Mediju ziņas tuvplānā

Mediju ziņas tuvplānā | Neogeo.lv
NeoGeo ir uzsācis jaunu, Latvijā nebijušu servisu – „Mediju ziņas tuvplānā”.

Servisa galvenais uzdevums ir jebkuras interesantas un ģeogrāfiski piesaistāmas interneta medija ziņas pasniegšana lasītājam ar kartes palīdzību.

Ģeogrāfiski piesaistīta ziņa ir vieglāk izprotama un iegūst papildus vērtību, ja ziņā aprakstīto notikuma vietu var aplūkot kartē. Kartē attēlotā ziņa ļauj precīzi uzzināt notikuma vietu, sniedz papildus informāciju par aprakstīto objektu un tā tuvāko apkārtni.

Serviss „Mediju ziņas tuvplānā” ir izvietots neogeo.lv portāla pirmās lapas augšpusē, labajā pusē. Tas ir neliels ierāmēts kartes kvadrāts, kurā ir redzams pēdējās ievietotās mediju ziņas marķieris.

Zem kartes kvadrāta ir redzami 4 pēdējo ziņu virsraksti. Visas ziņas ir sakārtotas secīgi no jaunākām ziņām augšpusē un vecākām ziņām lejpusē.

Noklikšķinot uz jebkuras ziņas virsrakstu, jūs ieraudzīsiet kartes kvadrātā marķieri, kurš būs izvietots uz objektu, kuru apraksta konkrētā ziņa. Blakus marķierim būs redzams objekta nosaukums. Noklikšķinot uz objekta nosaukuma, jūs varat izlasīt attiecīgo interneta medija ziņu.

Līdzīgi kā jebkurā Googles kartē jūs varat „pietuvināties” ziņās minētajam objektam, kā arī nomainīt karti pret satelīta attēlu vai pievienot ielu tīklu pilsētās.

Serviss „Mediju ziņas tuvplānā” ir unikāls arī ar to, ka ziņas jūs varat lasīt no ģeogrāfiskā viedokļa, t.i., izvēlēties interesējošo reģionu (piemēram, Latgali) un tad izlasīt ievietotās ziņas par šo reģionu.

Piedāvājam izmantot arī šī servisa RSS barotni , kura pašlaik vēl strādā tikai testa režīmā, bet jau tuvākā laikā tiks palaista normālā režīmā.

Ģeoziņu RSS barotne

Varbūt jums ir arī kādi ierosinājumi ? Tad droši atstājiet tos komentāros.

Ziņas izveidotas 443

8 komentāri par “Mediju ziņas tuvplānā

 1. Šitais ir super! Nesūdzos par vājām ģeogrāfijas zināšanām, bet ja vari iemest aci kartē, kopaina vienmēr paliek daudz krāsaināka.

 2. Atbilde Flaijeram.
  Mediju ziņu filtrāciju nodrošina NeoGeo Ziņu dienests.
  Publicētas tiek tikai ģeogrāfiski interesantākās.

 3. “Mediju ziņas” būs tas pats mazais lodziņš labās puses slejā, kas tur ir jau kādu laiciņu?! Nē nu var jau saprast, Google Earth API vai kā to štelli sauc ir fun fun fun. Bet bakstīties pa mobilā telefona ekrāna izmēru spičkastīti nav gluži tas pats, kā sērfot pa GE uz platekrāna monitora, pilnā izmērā. To nav iespējams apvienot? T.i., atvērt GE, un “ieslēgt NeoGeo slāni”…

  Un vēl, iz nesenām ziņām – Sedas tīrelis pieprasa plašāku izklāstu. Nu tā, lai lohi kā es un tu zinātu, kas un kā.

 4. Viss, ko teica “Nelabojams” +
  Tiešām interesantām ziņām regulāri meklēju vietu Google map vai balticmaps, ja tuvumā.
  Pēdējais – meklēju salu, ko Z-Koreja apšaudīja. Konkrēto salu gan neatradu, tomēr arhipelāgu gan.
  Noteikti sekošu
  Paldies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu