciem Latvijā tiešām bija 3. ātrākais internets pasaulē, bet ne šodien. Pat lietuvieši Latviju apsteidz visos rādītājos. Lejupielādes ātrumā Latvijā ir 9. vietā, bet augšupielādes 4. vietā. Kamēr pēc citiem rādītājiem Latvija vispār neparādās 10-niekā. Lietuva tai pat laikā pēc apsolītā interneta ātruma ir 2. vietā pasaulē.

  Tādā ziņā būtu interesanti paskatīties uz to kā reālie interneta rādītāji mainās pēc piederības EU, G8, OECD vai APEC (netindex.com).

 2. Ar dažādām metodoloģijām parasti tiek iegūti dažādi rezultāti. netindex.com balstās uz speedtest.net iegūtajiem datiem no lietotājiem, kuri paši šo saitu atraduši un vēlējušies notestēt savu interneta ātrumu. Rezultāti līdz ar to varbūt ir puslīdz ticami, bet nevajag aizmirst, ka tā ir tikai savākto datu vispārināta interpretācija nevis “reālie dati”.

  Būtu interesanti uzzināt, kāda bijusi augšminētā LTT pētījumā izmantotā metodoloģija.

 3. Infografikā ir ļoti precīza atsauce uz avotu: “Akamai Q1 2012 State of the Internet report”. Mēs visi piedalamies šajos mērijumos, piemēram, skatoties video no Youtube. Kas ir populārāks Youtube vai Speedtest? Un Akamai tīkla nav tikai Youtube.
  Protams, katrai metodoloģijai ir savi plusi un mīnusi un 100% precīza nebūs neviena.

 4. speed testa vnk. ir vairak iegajusi lietuviesi neka latviesi. mums skolas ir 100 m/b atrums iedomajieties cik tad ir liet. vai igauniem? 😉

 5. Uzjautrināja daktors, kas ietekmēja interneta izvēli. Lielajās pilsētās – piekrītu. Bet vēl ir pietiekami daudz vietu, kur izvēli nosaka faktors “var dabūt – nevar dabūt”, un esi laimīgs, ja ir tas viens provaideris…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu