Kriminālā Latvija – 2. daļa. Dzimumnoziegumi, miesas bojājumi

Noziedznieki aizvien nesnauž.

Iepriekšējā rakstā “Kriminālā Latvija” https://neogeo.lv/kriminala-latvija-slepkavibas-un-laupisanas/ NeoGeo lasītāji tika informēti par kriminālo statistiku slepkavību un noziedzīgi nodarījumu pret īpašumu (zādzības, laupīšana, krāpšana, piesavināšanās, izspiešana) jomā Latvijā 2023. gadā.

Šajā rakstā informēsim par 2023. gada kriminālo statistiku Latvijas novados un valstspilsētās dzimumnoziegumu un noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību jomā.

Atgādinām, ka Latvijas Iekšlietu ministrijas Informācijas centra dati uzrāda, ka Latvijā 2023. gadā kopā ir reģistrēti 33 550 noziedzīgi nodarījumi, kas kvalificējami pēc kāda no Krimināllikuma pantiem. Tas nozīmē, ka Latvijā vidēji katru dienu notiek ap 92 noziedzīgiem nodarījumiem jeb vidēji katrās 17 minūtēs tiek reģistrēts kāds noziegums.

Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes sniegs NeoGeo, kas, izmantojot jaunāko Latvijas Iekšlietu ministrijas Informācijas centra statistiku, ir apkopojis un izvērtējis noziedzības stāvokli Latvijā 2023. gadā.

Dzimumnoziegumi (izvarošana, seksuāla vardarbība, pavešana netiklībā, prostitūciju ierobežojošo noteikumu pārkāpšana, sutenerisms)


2023. gadā Latvijā ir reģistrēti 743 dzimumnoziegumi (Krimināllikuma XVI nodaļa. Noziedzīgi nodarījumi pret tikumību un dzimumneaizskaramību).

Šāds ir dzimumnoziegumu sadalījums pa Latvijas valstspilsētām un novadiem:

Dzimumnoziegumu sadalījums pa Latvijas valstspilsētām un novadiem

Secinājumi par dzimumnoziegumiem Latvijā 2023. gadā:


  • Valkas novads ir dzimumnoziegumu anomālija 2023. gadā – tur dzimumnoziegumu intensitāte bija vairāk nekā 16 reizes lielāka nekā vidēji Latvijā.
  • Arī kaimiņos esošais Smiltenes novads ir bijis ļoti nelabvēlīgs dzimumnoziegumu jomā – tur dzimumnoziegumu intensitāte bija vairāk nekā 5 reizes lielāka nekā vidēji Latvijā.
  • Ļoti labvēlīgi 2023. gads dzumumnoziegumu jomā ir aizritējis Pierīgas Mārupes un Olaines novadiem, kuri ir īpaši zema noziegumu intensitāte. Saulkrastu novadā vispār nav fiksēti dzimumnoziegumi.
  • Kopumā nav lielu atšķirību dzimumnoziegumu intensitātē starp pilsētu un lauku teritorijām.
  • Kopumā nav lielu atšķirību dzimumnoziegumu intensitātē starp Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem.

Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību (miesas bojājumi, spīdzināšana, vajāšana, inficēšana, aborta neatļauta izdarīšana, neatļauta ārstniecība, atstāšana bez palīdzības u.c.)


2023. gadā Latvijā reģistrēti 1183 noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību (Krimināllikuma XIII nodaļa).

Šāds ir noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību sadalījums pa Latvijas valstspilsētām un novadiem:

Noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību sadalījums pa Latvijas valstspilsētām un novadiem
Secinājumi par noziedzīgu nodarījumu pret personu veselību intensitāti Latvijā 2023. gadā:

Šoreiz NeoGeo vēlas, lai secinājumu izdarīšanu veiktu paši NeoGeo lasītāji. To varat veikt komentāru sadaļā. Aplūkojiet datus un karti, padomājiet un dariet to.

Ziņas izveidotas 449

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu