Ko uz Zemes redz no kosmosa?

Visticamāk, ka neviens no mums nav bijis uz Mēness.
Nav arī gadījies riņķot ap Zemi kosmosa kuģī.

Šāda īpaša privilēģija, kā redzēt Zemi no kosmosa līdz 2012. gada sākumam ir bijusi tikai 525 cilvēkiem no 38 valstīm. Pa Mēness virsmu pastaigājušies vien tikai 12 cilvēki.

Ko uz Zemes redz astronauti, riņķojot ap Zemi kosmosa kuģī 400 km augstumā?

No apmēram 400 km augstuma uz Zemes var redzēt diezgan daudzas mūsdienu civilizācijas pazīmes – lielas pilsētas, ceļus, tiltus, lidostas, dambjus un rezervuārus.
No kosmosa kuģa var redzēt pat Ēģiptes piramīdas.

Šādi izskatās Zeme no kosmosa, lidojot kosmosa kuģī dienā:

Foto no Starptautiskās kosmosa stacijas, kurā mēģināts saskatīt Lielo Ķīnas mūri.
Avots: http://www.nasa.gov

Diemžēl vēl brīžiem izskan mīts, ka Lielais Ķīnas ir vienīgais cilvēka veidotais objekts, kuru iespējams ieraudzīt no kosmosa.
Tieši otrādi!

Lielo Ķīnas mūri nav iespējams saskatīt ar neapbruņotu aci, atrodoties zemajā orbītā ap Zemi. Dažkārt labvēlīgos laika apstākļos dažus Lielā Ķīnas mūra fragmentus var nofotografēt palielinājumā ar fotokameru.
NASA speciālisti no Džonsona kosmosa centra informē, ka Lielo Ķīnas mūri ir grūti ieraudzīt un nofotografēt, jo materiāls, no kā tas veidots, ir tādā pašā krāsā, kādā ap to esošā vide.

Ja mēs atrastos uz Mēness un raudzītos uz Zemi, tad skats, protams, arī būtu brīnišķīgs!
Iedomājieties zvaigžņotas debesis un Zemi, kura ir gandrīz 4 reizes lielāka nekā Mēness, kuru jūs redzat no Zemes. Zeme no Mēness izskatās kā baltiem, ziliem, zaļiem un rūsganiem plankumiem klāta liela lode.
No Mēness jūs neredzēsiet nevienu cilvēka veidotu objektu.

Zemes fotogrāfija no Mēness, kura veikta 1969. gadā „Apollo 11” misijas laikā.
Avots: www.geography4kids.com

Domājams, ka neviens no mums neatteiktos apskatīt Zemi no kosmosa.
Nu tad, gaidām rindā uz biļetēm kosmosa kruīza kuģī!

Ziņas izveidotas 444

10 komentāri par “Ko uz Zemes redz no kosmosa?

 1. musu Zeme ir visssvisssskaistaka visa visuma
  mums ir jamil viņu jalolo jasaraga te ir musu majas mums ir loti paveicies!!!

 2. 3. komentās ar domu, ka uz mēness neviens nav bijis. Kāpēc krievi nelidoja uz mēness?
  Es vairāk ticu, ka uz mēness nav būts nekā ir būts.

 3. >Kāpēc krievi nelidoja uz mēness?

  Kā tad nelidoja? Lunohodi aizlidoja. Krievi nesūtija cilvēkus, jo vienkārši nevarēja to atļauties. Tas ir ļoti dārgi un prasa milzīgas pūles, bet lielas atdeves no tā nav. Tomēr PSRS ļoti rūpīgi sekoja ASV programmai un bija lieliski informēti par notiekošo. Pie tam uz mēness cilvēka atstātās pēdas neizudīs tūkstošiem gadu, nekas tām tur netraucē.

  Zvaigznes no mēness nav redzamas, jo attiecībā pret zemes spilgtumu zvaigznes ir ļoti blāvas. Fotogrāfija nevar vienlaicīgi nobildēt gan ļoti gaišus, gan ļoti tumšus objektus. Bildējot zvaigznes zeme un mēness bildē būtu pārgaismoti, jeb balti pleķi.

 4. Starp citu, twitter is sastopams tāds tēls kā @Cmdr_Hadfield – kanādiešu astronauts Chris Hadfield, kurš pašlaik uzturas ISS. Viņš ir arī lielisks fotogrāfs un katru dienu postē fantastiskas bildes ar Zemi no orbītas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu