Jaunais Norvēģijas naudas dizains

Tas, protams, ir joks, taču iespējams, ka viens no iemesliem, kāpēc Norvēģija neiestājas Eiropas Savienībā un nepievienojas eiro zonai, ir tas, ka Norvēģija plāno ieviest ļoti skaistas jaunās Norvēģijas kronas banknotes.

2014. gada pavasarī Norvēģijas banka izsludināja konkursu par dizaina motīviem jaunajai banknošu sērijai (50, 100, 200, 500 un 1000 Norvēģijas kronas). Konkursa mērķis bija atrast vispiemērotāko māksliniecisko risinājumu jaunajai banknošu sērijai, kuras tēma bija – “Jūra”.
Astoņi konkursa dalībnieki tika atlasīti ar ekspertu grupas palīdzību, un tie piedalījās pēdējā konkursa kārtā. Konkursa noslēgumā Norvēģijas Banka nolēma, ka jauno banknošu dizainu veidos divu konkursu dalībnieku (“The Metric System” un “Snøhetta Design”) apvienotie priekšlikumi.

NeoGeo.lv piedāvā saviem lasītājiem iepazīties ar jauno 100 Norvēģijas kronu banknotes dizainu, kas apritē nonāks, sākot ar 2017. gadu. Banknotes dizains vēl var mainīties, ņemot vērā drošības elementu iestrādi banknotē.

Studijas “The Metric System” veidotais 100 Norvēģijas kronu banknotes averss.
Foto: www.norges-bank.no/
Studijas “Snøhetta Design” veidotais 100 Norvēģijas kronu banknotes reverss.
Foto: www.norges-bank.no/
Studijas “Snøhetta Design” veidoto banknošu dizains
Foto: www.norges-bank.no/

Ziņas izveidotas 444

5 komentāri par “Jaunais Norvēģijas naudas dizains

  1. Ai, žēl, ka nevar redzēt, kas ir reversā – acīmredzot kaut kas ļoti pikants, ja jau vajadzēja šitā cenzēt. 😉

    PS Ceru, ka euro līdz šādai bezgaumībai nenolaidīsies. Bet nu – kā saka – par gaumi jau nestrīdas. 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu