NeoGeo.lv uzvar konkursā “Atkod nodokli!”

NeoGeo.lv uzvar konkursā - Atkod nodokli!

Skatīt infografiku “Latvijas ciema 2011. gada budžets”

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības vizualizāciju konkursa “Atkod nodokli! Iedod viedokli!” BALVU PAR LABĀKO IDEJU ieguva Kārļa Dambrāna darbs “Nodokļa līkloči”:

Avots: www.jy.lv

Savukārt BALVU PAR LABĀKO RADOŠO/ MĀKSLINIECISKO IZPILDĪJUMU, kā arī LASĪTĀJU ATZINĪBAS BALVU ieguva Eduarda Baloža darbs “Tavi nodokļi = Tava valsts”:
httpv://www.youtube.com/watch?v=qcgqMoHGrHg

Apsveicam labākos!

Ziņas izveidotas 434

3 komentāri par “NeoGeo.lv uzvar konkursā “Atkod nodokli!”

 1. Bilde nav pareiza!

  Netiek ņemti vērā darba devēja nomaksātie sociālie nodokļi (24.09%, jeb 214.4ls) – Lai arī ko valsts te teiktu šī nauda nāk no darbinieka nopelnītā – tātad uzskatāma vismaz par netiešajiem nodokļiem.
  Bez nez kāpēc pilnībā aizmirst par akcīzes nodokļiem – ja pieņemsim ka ģimene ir 100% svēta, neviens sīvo nelieto un nepīpē, (kā arī limonādes nedzer) tomēr ar auto brauc – tātad degvielas akcīzes nodoklis tik maksāts.

  Tātad valstij tiek samaksāts 485,57 , bet dabūts atpakaļ veseli 92,97 ls 🙂

  KURTA!!!!!!

 2. Pareizāks aprēķins būtu sekojošs:

  Pieņemsim ka cilvēks strādā un darba devējs viņa algošanai ir gatavs iztērēt 1000.42, viņam ir viens bērns – apgādājamā persona
  Ņemam talkā vid algas kalkulatoru
  http://www.vid.lv/lv/gramatveziem/algu_kalkulators

  Iegūstam ka cilvēks uz rokām saņem 566.75 LS

  Nevajag aizmirst ka praktiski viss, ko pērkam tiek aplikts ar pvn 22% (labi – dažām precēm pvn ir mazāks bet to ir tik maz ka aprēķinā viņas vērā neņemšu)
  Tātad reāli viņš preces un pakalpojumus var iegūt par summu 566.75 -22% = 442.065
  Cilvēks nav svēts – lieto sīvo šad tad un brauc ar auto vēl 50 ls mēnesī tiek nomaksāti akcīzes nodokļos. Vēl auto nodoklis (5.5 ls) – nebraucam ar galīgu mazlitrāžas auto, īpašuma un zemes nodoklis – tērēšanai paliek 382,395 ls.
  Vēl nevajag aizmirst maksājumus par valsts sniegtajiem obligāti izmantojamiem “pakalpojumiem” (visādas izziņas, maksa par tehnisko skati, utt, utjp) – kas cilvēkam pēc būtības nav vajadzīgi, tāpēc nekā savādāk kā nodokļi to nevar saukt pieņemsim 5 ls mēnesī.
  No darba devēja atvēlētajiem 1000 ls pāri paliek vien 377,395 ls

  Labi – pieskaitām valsts sniegtos pakalpojumus, iznāk 456,29 ls.

  Tātad no cilvēka nopelnītā valsts grib paņemt 55%, bet cilvēkam atstāt tikai 45%….

 3. Nodokļi ir kā krievu lelle matroška lelle-lellē. Nopērkot veikalā maizi mēs samaksājam ne tikai pvn22%. Tur ir iekšā sociālais un iedzīvotāja ienākuma nodoklis par maizes cepēja darbu, uzņēmuma ienākuma nodoklis,peļņas nodoklis, maizes ceptuves nekustamā īpašuma nodoklis,transporta akcīzes nodoklis(atcerēsimies Statoil skaidrjošo reklāmas kampaņu ka tīrā benzīna cena bez nodokļiem bija ap 0,25Ls),iespējams kāds ievedmuitas nodoklis….
  Un ja ņem vērā ka daļa no pāri pārpalikušās naudas tiek tērēta savas eksistences nodrošināsanai,,ikmēneša %bankai nomaksai, nokļūšanai uz darbu un sevis aizvietošanai ar jauno paaudzi(bērnu audzināšanai), tad cik naudas paliek pāri tīri “sev”. Vai to nesauc par moderno verdzību?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu