Kaķu slepenā dzīve

Daudziem no mums ir murrājošie mājdzīvnieki – kaķi.
Tie, kuri dzīvo laukos vai kuriem ir privātmājas, mīluļiem neliedz savu laiku pavadīt pastaigās brīvā dabā.
Vai neesat dažkārt iedomājušies par to, kā jūsu kaķis pavada savu laiku? Uz kurieni jūsu mīlulis dodas pastaigās, ar ko nodarbojas, ar ko tiekas, kur viņš tik ilgi pazūd?

Uz šiem jautājumiem 2013. gada pavasarī atbildes centās rast Lielbritānijas radio, televīzijas un interneta medija BBC (British Broadcasting Corporation) komanda savā projektā „Secret life of the cat” („Kaķa slepenā dzīve”).

Anglijas ciematā Shamley Green 10 vietējiem kaķiem uz kakla tika pievienotas GPS izsekošanas ierīces un mazas videokameras. Tādējādi 24 stundu garumā tika sekots katra kaķa gaitām. Kaķu pārvietošanās maršruti tika atzīmēti uz Lielbritānijas kartogrāfijas aģentūras „Ordnance Survey” ortofoto kartes, lai redzētu katru objektu, ko katrs kaķis ir apmeklējis un noteiktu kopējo diennaktī nostaigāto attālumu. Visas kaķa gaitas tika filmētas ar kaķim kaklā uzkārtu mazu videokameru.

Aicinām ielūkoties projekta „Secret life of the cat” iegūtajos rezultātos, kuros redzēsiet 10 angļu kaķu (Ginger, Chip, Sooty, Orlando, Hermie, Phoebe, Deebee, Kato, Coco un Rosie) diennakts gaitas.

Varēsiet izjust kaķu slepeno dzīvi, un jums būs interesanti!


Projekta “„Secret life of the cat” mājas lapa. Foto: http://www.bbc.com/news

Izrādās, ka kaķis dara dažādas lietas: posta ligzdu, sastop lapsu, slepus pārbauda veļas kasti, medī, risina veselības problēmas, strīdas…. Īsta slepenā kaķu dzīve!

Aplūkosim arī dažas citas fotogrāfijas, kuras nav saistītas ar kaķu slepenās dzīves izpētes projektu, bet kurās atspoguļotas dažas kaķu dzīves svarīgās nodarbes:

Ziņas izveidotas 444

4 komentāri par “Kaķu slepenā dzīve

  1. RedStar7.

    Viss post sākas a cilvēku. Jo cilvēks ir tas kas pieradina, pēc tam pamet.
    Tākā sāksim ar sevi, jo mēs esam barības ķēdes aukšgalā.
    Neviens dzīvnieks nekad nav nodarījis tādu postu kā cilvēks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu