Jocīgie vietu nosaukumi Latvijā

Neogeo.lv ģeogrāfiskie nosaukumi
Latvijā dzīvo ļaudis, kuriem nevar pārmest humora izjūtas trūkumu!

Tas atspoguļojas ne tikai nerātnajās tautasdziesmās un asprātīgās ziņģēs, bet arī ģeogrāfisko nosaukumu izvēlē.

Piedāvājam jums NeoGeo izveidotu karti, kurā varat iepazīties ar samērā dīvainiem nosaukumiem, ko iedzīvotāji izvēlējušies, nosaucot savas viensētas un ciemus, kā arī mežus un purvus.
Zem kartes atrodas, šo nosaukumu saraksts. Klikšķinot uz nosaukumiem zem kartes vai uz kartē esošajām ikonām iegūsiet vairāk informācijas par katru no tiem.

 
Ja jūs dzirdat kādu sakām: „Es esmu no Lieliem Muļķiem un sievu noskatīju „Līķos””, tad pārbīlī nenoģībstiet! Šis vīrs vienkārši pateica, ka dzīvo Krāslavas novada Ūdrīšu pagasta Lielo Muļķu ciemā un savu sievu ir iepazinis Kuldīgas novada Pelču pagasta „Līķu” viensētā.

Ar ļoti izcilu humora izjūtu ir jābūt apveltītam cilvēkam, kas savu māju tieši blakus Ciļviču kapsētai Ludzas novada Isnaudas pagastā ir nosaucis par „Iedvesmu”!

Ļaudis bez kompleksiem dzīvo Krāslavas novada Ūdrīšu pagasta Lielo Muļķu un Mazo Muļķu ciemos. Tas pats sakāms par Zelta Dibena ciema iedzīvotājiem Preiļu rajona Saunas pagastā.

Vai Lielo Muļķu ciemā esošā viensēta ar nosaukumu „Zelta takas” jums neatgādinu sižetu no pasakas par Buratino, kur bija Muļķu zeme un Brīnumu lauks?

Kādas spējas piemīt Krāslavas novada Ūdrīšu pagasta viensētas „Kazanova” saimniekam? Cik bagāts ir Riebiņu novada Rušonas pagasta viensētas „Santīms” saimnieks?

Daļa ciemu un viensētu Latvijā ir nosaukti valstu un pilsētu nosaukumos. Tāpat meži, purvi un pļavas ieguvuši „valstiskus” nosaukumus. Mums ir sava „Gambija”, „Roma”, „Ēģipte”, „Varšava”, „Ukraina” u.c.

Citas mājas ieguvušas nosaukumus, pateicoties tālu zemju veģetācijas tipiem. Latvijā ir „Džungļi”, „Tuksneši” un „Stepes”!

Un kurš gan to nezin, ka pie mums mīt arī marsietis un ieceļotāji no Saturna!

Materiāla sagatavošanā izmantotie resursi:LĢIA Vietvārdu datu bāze un LĢIA karšu pārlūks

Ziņas izveidotas 498

78 komentāri par “Jocīgie vietu nosaukumi Latvijā

  1. Paldies visiem, kas sūta un sūtīs zināmos jocīgos vietu nosaukumus.
    Pēc pārbaudes un iespēju robežās NeoGeo iekļaus tos savā kartē.

  2. Ja man atmiņa neviļ un vecais 1993. gada Jāņasētas atlants nemelo, tad kaukur pie Rēzeknes bij Meizaļnīca… nav tagad laika meklēt, citādi pats pārbaudītu.

  3. Un kur tad vēl Mēris bij. Bilskas pagastā? Tagad gan raksta Mēri, lai nezinātāji izrunātu ar plato ē. Par nosaukuma pareizību liecina vēsture un arī citi nosaukumi, piem. netālajā Brantu pagastā atrodams Lembis 🙂

  4. LĢIA kāršu pārlūkā var pameklēt nosaukumus kādus vien sirds vēlas. Desas ir veselas četras, Tomāti, Burkāni, Caurvēderi, Liesvēderi, Dibeni, Čuras, Dolāri, Kronas, Markas, Franki, Rubuļi, Galadiegi, Metri, Kumeļpēdas, Nošpēdas, Velna ribas utt

  5. Katru reizi braucot uz Liepāju, braucot cauri Bikstiem es ceļabiedriem jautāju “kas te par vietu?”. Ja ir atbilde “Biksti!”, tad var uzsākt ceļabiedra fizisku iespaidošanu bisktot ar pirkstiem. Bet visār neesmu pārliecināts, ka Biksti atbilst kategorijai “jocīgs vietas nosaukums”, jo kaut kā ļoti pierasts ir.

  6. Baldonē ir meža masīvs, kurš saucās “Elles pods”
    Tur ir vairāki sēravoti, vieta mazliet mistiska un baisa, tāpēc laikam vietējie to vietu sauc par Elles podu…

  7. Lūk vēl daži:
    Luņi – 3 vietas Latgalē
    Cūkauši – pie Subates
    Grabažāni – pie Saukas
    Čuhnāni – pie Aglonas
    Visus var atrast ZL kartē.

  8. Pirms kāda laika skatos vecum vecu karti, atradām Latgalē tāda mājas kā “Dibeni” un “Zelta Dibeni”.

    Baigā sacensība viņiem 😀

  9. Man kādreiz mīļāka vieta Latvijas kartē bija Zaļais Glāžškūnis. Diemžēl tad, kad pirmo reizi tur, jau krietni vēl;ākos gados nokļuvu, ta svairs nebija Zaļais, bet vienkārši- Glāžšķūnis.

  10. braucot uz Tūju ap Limbažiem ir ceļa zīme Iesalkāja.

    no Daugavpils uz Ērgļiem braucot agrāk bija pietura Dzimtene

  11. Man jau nu dikti patīk vietas nosaukums netālu no Smiltenes – Jeberleja. Kas tā par jauku leju!

  12. Forši nosaukumi:)
    Tikai viens labojums pie viensētas ar nosaukumu ”Parīzes”, kas atrodas Jelgavas novadā. Tāds Bejas pagasts Jelgavas novadā vispār neatrodas. Labi zinu, pati dzīvoju netālu no ”Parīzēm”.

  13. Atbilde Sanitai.
    Paldies par labojumu. Bija ieviesusies drukas kļūda. Tas nav Bejas pagasts, bet ir Elejas pagasts.

  14. NeoGeo, tas Bejas pagasts tur joprojām rēgojas 🙂
    Izbraucot no Kuldīgas uz Ventspils pusi, ir autobusa pietura “Amazone”.

  15. Es dzīvoju “Lielšķirbās” kaimiņos ir “Šķirbas”, “Mazšķirbas” un nedaudz tālāk “Gribieši”. Tas viss atrodas Vaidavas pagastā.

  16. Mālpils tuvumā ir zemnieku saimniecība “Idiņi”, turpat netālu ir Idiņu senkapi. Valsts nozīmes aizsargājams kultūras piemineklis, vienādiņ.

  17. Bauskas rajona Bruknā ir Maitu kalniņi, jo tur senos laikos apraka sērgās kritušos lopus, tāpat tur ir arī sava Berlīne un Dupšas krogs.

  18. Bejas pagasts bija pašreizējā Jaunalūksnes pagasta teritorijā, kur arī šodien ir Bejas ciems un pamatskola.

  19. Berlīne ir arī smilšakmens atsegums Jāņmuižā.
    Dundagas pagastā ir Oste un otrpus Ostupei – Sūde.
    6 km no Kolkas Ventspils virzienā atrodams ciems Vaide.

  20. Netālu no Mazsalacas pirms pēdējā kara bija mājas ar nosaukumu Pimpis. tagad laikam pārdēvētas par Ciedrām.Tā kā agrāk cilvēkus sarunvalodā mēdza uzrunāt pēc mājasvārda, tad nevaru kautkā stādīties priekšā kā tas cilvēks jutās.

  21. Braucot no Valmieras uz Burtniekiem redzēju autobusa pieturas nosaukumu SŪKĀTĀJI, bet braucot no Rīgas uz Iecavu, ceļazīme – DZĒRUMI 4km

  22. “no Valmieras uz Burtniekiem redzēju autobusa pieturas nosaukumu SŪKĀTĀJI”
    Vispār jau ‘Sukātāji’; bet katrs jau redz to, kas pašam tuvāks 😀
    Un jā, tur garumzīmi bieži atjauno vietējie iedzīvotāji 🙂 (lai tūristiem prieks fotografēties).
    Vēl gluži nesen bija Ziemeļvidzemē autobusa pietura ‘Visagals’; bet nu laikam ir likvidēta.

  23. ak jau ir kartē (Florida). toties pie Lejaslīgatnes (jebšu pilsētas Līgatne) ir mazs miests ar nosaukumu Ramas (margarīni?!)

  24. Salas novadā uz austrumiem no Biržiem atrodas Radiņi.
    Viesītes novadā uz ziemeļaustrumiem no Saukas atrodas Grabažāni.
    Pļaviņu novada Vietalvas pagastā uz dienvidiem no Odzienas atrodas Baltā māja.

  25. Kur tad slavenie Dirši? Un Krūte, Nabe?
    Redzēju autobusa pieturu Blogi – tur laikam dzīvo blogeri.
    Bet vispār, man ļoti patīk Čilipīne – kaut kur Balvu pusē redzēju.

  26. Ja gribētu atzīmēt kartē visus nosaukumus kas liekas dīvaini, jocīgi…nu tad kāda lieluma ekrānu vajadzētu!? (slēpta reklāma)
    Bet ja nopietni – rādās ka jaunajiem ģeogrāfiem nemaz nemāca toponīmiku. Īpaši gadījumos ar Latgali derētu lielāku izziņu jo tas saturs ir gluži citāds. Tas pat Muļķu ciems viņējā valodā nemaz nav Duraki…

  27. Par “Lāča vecumu”. Tas manuprāt vienkārši ir mežs, kur kādreiz dzīvojis lācis. Vecums – tas varētu būt vecs mežs. Varakļānu pagastā arī ir mežs Vecums. Un arī mājas “Kaktusi”, kas varētu iet zem rubrikas – svešzemju veģetācijas.

  28. Krimuldas novada Raganā ceļazīmei Ragana, reizēm pierakstīts galā S burts. Arī jauka ceļazīme, pie kuras nobildēties.

  29. Amatas novada Zaubes pagastā ir “Beverīna”, “Gorkija”
    Pļaviņu novada Vietalvas pagastā bija viensēta “Vērsāpes”(tagad laikam sabrukusi.

  30. Ir pietura “Indiņi”. Taču ātri garāmbraucot vienmēr izlasās kā IDIŅI. 🙂
    Toponīmi ir mūsu kultūrtelpas un vēstures sastāvdaļa. Lai kādi tie arī nebūtu, tie ir forši un reizē veiksmīgi apkārtni un senus notikumus raksturojoši.

  31. Varbūt, kāds zin, kādu ķermeņa daļas, orgāna vārdā nosauktu vārdu? Būtu interesanti uzzināt, vai Latvijai ir celis, spranda, potīte, akna, niere, plaiša vai žults!:D Un vai mums Lv ir, vispār, sirds?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu