Kontinentālās hokeja līgas ģeogrāfija

Avots: www.spurtup.com

2010. gada 8. septembrī sāksies trešais Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionāts. Rīgas „Dinamo” savu pirmo spēli čempionātā uzsāk 9. septembrī Sanktpēterburgā, tiekoties ar „SKA”. Kopā 2010./2011. gada KHL sezonu uzsāk 23 komandas no Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas un Kazahstānas. KHL ir izveidota 2008. gada februārī.

Ne velti šīs hokeja līgas nosaukums ir kontinentālā, jo KHL čempionāts notiek divos kontinentos – Eiropā un Āzijā. Hokeja komandām ir jāpārvar milzīgi attālumi, spēles notiek daudzās valstīs un tālās pilsētās.
KHL komandas čempionātā ir sadalītas pēc ģeogrāfiskā principa divās konferencēs – Rietumu un Austrumu konferencēs. Savukārt, katra konference ir sadalīta vēl pa divām divīzijām. Rietumu konferencē ir Bobrova un Tarasova divīzijā, bet Austrumu konference – Černišova un Harlamova divīzijā.

NeoGeo sniedz apkopojošu ieskatu KHL ģeogrāfijā. Mūsu daudzie hokeja fani Latvijā uzzinās, kur atrodas Rīgas „Dinamo” pretinieku mājvietas, iepazīsies ar to pilsētu, hokeja klubu un arēnu būtiskāko informāciju.

Klikšķiniet uz krāsainiem marķieriem kartē vai uz kluba nosaukumiem apakšā esošajā sarakstā.

Bobrova divīzija Bobrova divīzija Tarasova divīzija Tarasova divīzija Černišova divīzija Černišova divīzija Černišova divīzijaHarlamova divīzija

 

Ziņas izveidotas 449

7 komentāri par “Kontinentālās hokeja līgas ģeogrāfija

  1. Man atmiņā ir, ka skolā man mācīja, ka ir 6 kontinenti – Antarktīda, Austrālija, D-Amerika, Z-Amerika, Āfrika un Eirāzija, un ka ir 6 – pasaules daļas – Antarktīda, Austrālija, Amerika, Āfrika, Eiropa un Āzija. Vai ir kas mainījies vai arī man klibo atmiņa?

  2. Atbilde 2lvl.
    Paldies par Jūsu aizrādījumu. Tas ir pamatots un arī pareizs. Eirāzijas sadalījums divos kontinentos – Eiropā un Āzijā – nav pamatots no fiziskās ģeogrāfijas viedokļa, jo Eiropu un Āziju atšķirībā no pārējiem pasaules kontinentiem saista plašas sauszemes masas.
    Eiropu un Āziju pareizāk ir saukt par pasaules daļām.
    Tomēr bieži saziņā un pat dažādu valstu mācību programmās Eiropu un Āziju sauc par kontinentiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu