Kāds būs jaunais Jaunzēlandes karogs?

Līdz 2016. gada martam Jaunzēlandes iedzīvotājiem būs iespēja izvēlēties savas valsts karogu. Jau no 20. gadsimta 60. gadiem valstī tiek debatēts par jauna karoga nepieciešamību, taču tā izvēles process ilgu laiku ir ticis atlikts. Pēc likuma, karogu valstī var mainīt parlaments, taču valdība ir nolēmusi, ka šo izvēli izdarīs Jaunzēlandes iedzīvotāji ar 2 referendumu palīdzību. Šo referendumu iznākums negarantē pilnīgi jaunu karogu Jaunzēlandei, jo būs iespēja balsot gan par veco karogu, gan par jaunā karoga priekšlikumu. Kopējās šī projekta izmaksas ir 25,7 miljoni Jaunzēlandes dolāru.

Karoga izvēles process

Avots: www.govt.nz

Ieskats Jaunzēlandes karoga vēsturēJaunzēlandes pašreizējais karogsŠobrīd oficiālā Jaunzēlandes karoga zilā pamatkrāsa (Royal Blue) ir ņemta no Lielbritānijas Karaliskās flotes karoga. Labajā pusē esošās Dienvidu Krusta zvaignes uzsver valsts atrašanās vietu Klusā okeāna dienvidu daļā. Lielbritānijas karogs (Union Jack) augšējā kreisajā pusē simbolizē Jaunzēlandes vēsturisko saikni ar Lielbritāniju.

Karogs šādā veidolā ne vienmēr ir bijis Jaunzēlandes oficiālais karogs. To pieņēma 1902. gadā pēc patriotisma uzplūdiem Angļu-Būru kara laikā (1899–1902). Sešus gadu desmitus pirms tam, pēc kolonijas nodibināšanas, jaunzēlandiešu karoga mastos plīvoja Lielbritānijas Union Jack.


Apvienoto cilšu karogsVēl pirms kolonijas nodibināšanas starp 1834. un 1840. gadu, par šo salu karogu tika uzskatīts Apvieno cilšu karogs. Tas tika pieņemts 1834. gada martā maori cilšu sanāksmē Vaitangi. Starp trim karoga priekšlikumiem, vislielāko atbalstu ieguva karogs ar Svētā Jura krustu un kreisā augšējā stūrī esošo vēl vienu krustu un četrām zvaigznēm uz zila fona.


Jaunzēlandes karalienes personiskais karogsJaunzēlandei ir vēl virkne citu oficiālo karogu – ieskaitot personisko Jaunzēlandes karalienes un ģenerālgubernatora karogus.


Maori nacionālais karogs2012. gadā Vaitangi dienā pirmoreiz valsts galvaspilsētā Velingtonā sāka plīvot maori nacionālais karogs – Tino Rangatiratanga. To atzīmējot Vaitangi līguma 150 jubileju izvēlējās dizaina konkursā. Karoga krāsas simbolizē zemi, debesis un gaismu, kas radās tām atdaloties.

Piedāvājam iepazīties ar iesniegto karoga dizaina galeriju:

Avots: www.govt.nz/
Ziņas izveidotas 444

5 komentāri par “Kāds būs jaunais Jaunzēlandes karogs?

  1. Ja godīgi tad man otrs galvenais variants ar to paparžlapas attēlojumu pa vidu patika vislabāk. Šeit gan jūs neesat parādījuši to labāko variantu ko uzgāju citā mājas lapā, bet… vai nav vienalga, galvenais, ka karogs. 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu