Informācija pasaules gala gaidītājiem

Runā, ka 2012. gada 21. decembrī notikšot pasaules bojāeja vai pasaules gals.
Kaut kādā nezināmā veidā Zeme un tās iedzīvotāji vai vismaz lielākā daļa no tiem tiks iznīcināti. Kāda jēga rūpēties par ģimeni, plānot karjeru, kopt vidi un sargāt valsti?
Kā rezerves varianti tam, ja 2012. gadā pasaules gals tomēr nenotiks, ir saplānoti arī citi daudzkārtēji pasaules gali līdz pat 2050. gadam.

Neviens no iepriekšējiem pasaules gala pareģojumiem līdz šim nav piepildījies. Mēs joprojām esam uz Zemes, un planēta arvien ierastā ritmā riņķo ap Sauli.

Kas draud Zemei 2012. gadā un arī turpmākajos gados?
Vai pasaules gals ir reāls?

Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, NeoGeo.lv iepazīstinās ar Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (National Aeronautics and Space Administration) speciālistu atbildēm uz NASA mājaslapā lasītāju uzdotajiem jautājumiem.

Uzziņai.


NASA ir ASV federālās valdības aģentūra, kas nodarbojas ar kosmiskajiem pētījumiem un ir atbildīga par ASV civilo kosmosa programmu. NASA strādā ap 19000 darbiniekiem, un tās budžets 2012. gadam ir 18 miljardi ASV dolāru.

Jautājums: Daudzi runā par pasaules galu 2012. gadā. Vai Zemei ir kādi reāli draudi 2012. gadā?
Atbilde: Nekas slikts ar Zemi 2012. gadā nenotiks. Zinātnieki visā pasaulē neko nezina par draudiem Zemei saistībā ar 2012. gada pasaules gala pareģojumiem.

Jautājums: Kas ir iemesls tam, ka pasaules gals tiek sludināts 2012. gadā?
Atbilde: Viss sākās ar pareģojumu, ka 2003. gada maijā planētai Zeme bija jāsaduras ar mistisku Saules sistēmā klejojošu planētu Nibiru. Tā kā šāda sadursme 2003. gadā nenotika, tad pareģi pasaules galu pārcēla uz 2012. gada 21. decembri, kad it kā beidzoties maiju kalendārs.

Tā varētu izskatīties Nibiru sadursme ar Zemi.
Avots: http://www.maya12-21-2012.comJautājums: Vai maiju kalendārs beidzas 2012. gada 21. decembrī?
Atbilde: Tāpat kā jūsu kalendārs pie virtuves sienas nebeidz pastāvēt pēc 31. decembra, tāpat arī maiju kalendārs nebeidz pastāvēt pēc 2012. gada 21.decembra. Mēs taču katru gadu 31. decembrī negaidām pasaules galu! 2012. gada 21. decembris ir beigu datums maiju civilizācijas ilgai laika skaitīšanas sistēmai, bet pēc tam, kad šis kalendārs beidzas, tas vienkārši atkal sākas no jauna. Tāpat kā mūsdienās, kad 1. janvārī pie virtuves sienas tiek piekārts atkal jauns kalendārs.

Maiju kalendārs. Avots: http://newspaper.li

Jautājums: Vai planētu izvietošanās kādā noteiktā secībā vai rindā var ietekmēt Zemi?
Atbilde: Tuvākajās desmitgadēs nav paredzama tāda planētu izvietošanās Visumā, kas radītu ietekmi uz Zemi. 2012. gadā Zeme nešķērsos galaktikas plakni un pat, ja tas notiktu un planētas izkārtotos uz vienas līnijas, tad ietekme uz Zemi būtu nenozīmīga.

Jautājums: Vai eksistē tāda planēta vai brūnais punduris, kuru sauc Nibiru vai Planētu X? Vai ir tāda planēta Erīda, kas arī tuvojas Zemei un draudot mūsu planētai ar plašu iznīcību?
Atbilde: Nibiru un citi stāsti par patvaļīgām klejojošām planētām ir plaša sabiedrības mānīšana. Nav nekādu faktu šādiem izdomājumiem. Ja Nibiru vai Planēta X būtu reāla un dotos uz sadursmi ar Zemi 2012. gadā, tad astronomi šo faktu būtu izsekojuši vismaz pēdējo desmit gadu laikā. 2012. gadā šī planēta no Zemes būtu jau redzama pat ar neapbruņotu aci. Tā vienkārši neeksistē! Erīda ir reāla, bet tā ir pundurplanēta, kas līdzīga Plutonam. Tā paliks Saules sistēmas ārējā malā. Tuvākais attālums, kurā Erīda var nonākt līdz Zemei, ir aptuveni 4 miljardi jūdžu.

Eridas vizualizācija. Avots: A. Schaller / STScI

Jautājums: Kas ir Zemes polu nobīdes teorija? Vai ir iespējama strauja dažās dienās vai pat stundās notiekoša Zemes slāņu pārvietošanās un polu būtiska nobīde?
Atbilde: Straujas izmaiņas Zemes rotācijā nav iespējamas. Ir bijušas un notiek lēnas kontinentu kustības, piemēram, Antarktīda pirms simtiem miljonu gadu atradās netālu no ekvatora, bet tam nav nekādas nozīmes, lai mainītos Zemes rotācijas ass. Tomēr daudzi, it īpaši internetā, ar šīm blēņām vēlas muļķot cilvēkus. Viņi apgalvo, ka Zemes rotācijas un magnētisko polu maiņa uz Zemes notiek vidēji ik pēc 400 000 gadiem. Šādas izmaiņas notiek neregulāri. Cik mēs zinām, tad šāda magnētisko polu maiņa neradītu nekādu būtisku kaitējumu dzīvībai uz Zemes. Jebkurā gadījumā, magnētisko polu maiņa ir ļoti maz ticama tuvākajās tūkstošgadēs.

Jautājums: Vai Zemei draud meteorītu uzbrukums 2012. gadā?
Atbilde: Zeme bieži ir bijusi pakļauta riskam sadurties ar komētām un asteroīdiem, taču lielas sadursmes ir bijušas ļoti reti. Pēdējā lielā sadursme notika pirms 65 miljoniem gadu, kuras rezultātā notika dinozauru bojāeja. Šodien NASA astronomi veic regulārus apsekojumus, kurus sauc par Spaceguard Survey („Visuma sarga pārskats”), lai atrastu jebkādu liela izmēra asteroīdu Zemes tuvumā ilgi pirms tam, kā tas sadurtos ar Zemi. Mēs noteikti zinām, ka Zemes tuvumā pašlaik nav neviena tāda bīstama asteroīda, kā tas, kurš nogalināja dinozaurus. Viss šis darbs tiek darīts atklāti, un visi atklājumi tiek publicēti katru dienu NASA NEO programmas biroja mājaslapā. Jūs paši varat pārliecināties, ka 2012. gadā nav paredzama neviena bīstama sadursme.

Jautājums: Kā NASA zinātnieki jūtas, kad tik bieži tiek sludināti dažādi pasaules gali?
Atbilde: Attiecībā uz jebkuru pasaules gala sludinājumu mēs pretī jautājam: „Kur ir pierādījumi?” Un tad izrādās, ka pierādījuma nav neviena. Visi izdomātie apgalvojumi, to apraksti grāmatās, uzņemtās filmas un publicējumi internetā ir to autoru fantāzijas. Mēs nevaram mainīt šo vienkāršo faktu. Nav ticamu pierādījumu par kādu no apgalvojumiem, ka 2012. gada decembrī notiks kāds neparasts un katastrofāls notikums ar Zemi.

Jautājums: Vai no milzu Saules vētrām 2012. gadā Zemei draud kādas briesmas?
Atbilde: Saules aktivitātei ir regulārs cikls, ar maksimālo aktivitāti aptuveni ik pēc 11 gadiem. Šādos Saules maksimālās aktivitātes periodos spēcīgie uzliesmojumi uz Saules var izraisīt zināmu pārtraukumu satelītu sakaros un bojāt elektroniku. Mūsu inženieri mācās veidot tādu elektroniku, kas būtu aizsargāta pret lielajām Saules vētrām. Bet nav neviena īpaša riska ar Saules aktivitāti 2012. gadā. Esošais Saules maksimums, kurš norisināsies 2012. – 2014. gadu periodā ir paredzams kā vidēji spēcīgs Saules aktivitātes cikls. Katrā ziņā tas nebūs savādāks kā iepriekšējie cikli visā mūsu Saules novērojumu vēsturē.

Saules vētras. Avots: www.virginmedia.com

Katram indivīdam, paaudzei, tautai vai visai civilizācijai ir vēlme būt īpašai. Gribas uzskatīt, ka tās pastāvēšanas vai dzīves laikā notiks kas īpašs un neparasts.
Arī iespējamās civilizācijas beigas ir vēlme uztvert pārspīlēti, nosakot kādus konkrētus datumus – 20. gadsimta beigas, maiju kalendāra beigas utt. Tuvojoties šiem pastardienas datumiem, parādās daudzas un dažādas Zemes un civilizācijas bojāejas versijas un attiecīgi arī ļautiņi, kas iedzīvojas uz šo ažiotāžu rēķina. Kur nu vēl plašā izklaides industrija, kas piedāvā dažādus pasaules galu scenārijus.

Iespējams, ka pasaules gals kādreiz arī pienāks.
Iespējams, ka tas būs pavisam savādāks nekā mēs to pašreiz varam iedomāties.
Varbūt to izraisīs ne jau asteroīdi, Saule vai kādi noslēpumaini spēki, bet pašu Zemes iedzīvotāju negausība patēriņā, dabas piesārņošana, planētas pārapdzīvotība vai pasaules politiķu varaskāre.

Lai planēta Zeme dzīvotu, pirmkārt, ir jāmainās tās iemītnieku domāšanai.

Ziņas izveidotas 444

32 komentāri par “Informācija pasaules gala gaidītājiem

 1. Beigu komentars super.

  Bet par to neviens tagad nedomaa, tikai tad kad suudi smelsie mutee tad sapratiis ka kautkas nav taa !!!
  Un cilveks ir lielakais zemes posts.

 2. Civilizācijas vai biosfēras gals jau nav nekāds pasaules gals. Es par pasaules galu uzskatītu tikai Zemes kā planētas beigšanu pastāvēt tās pašreizējā formā. Piemēram Zemes sadursme ar lielu kosmisku objektu kā rezultātā abu šo ķermeņu atliekas izveidotu jaunu asteorīdu joslu būtu uzskatāma par pasaules galu.

 3. Mēs varētu savlaicīgi pied..irst Rīgu tik smagi, ka Zemes sadursmes, ar kadu kosmisku objektu, rezultātā Rīga ar rajonu būtu smagākais asteroīds. Tad pēc vairākiem gadiem Rīga ietekmētu ar savu pivilkšanās spēku tādus pundurasteroīdus kā Ņujorka, Berlīne, Maskava un kļūtu par centrālo objektu bij.PL.Zeme asteroīdu joslā.

  Latviešu sapnis – lai visi rinķo ap mums kā ap Sauli..

 4. pat ja tāda nibiru plānotu ietriekties Zemē šī gada beigās, domāju ka NASA tāpat to slēptu lai nerastos lieka panika. padomājiet paši – ja puse amerikas zina ka dzīvot atlicis teiksim 6 mēnešus!? Tur tak sāktos pilnīgs bardaks! Sabruktu visa finanšu sistēma un ielās valdītu militāra anarhija.

 5. Vēl samērā nesen garām palidoja asteroīds, autobusa lielumā laikam, ko pamanīja 2-3 dienas pirms pagāja garām Zemei. Tāpēc es neticu, ka šādus draudus var savlaicīgi pamanīt un novērst.
  Kā arī taisnība par panikām, ja kaut kas būs tad to slēps cik varēs.

 6. Sakarīgi teksti ar pamatgrauda domu raksta nobeiguma daļā.
  Mēs esam patērētāju-pārtērētāju sabiedrība:
  /pareizāk zemes bagātību neprātīgie izsaimniekotāji par ko sodīs pati māte daba/
  tas būtu tēmēts vairāk par naftu kā naftas ēru kuras resursi atlikuši~50-80gadiem.
  Statistika: lai iegūtu vienu barelu(3,6l)šā “melnā zelta” jāiztērē pat līdz četri(14,4l)
  Būtu ineresanti saprast atlikušo galveno dabas izrakteņu,pamatresursu apjomu un
  atlikušo ~ laika termiņu pret to izagšanu(izstrādi)zemei?

 7. ^ Resursu nesaprātīga izsaimniekošana var sliktākajā gadījumā novest pie civilizācijas sabrukuma, kas nav nekāds pasaules gals, jo Zemei no tā nekas nenotiks.

 8. Atbilde Verdi:
  Asteroīds autobusa lielumā un planēta ir divas milzīgas atšķirības. Planētas izmēra objekti ir tie, kuriem pievērš lielāku uzmanību, tāpat tādu būtu arī grūti nepamanīt. Tāpat autobusa lieluma asteroīds nespētu nodarīt postu lielā teritorijā. Apjaust visus saules sistēmas asteroīdus, komētas būtu tas pats, kas saskaitīt zāles stiebrus savā pagalmā – tā kā līdz tam vēl tālu.

 9. @Pofig
  Tu tikai esi piemirsis, ka NASA ir tikai viena no organizācijām, kas vēro debesis. Vēl ir simtiem tūkstošu amatieru, kas bieži vien kko interesantu pamana pirmie.

 10. ^ Lai pamanītu netālu planētu nevajag kosmosa teleskopus. Jupitera 4 lielos pavadoņus var labi redzēt parastā 4 collu teleskopā. Ja tāds Nibiru te lidotu tad tieši amatieri to visticamāk atklātu, jo profesionālie astronomi pārsvarā novēro tālos objektus un lielo teleskopu novērojumu laiks ir iedalīts jau vairākus gadus iepriekš. Ar 8 m teleskopu neviens tā randomā neskatās kur pagadās. Tur viss ko kad un kurš novēros ir iedalīts jau gadiem iepriekš.

 11. Vispār jau Pasaules Gala termins tiešām nāk no kristiešu Bībeles un tad ir jāpiemin arī Armagedons un kaŗš un mesijas(Jēzus) atgriešanās uz Zemes un Sātana sakaušanu. Būsim korekti – tam pilnīgi nav nekāda sakara ar asteroīdiem, bezzvaigznes klejojošajām planētām, neredzamo(hipotētisko) Saules pavadoni – pundurzvaigzni vai kaut kur Oorta mākonī klejojošu masīvu objektu, kura ietekmē tiek mainītas Oorta mākonī esošo komētu orbītas utt. Un esmu pamanījis, ka diezgan liela daļa no šiem apsriestajiem notikumiem vai scenārijiem tiek apspriesti infantīlā manierē īpaši kādas nesen iznākušas filmas iespaidā…

  Vispār šeit ir 2 dažādas tēmas par atšķirīgām lietām. Raksta iesākums ir maldinošs… gaidīju kādu apkopojumu par dažādiem pareģotājiem, nevis NASA 😀

  2012. gada(vai tuvākā laika) sakarā var interesēties par Nostradama(starp citu, atsaukšanās uz viņu ir pilnīgi pieklususi un pazudusi šogad no prognozēm) un veselas virknes Eiropas pareģu un arī Amerikas indiāņu pareģojumiem. Tam klāt var pievienot Bībeles vai jebkuras citas reliģijas tekstu mistiku un pareģojumus par nākotni. Arī arābu Korānam ir tādi paši teksti – ir vispār vesela virkne ar pareģojumiem pasaulē(un bieži par vienu un to pašu tēmu, bet no dažādiem skatu punktiem) un ja visi šie pareģojumi izpildītos vienā laikā, tad būtu tikai interesanti… no vienas puses.

  Pats par sevi 2012. gada 21 decembris ir saistošs datums visai Zemeslodei – tad būs Ziemas Saulgrieži un šis datums(ar pavasara un rudens saulgriežiem) ir bijis dažādu kalendāro sistēmu sākuma datums. Pati galvenā mistika Maiju kalendāra sakarā sākās nevis ar Maiju kalendāru, kura beigu datums ir zināms vismaz pēdējos 30 gadus, bet gan ar 90tajos Meksikā izrakumos atklātajiem akmeņiem, uz kuriem bija pieminēts it kā kaŗa dievs. Diemžēl nevaru tagad atrast saiti wiki, bet tur bija pieminēts ka bija dažādas teksta versijas(daļa no šī teksta nebija saglabājusies) un tas viss Nostradamus pieminētā Mabus iespaidā – liekas, ka šim dievam bija līdzīgs vārds.

 12. nu ja tā notiks tad notiks,no ta neviens neizbeegs,cerēsim jau ka viss būs labi,jo bojā iet vāl negribās,un tomēr daudz mazi beerni veel kas nav veel kartiigi iepazinuši pasauli,cereesim ka viss buus labi,bet nu katra zinaa informeeti mees esam,un atkariigs no mums kurs tic kurs ne,bet tas kas netic noteikt ruugti nozeelos ka nesagatavojās,varbuut esmu stuulba bet es ar savu mazo meitinu tomeer 20.decembrii brauksu uz laukiem,ja ne gaidiit pasaules galu,tad satikt savu omiiti:D

 13. cerams kad ja kāds asteroīds trieksies zemē tas uzkritīs virsū Čakam Norisam 😀

  Bet ja nopietni 2012 gada beigās varētu kaut kas notikt jo ja to esot pareģojuši maji un vel huļ zin kas tas tā arī varētu būt

  Un esmu dzirdējis kad to arī pareģoja viens extrasents kas pareģoja japānas cunami ?

 14. Maiji neminēja kalendārā garos gadus, kad reizi 4 gados ir 29.februāris. Pēc mūsu kalendāra, viņu kalendārs reāli beidzās pagājušā gada augustā, tāpēc 2012. gada 21.dec ir pastulbu cilvēku sludinājums, bet visticamāk viltus pravieši, kas aukstasinīgi pelna naudu uz šitā, pārdodot t-kreklus u.c. suvenīrus vai piemēram, redzēsiet – 20.dec sevišķi ASV visos lielveikalos izpirks konservus. ASV viens vecs marazmātiķis, radikālais kristietis sludināja jau nez kuro pasaules galu 21.maijā, pēdējo reizi nopelnot 186 miljonus dolāru. Visa atbildība, ko viņš uzņēmās, piečakarējot aitu baru, bija teikums: “es nedaudz kļūdījos matemātiskajos aprēķinos, pārrēķināšu un esmu pārliecināts, drīz jūs uzzināsiet īsto datumu” (tas nekas, ka viņš jau 3.reizi saka šādu frāzi, bet aitas atrodas:D ) Viens te pieminēja naftu, ka tās ir 50-80 gadiem. Arī tas ir mīts, kā uzturēt naftas cenu augstu, ja naftas vai teiksim zelta būtu pārpārēm, mēs braukātos ar benzīnu 0.10 Ls litrā. Zelts būtu sāls vērtībā. Bet tā kā pastāv starpvalstu vienošanās, īstais derīgo izrakteņu daudzums tiek turēts noslēpumā, lai turētu mākslīgi augstu cenu. Tāpat augstu cenu notur nemitīgie kari naftu iegūstošajās valstīs, ja tur notiek karš, samazinās protams naftas eksports, bet tas savukārt ceļ cenu. Tādejādi tā pati ASV atpelna atpakaļ ieguldītos miljardus karā. Tik viens tāds sīkums – karā kritušie, kurus koorporācijas neskaita, kā teica Staļins – 1 ir traģēdija, bet miljons – statistika. ASV sūtot savus karavīrus, iecienījusi Staļina domugraudu.

  Pēc manām domām, pasaules gals kā tāds iespējams šāds – izies no ierindas elektronika un sabruks biržas, ekonomika tāda, kādu to zinām un cilvēkiem nāksies iet mežā, medīt zvērus, audzēt savus kartupeļus pie mājas u.t.t. Protams, liela daļa amerikāņu izmirs, jo pieraduši visu pasūtīt ar pulti uz mājām, bet mēs un citi bijušie PSRS iemītnieki, kas māk skaldīt malku ar cirvi un gājuši sēnēs uz mežu, nepazudīsim. būtībā mums jau tagad pasaules gals no krīzes, daudzi dodas uz mežu 😀 Amerikāņi nokļūtu mūsu vietā un izmirtu.

 15. Un es tagad nezinu,kā rīkoties. it kā jau neticu, ka 21.decembrī iestāsies absolūta tumsa un nebūs elektrība, bet, no otras puses, ja nu tā notiek un nav sagatavoti ūdens, sveču un konservu krājumi? 😀

 16. Neticiet tam ko tur raksta. Ja visus šos gadus nekas nepiepildijās tad tagad arī ne. Kautko pastāsta lai dabūtu naudu. Man liekas kad zinātnieki kautko min ar to pasaules galu!

  __________________________________________________

  Ar cieņu Čiekurs egles dēls.

 17. Nav vēl konstatēts ka zemesgals būs.

  Krievijā: Redzēja saules vētru un plazmas asteroīdu. Iespējams ka zemesgala nebūs …

 18. Pasaules gals 2012. gada 21. decembrī?

  21.05.2008 (99314/300)

  Tātad, pasaule ies bojā 2012. gada 21. decembrī. Nē, jūs noteikti neesat lietojuši halucinogēnas vielas. Kaut kādā veidā Zeme un tās iedzīvotāji vai vismaz lielākā to daļa pārstās eksistēt. Nav īpašas jēgas plānot karjeru, ģimeni vai ņemt hipotekāro kredītu uz 30 gadiem. Ieplānojiet savu dzīvi tā, lai pēdējos gadus pavadītu pēc iespējas lietderīgāk un izmēģiniet to, ko jau sen esat vēlējies. Jums ir palikuši veseli četri gadi, lai izbaudītu dzīvi … pirms viss ir beidzies.
  Pasmaidījāt par kārtējo pasaules gala pareģojumu, jo esat tādus dzirdējuši daudz, bet neviens nav piepildījies? Mēs joprojām esam uz Zemes, un planēta joprojām riņķo ap Sauli. Kāpēc gan 2012. gads būtu īpašs? Izrādās, ka 2012. gada nogalē beidzas maiju kalendārs. Pareģojums vēsta, ka tad iestāšoties pasaules gals. Ticiet vai nē, bet pasaulē miljoniem cilvēku uzskata, ka Nostradamuss, 2000. gads un finansiālā krīze ir bērnu pasakas salīdzinājumā ar maiju pareģojumu.

  Kas tad ir maiju kalendārs? Šo kalendāru izveidoja civilizācija, kas pastāvēja laika posmā no 250. – 900. gadam mūsu ērā. Maiju impērija aizņēma Meksikas dienvidu apgabalus un stiepās līdz pat Gvatemalai, Belīzai, El Salvadorai un daļēji arī Hondurasai. Maiju impērijā pastāvēja augsti attīstīta rakstība, arhitektūra un pilsētu būvniecība. Maiju piramīdas ir grandiozi senās civilizācijas pieminekļi, kas pastāv vēl šodien. Arī mūsdienās ir sastopami daži maiju pēcteči, kas joprojām piekopj senās tradīcijas.

  Maiji lietoja daudzus un dažādus kalendārus, kuri tika lietoti ne tikai ikdienas, nedēļas un ikgadējo darbu plānošanā, bet arī reliģiskajās aktivitātēs. Katrai dienai bija atvēlēts gars- aizstāvis. Maiju kalendārs pilnībā kontrastē ar mūsdienu kalendāru, kura primārā funkcija ir laika organizēšana un plānošana.

  Lielākā daļa maiju kalendāru bija ļoti īsi. Colkīna kalendārs bija paredzēts tikai 260 dienām. Ksābs savukārt aprakstīja Saules ciklu, kas ilga 365 dienas. Vēlāk šie abi kalendāri tika sakombinēti, izveidojot “Lielo ciklu” jeb periodu, kas ilga 52 Ksābus. Tik ilgi aptuveni dzīvoja viena paaudze. Lielajā ciklā pastāvēja divi dienu ciklu tipi – trecena, kas bija 13 dienu cikls, un veintena – 20 dienu cikls. Attiecīgi 52 gadu laikā bija 18 980 unikālas dienas ar īpašajiem aizgādņiem. Papildus šīm sistēmām maiji lietoja arī Venēras ciklu, kas bija kalendārs, balstīts uz Venēras kustību pa debesu jumu gada laikā. Nav izslēgts, ka pastāvēja kalendāri, kas tika balstīti arī uz citiem debesu ķermeņiem. Mīnuss Lielajam ciklam bija tāds, ka tas neļāva pierakstīt vēsturiskos notikumus, kas notikuši pirms vairāk kā 52. gadiem.

  Maiji izdomāja risinājumu, izmantojot to pašu Lielo ciklu. Jaunais kalendārs jeb “garais rēķins” bija paredzēta 5126 gadiem. Kalendāra pamatvienība ir skaitlis 20 (mūsdienu kalendāriem tas ir 10).

  Maiju kalendāra sākuma gads sākas ar 0.0.0.0.0. Katra nulle var izaugt līdz 19 un reprezentē maiju dienu ciklu. Pirmā diena būtu 0.0.0.0.1, 19tā jau 0.0.0.0.19. 20tā diena pārlec uz nākamo līmeni un atainojas kā 0.0.0.1.0. Vērtība 0.0.1.0.0 ir aptuveni viens gads. 1.0.0.0.0 ir 400 gadi.

  Kāds gan sakars šai skaitīšanas metodei ar pasaules galu? Maiju pareģojums pastāv uz to, ka tajā brīdī, kad beigsies “garā rēķina” kalendārs, notiks kaut kas slikts. Maiju eksperti dalās divā nometnēs, izvirzot divus iespējamos pasaules gala datumus, jo maiju dienu cikli bija gan 13, gan 20 dienas. Tātad pirmā pasaules bojāeja varētu notikt brīdī, kad maiju kalendārs rādīs 13.0.0.0.0. Šis skaitlis nozīmē 5126 gadus pēc 0.0.0.0.0 datuma, kas mūsdienu interpretācijā ir 11. augusts 3114. gadā pirms mūsu ēras. Maiju kalendārs beigsies 2012. gada 21. decembrī.

  Civilizācijai ir visai raksturīgi saasināti uztvert kaut kā beigas – maiju kalendārs, 20. gadsimta beigas utml. Tuvojoties šiem momentiem, parādās daudzas un dažādas Zemes un civilizācijas bojāejas versijas un attiecīgi arī ļautiņi, kas iedzīvojas uz šo ažiotāžu rēķina. Nu un kur nu vēl plašā izklaides industrija, kas piedāvā dažādus, ne tikai ar maiju kalendāra beigām saistītus pasaules gala scenārijus.

  Skaidrs ir tas, ka mūsdienu zinātniekiem nav lielas pārliecības, ka maiju kalendārs tiešām beigsies 13.0.0.0.0. Nevar izslēgt, ka tas beigsies tikai 20.0.0.0.0, kas sanāks aptuveni 8000. gads un tad maiji vienkārši bija paredzējuši atsākt skaitīšanu no jauna.

  “… kad kalendārs beidzas, tas vienkārši sākas no jauna. Katru gadu 31. decembrī mēs negaidam pasaules galu, zinot, ka rīt jau sāksies jauns cikls ar 1. janvāri. Visticamāk arī maiju kalendārā 13.0.0.0.0 datumam sekos 0.0.0.0.1 jeb mūsdienu interpretācijā vecais labais 2012. gada 22. decembris, pēdējais laiks iepirkt Ziemassvētku dāvanas,” raksta Karls Kruszeļnickis savā grāmatā Great Moments in Science.

 19. heh vrb kkas notiks bet neticu ka tagad peksni ta wnk bus pasaules gals. Jo ar savam acim nekadus pieradijumus neesmu redzejusi. Tas ir tikai ta teikts. Tapat ka es tagad pateiktu rit visi cilv bus miljonari-Ta tac nenotix kpc lai es ticetu cilvekiem kuti kko pasaka,man piemeram ir vajadzigi kkadi redzami pieradijumi lai ticetu kautkam shadam.!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu