Negribu krāsot zāli!

Tie, kas kādreiz ir dienējuši padomju armijā, noteikti atceras vai dzirdējuši gadījumus, kad padomju karavīriem bija jākrāso karaspēka daļas zāle zaļā krāsā, jo vizītē pie viņiem gaidīja atbraucam kādu ģenerāli. Absurdi, bet tas ir fakts.

Taču šādas dīvainas izdarības notika ne tikai murgainajos sociālisma laikos un valstīs, bet notiek arī mūsdienās un pat bagātās kapitalistiskās valstīs.

Lūk piemērs, kā karstuma izdedzināto zāli krāso Kalifornijā ASV.


Zāles krāsošana Kalifornijā ASV

Vai jūs vēlētos apgulties krāsotā zālē un ļaut saviem bērniem rotaļāties un vārtīties tajā?
Mākslīgais zāles zaļums ir tikai vīzija par skaisto mauriņu, sintētisks skaistums.

Otra galējība ir mākslīgā seguma ieklāšana zaļā zālāja vietā. Arī tā rīkojas valstīs, kurās nespēj izaudzēt dabisku un skaistu zālāju.

Apbrīnojami, kā cilvēki tiecas pēc zaļas zāles ilūzijas!
Kaut krāsota zāle, kaut zāle no plastmasas, bet lai ir kāds zaļums zem kājām!

Daudzās pasaules valstīs klimatisku apstākļu dēļ zaļu zāli izaudzēt un ilgstoši uzturēt ir ļoti grūti un pat neiespējami. Mēs Latvijā esam ļoti bagāti ar to, ka mums ir pārpilnība ar dabisku, skaistu un smaržīgu zāli. Mēs to neapzināmies, bet arī tā ir mūsu valsts bagātība. Mēs esam bagāti ar zāli!

Uzziņai:
• Pļava ir ekosistēma, ko veido daudzgadīgi lakstaugi. Pļavas parasti ir izveidojušās ilgstošas ganīšanas un pļaušanas rezultātā.

• Ja pļavas netiek ganītas vai pļautas, tās pamazām aizaug ar kokiem vai krūmiem un ilgākais 10 gadu laikā pļavas vietu atkal ieņem mežs.

• Pļavās sastopama vairāk nekā puse no Latvijas Sarkanās grāmatas sugām, tātad reto sugu pļavās ir vairāk nekā jebkurā citā biotopā.

• Biologus visvairāk interesē neielabotas pļavas – tādas, kas ilgāku laiku nav tikušas ne artas, ne mēslotas, ne sētas. Šādas pļavas aizņem tikai apmēram 1 % no Latvijas teritorijas. Neielabotās pļavās var sastapt ap 400 dažādu augu sugu – apmēram trešo daļu no visas Latvijas augu sugu skaita.

• Pļavās ligzdo ļoti daudz putnu sugu, to skaitā arī Eiropā par lielu retumu kļuvusī grieze. Tāpat pļavās ir milzīga kukaiņu un citu bezmugurkaulnieku sugu daudzveidība.

Lūk, kāds skaistums ir Latvijas dabiskajās pļavās!

Foto: https://www.flickr.com/photos/gatiuss/14541292281/
Foto: https://www.flickr.com/photos/privetneuznal/15177375868/<
Foto: https://www.flickr.com/photos/ax-ro/3537333664

Dabiski un baudāmi ir mauriņi mūsu pagalmos, dārzos un parkos.

Foto: https://www.flickr.com/photos/valeriekyp/475900845
Foto: https://www.flickr.com/photos/latvia-bestenjoyedslowly

Latvija ir bagāta ar dabisku un zaļu zāli. Un tā arī ir viena no mūsu bagātībām!

Ziņas izveidotas 449

2 komentāri par “Negribu krāsot zāli!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu