Latviešu skaits ārzemēs – Draugiem.lv versija

Pateicoties Draugiem.lv informatīvajam atbalstam, Neogeo.lv veica pārrēķinu latviešu skaita noteikšanai ārzemēs.

Izmantojot statistiku par draugiem.lv latviešu versijas apmeklējumu pasaules valstīs 2011. gada februārī un veicot šo datu analītisku pārrēķinu, latviešu skaits ārzemēs ir sekojošs:

Latviešu skaits ārzemēs - draugiem.lv versija


Interesanta situācija ir ar Īslandi.


Draugiem.lv dati uzrādīja lielu draugiem.lv latviešu versijas lietošanu Īslandē. Pēc šo datu pārrēķina Īslandē vajadzētu dzīvot ap 13 500 latviešiem. NeoGeo.lv izsaka pieņēmumu, ka šāds latviešu skaits Īslandē ir neatbilstošs reālajai situācijai. Īslande arī ir valsts, kas nopietni cieta pasaules finanšu krīzē. Šī valsts nav ļoti populāra Austrumeiropas darba meklētājiem.
Visticamāk, ka tik lielam draugiem.lv apmeklējumam Īslandē ir kāds cits izskaidrojums un tas nav tiešā veidā saistāms ar Īslandes latviešu aktivitātēm draugos.lv.
NeoGeo.lv apmeklējuma datu pārrēķins uzrādīja, ka Īslandē dzīvo ap 600 latviešu.

Savstarpēji precizētie draugiem.lv un NeoGeo.lv dati uzrāda, ka 2011. gada sākumā ārpus Latvijas strādā, studē un dzīvo ap 210 000 latviešu. Tie ir latvieši, kuri uztur aktīvu saziņu ar dzimteni. Lielākā daļa no tiem ir pēdējās desmitgades darba meklējumu emigranti, studenti un ģimenes apstākļu izceļotāji.

Pateicamies Draugiem.lv par sniegto informāciju!

Ziņas izveidotas 444

52 komentāri par “Latviešu skaits ārzemēs – Draugiem.lv versija

 1. Pameklēju googlē man tuvākos paziņas (kursabiedrus), kas vairs nedzīvo Latvijā- tikai viens no četriem uzrādījās, kā “draugos” reģistrējies. Tā kā šādai “draugu” statistikai īpaši neuzticētos.

 2. Ņemiet vērā arī, ka lielajām kompānijām datu centri var nebūt LV. Piemēram, ja Swedbank darbinieki skatās draugiem.lv, tad pieprasījumi nāks no Igaunijas 😉

 3. Atbilde žoržam un edgaram.
  Latviešu skaita aprēķins veikts nosakot draugiem.lv unikālo apmeklējumu skaitu no katras valsts attiecinot to pret latviešu skaitu ārzemēs un Latvijā.
  Šads aprēķins arī nosaka to, ka ne jau visi lieto draugiem.lv.
  Protams mūsu aprēķini ir teorētiski. Taču tie uzrāda noteiktas skaita proporcijas pa valstīm.

 4. Islandē ir liela latviešu kopiena, strādā zivju apstrādes rūpnīcās pa 12h dienā, dzīvo pie rūpnīcām esošajās kojās. Apkārt nekā nav, aiziet nav kur, tāpēc sēž draugos, līdz ar to draugus lietojošo īpatsvars ir stipri lielāks nekā citās valstīs.

 5. Kā tur īsti ir ar to Lielbritāniju?
  Lielbritānijā ietilpst Anglija, Velsa, Skotija, bet neietilpst Īrija?

 6. Apžēliņ, tā pavairāk mēs te, ārzemēs esam…
  Bet tas jautājums par to, vai Īrija neskaitās Lielbritānijā- nu, cepuri nost! Kaut ko tik uzjautrinošu sen nebiju lasījusi! Un, kad tā padomā, Austrāliju taču arī nav pieskaitījuši, vai ne? Kaut kas traks, kur skatās karaliene!

 7. Tätad, speciäli gjeogräfijas nezinätäjiem-
  Irija ir atseviskja valsts,ko lüdzu nejaukt ar Ziemeljiiriju (UK sastävdalju). PS. UK jeb Apvienotá karaliste sastäv no Ziemeljiirijas,Anglijas,Skotijas un Velsas, bet Lielbritänija ir tä salu grupa, kas sastäv tikai no shiim trim- Anglijas,Skotijas un Velsas. 🙂

 8. Bet kā būtu ar tiem draugiem.lv reģistrētajiem ārzemniekiem? Pēdējos gados to ir ļoti daudz, līdz ar to, ja viņus ieskaitīja latviešu rindās, manuprāt, šai statistikai nav vērtības un dati ir pilnīgi aplami.

 9. Droši vien statistikai izmantoja IP adrešu ģeogrāfiju… taču jaņēm vērā, ka vairums lielu ārzemju uzņēmumu, kuri strādā Latvijā saņem internetu pa tiešo no ārzemēm. Tas attiecas arī uz visām Skandināvu bankām Latvijām.
  Tāpēc is stipri apšaubītu īpaši rezultātus par Somiju un Zviedriju.

 10. Par to ka tik liels reģistrēto lietotāju Latvjas domenu lieto no Īslandes – tas tikai pateicoties tam ka daudzi cilvēki mobilajos telefonos izmanto interneta pārlūku Opera, kas savukārt kā tavu atrašanās vietu norāda Īslandi 😉 Lai gan atrodos Ltvijā un lietoju šo mobila interneta pārlūku, tas norāda ka tomēr atrodos Īslandē.

 11. draugiem.lv latviešu versiju lieto, piemēram, daži lietuvieši, kas studējuši Latvijā, daži vācieši, kuriem ir sakars ar latviešiem utt. Tie ir retie piemēri, kuri ir zināmi man. Bet cik tādu cilvēku ir kopumā?
  Bet ideja ir ļoti laba. Vismaz kaut kāds ieskats…

 12. Atbilde Sigalam.
  NeoGeo.lv šajā rakstā atspoguļoja 19 ārvalstis, kurās ir vislielākais latviešu skaits.
  Protams, mums ir dati arī par visām pārējām pasaules valstīm, kurās mīt latvieši.
  Ja ir interese, tad varam šos datus publicēt kādā no nākošajiem rakstiem.

 13. pareizini ar 5 doto skaitli -latvieši ārzemēs ir daudz vairāk.laimīgie kuriem ir darbs un viss pārējais. lai viņiem veicas.

 14. swedbank darbinieki nemaz netiek draugiem.lv. Jo bankas sistēmas drošības dēļ, ir bloķēta piekļuve u daudzām lapām. t.sk. draugiem.

 15. jautājums NEOGEO. Statistikā minētie dati attiecas uz Latviešiem, vai jebkuras tautības LV iedzīvotājiem, kuri reģistrējušies draugiem.lv?

  Jāņem vērā, ka daudzi esošie un bijušie LV iedzīvotāji nelieto to saitu vispār.

  Atbilde Verdi: Guersney, Jersey ir UK sastāvā ietilspstošas salas, t.s. Normandijas salas, atrodas Dienvidos. Ap visu Lielbritāniju ir neskaitāmas mazas salas, kuras visas ir UK sastāvā. Piemēram, UK Ziemeļos ir Orkney un Shetland.

 16. Atbilde Martinam.
  Rakstā minētais latviešu skaits ārzemēs nav tas pats, kas draugiem.lv latviešu versijas lietotāju skaits ārzemēs.
  Daudzi latvieši nelieto draugiem.lv.
  Draugi.lv apmeklējuma dati bija nepieciešami, lai noteiktu latviešu proporcijai starp valstīm.
  Ar tālākiem aprēķiniem arī noteica latviešu skaitu.
  NeoGeo.lv pieņēma, ka draugiem.lv versiju lieto pamatā latvieši. Ja to dara arī nelatvieši, tad tika pieņemts, ka šo cilvēku proporcija ir vienada visās valstīs.

 17. Es samērā bieži lietoju draugiem.lv caur mobilo tālruni (parastu mobilo, nevis viedtelefonu) izmantojot OperaMini pārlūkprogrammu. Tādējādi man esot tiešsaistes režīmā parādās, ka atrodos Norway, Iceland vai kādā vēl citā zemē, taču visās šajās reizēs esmu tepat Latvijā. Domājams, ka šādi varētu rasties tā kļūda ar Īslandi.

 18. par Īslandi!! es atrodos Norvēģijā,bet man ļoti bieži parādās,ka es atrastos Īslandē,ja lietoju šeit pieejamo ICE.NET interneta pieslēgumu,un viņš šeit ir ļoti populārs,tā kā ļoti iespējams,ka daudzi,kas Norvēģijā lieto šo internetu,tad viņi arī parādās kā Īslandē esošie.

 19. negribu piekrist LILI viedoklim ka minētais skaits būtu jāreizina ar 5 , jo tad jau sanāk ka ārvalstīs esam jau miljons . Nē , tas nevar būt ,jo Latvijā esam knapi pāri miljonam latviešu . Es pašlaik esmu ASV, mana deklarētā dzīves vieta ir Īrijā , ar Latviju mani saista vairs tikai pase un tautība, žēl jau ka tā sanāca , bet visi esam cilvēki un gribas dzīvot vēl šajā pasaulē esot ,nevis eksistēt … jo bērni prasa maizi , viņiem gribās izskrieties , viņiem gribās ……..Un draugos.lv manis nav un nebūs , jo komunikāciju ar saviem draugiem un radiem uzturu savādāk un arī izmantojot internetu . Draugiem.lv ir pārāk komercializējies , no malas vērojot tur notiek ” savu paziņu kauliņu skrubināšana ” , bet ne patiesa interese un komunikācija . Pat Google neprasa naudu ja ieliec bildes Picasa albumos , bet te-draugiem.lv rīkojās kā Latvijas pārvaldes dūži – ka tik kabatā nauda nāk . Bet ideja par unikālajiem klikšņiem pelna ievērību , tā ka 210 000 ārpus Latvijas varētu atbilst patiesībai .

 20. Caur īslandi iet Opera pārlūkprogrammas.
  Ja ieslēgts turbomode – caur īslandes serveriem kompresē atvērtās mājas lapas 🙂

 21. Un tiem kam valsts iestādēs ir draugiem.lv nogriezti ar izmanto Proxy serverus un ar sanāk, ka ir no USA.
  kas attiecās uz to Gērnsija, kāpēc sala, kas pieder UK tiek izdalīta atsevišķi nevis pieskaitīta pie UK?

 22. Gērnsija ir britu valdījums, kas administratīvi neietilpst Apvienotajā Karalistē… Gērnsija pat neietilpst ES….

 23. Uzdevu normālu jautājumu par Īriju un Lielbritāniju, bet Ke un Inguna tik gudri, tik gudri…
  Paldies GiGiiYa, ka normāli atbildēji! 😉
  Nu neesmu es ģeogrāfijas zinātājs, un kas? Tāpēc par man jāsmejas vai? 😀

 24. un ja es Februārī esmu bijis Draugiem.lv gan no LV, gan no Francijas, gan no Vācijas – mani peiskaitīja visām valstīm vai kādai vienai konkrētai? Un biju es tur tikai uz pāris izstādēm un kalniem. Tb nedzīvoju tur

 25. Atbilde piu.
  Draugiem.lv savā statistikā unikālu lietotāju pieskaitam 1 reizi, kas nozīmē, ka tad, ja kāds mēneša sākumā ir Īrijā un ieiet draugiem.lv, tad mēneša kopējā statistikā viņš uzrādās no Īrijas.
  Tas protams var radīt nelielas korekcijas datos, tomēr visai ticams, ka šādi gadījumi savstarpēji kompensējas.

 26. Manējais ir prom un draugos viņa nav. Tā ka lielā mērā kompensējas, ja kāds uzrādās citur, bet atrodas Latvijā.

  Pierēķinot visu plašo pasauli 300K būs diezgan precīzi, tā ka tautas skaitīšanā nevar būt vairāk par 2 Mio Latvijā palikušo.

 27. Vai šajā rakstā ir atrēķināta iespēja par latviešu tūristiem? Ok… te komentāros izrādās bija pieminēts par šo, bet vēl jau ir arī studenti, kas uz laiku mācās ārzemēs, bet dzīvo Latvijā.

  Martin, galīgi nepareizi par tām salām, jo Orkneja un Šetlendas ietilpst Skotijā, bet bez Gērnsijas un Džērsijas vēl ir Menas sala kas ir UK pārvaldījumā un tāpat citas ārzemju teritorijas, kā Bermuda, Gibraltārs, Folklendas salas pie Argentīnas un citas aizjūras teritorijas.

  Tā ka Verdi, Gērnsija ir kaut kas līdzīgs, kā Puerto-Rico. Uzsvars uz “kaut kas līdzīgs” – Puerto Rico nav štats, bet arī neatkarīga valsts tā nav. Vai arī Amerikāņu Samoa, kas pieder ASV, bet… nu nav tik vienkārši ar tām valstu teritoriju klasifikācijām. Tas tikai Krievijas gadījumā novienkāršots, ka Kaļiņingrada ir Krievijas teritorija… 😀

  P.S. draugos neesmu

 28. Par lielo skaitu Aislandē… varbūt tur tiešām nav milzīgi daudz to latviešu, bet mani bažīgu padarīja fakts, ka draugiem.lv biljarda čatā(sen tas bija) sarunājos ar latvieša draudzeni, kas bija iemācījusies latviešu valodu… o.O

 29. cik labi ka ir valstis ,kur latviesi ir ļoti maz un tieši tur es dzīvoju.jo kur ir daudz latviesi, tur veidojas lieli sūdi.

 30. Labā ziņa ir tā, ka katrai mazajai saliņai, kas ir britu karaļnama īpašums, ir pašai sava pašpārvalde un finansu sistēma (drukā paši savas mazās mārciņas). Bet vislābākā ziņa – salas, tāpat kā Šveice vai Norvēģija, neietilpst ES un nav pakļautas kretīniskajiem Briseles regulējumiem. Lieki būtu piebilst, ka parasti tās ir arī ārzonas (kas budžetam par sliktu nenāk nekādā ziņā). Uz Gērnsiju latvieši migrēja jau labu brīdi pirms iestāšanās ES un mūsējiem tur ir laba slava. Tad nu nesagandēsim to!

 31. šķiet daudzi komentāros nesaprot, ka draugiem.lv dati nav ņemti kā vienīgais avots, un ir lietoti tikai proporciju korekcijām?

  es protams arī draugiem.lv datus apšaubītu, daudzi no maniem draugiem nav draugos.

  turklāt, ir cilvēki kas bieži ceļo, un vajadzētu tad no draugiem ņemt datus par to valsti, no kuras “latvietis” ienācis visbiežāk pēdējo 3 mēnešu laikā.

 32. Domaaju,ka shie rezultaati ir pilniigi nepreciizi. No saviem pazinjaam vien zinu,ka ir izbraukushi vairaak kaa 70% dziivot aarzemees… Turklaat daudzi dziivo jau vairaakus gadus aarzemees. Piemeeram, man visa gjimene jau UK…
  Ja sho skaitli sareizinaatu ar vismaz x8, tad ticeetu,ka tie cipari atbilst tuvu iisteniibai.
  Muus kaa veinmeer maana ar tiem statistikas datiem!!!

 33. Nu ja arī liekas, ka tas skaits ir 2-3x lielāks, lai to publicētu, tad jābūt pamatam, nevis uz katra subjektīvajiem viedokļiem. Šajā gadījumā ņemta kā pamats draugiem.lv statistika, kas tikta arī apstrādāta. Jo takš jābūt pamatam uz kā balstīties.
  Kāds nu koeficients, lai izrēķinātu, to jau nu patiesībā datu speciālistiem pa migrācijas/emigrācijas spečukiem jāzin, jo tas ļoti bieži mēdz mainīties, jo ir ekonomiskie, sociālie, politiskie un vēl vairāki notikumi, kas var to mainīt un ietekmēt, valsts iestāžu analītiķiem ir vairāk instrumenti, ar kuriem var iegūt informāciju, skaitļus, darbības, bet tur nav tās ieinteresētības, bet tam, kuram interesē ir jāmeklē tas pamatojums, kas nav tik viegli. Tieši analoģiski izmanto reizinot ar X medicinā, lai zinātu aptuveni patieso skaitli ar HIV inficētos kopumā Latvijā (jo daļa jau nepārbaudās), tieši tāpat kriminaloģijā ir jāņem vērā latentie noziegumi, kuri izdarīti, piemēram, Latvijā, bet neatspoguļojas nevienā noziedzīgo nodarījumu statistikā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu