Pasaules bagāto slavenību privātās salas

Kad cilvēkam ir daudz naudas, viņš nereti sāk pirkt visu mājas, automašīnas, jahtas un lidmašīnas.
Nu jau kādu laiku pasaulē liekās naudas tērēšanas mode ir novirzījusies uz privāto salu pirkšanu jūrās un okeānos.

Lūk, tikai dažu pasaules bagāto slavenību privātās salas:

Slavenā amerikāņu aktiera Marlona Brando privātais atols Tetiaroa Franču Polinēzijā Klusajā okeānā. Aktieris to pa daļām nopirka 1966. un 1967. gadā, kopā samaksājot 270 000 ASV dolāru. Pēc Marlona Brando nāves 2004. gadā atolā saimnieko viens no viņa dēliem – Saimons Brando.
Atola sauszemes platība ir aptuveni 6 km².

Tetiaroa atols. Foto: www.charterworld.com

Tetiaroa atols | Neogeo.lv
Tetiaroa atols

Viena no privātajām salām, kas pieder britu biznesa magnātam Ričardam Brensonam, ir Moskito, tā atrodas Karību jūrā. Sala tika nopirkta 2007. gadā par 10 miljoniem sterliņu mārciņu. Salas platība ir aptuveni 0,4 km².

Moskito sala. Foto: www.bareboatsbvi.com

Moskito sala  | Neogeo.lv
Moskito sala

Slavenajam amerikāņu burvju māksliniekam Deividam Koperfīldam pieder Musha Cay sala saulainajās Bahamu salās. Salas platība ir aptuveni 0,8 km².

Musha Cay sala. Foto: thecolork.blogspot.com

Musha Cay sala  | Neogeo.lv
Musha Cay sala

Amerikāņu aktieris Leonardo Di Kaprio 2005. gadā nopirka Blackadore Caye salu Belizā, Karību jūrā. Tā viņam izmaksāja 1,75 miljonus ASV dolāru. Salas platība ir aptuveni 0,4 km².

Blackadore Caye sala. Foto: www.luxurylivingint.com

Blackadore Caye sala  | Neogeo.lv
Blackadore Caye sala

Vēl viena amerikāņu aktiermākslas slavenība Mels Gibsons 2005. gadā Klusajā okeānā, Fidži, ir iegādājies krietni lielo Mago salu. Par 22 km² lielo salu tika samaksāti 15 miljoni ASV dolāru.

Mago sala. Foto: www.ursispaltenstein.ch

Mago sala  | Neogeo.lv
Mago sala

Kanādiešu dziedātāja Selīna Diona ir izvēlējusies iegādāties savu salu nevis jūrā vai okeānā, bet upes salu Monreālā Kanādā.

Ile Gagnonas sala. Foto: www.w10.ca

Ile Gagnonas sala  | Neogeo.lv
Ile Gagnonas sala

Tiem, kuri alkst pēc savas ekskluzīvas salas, ir iespēja doties arī uz speciāli būvēto mākslīgo salu arhipelāgu pie Dubaijas Apvienotajos Arābu Emirātos.

Aptuveni 4 km attālumā no kontinenta krasta līnijas Persijas līcī ir jau daļēji izbūvēts mākslīgo salu arhipelāgs – Pasaules salas (World Islands). Kopā arhipelāgā ir 303 salas, kuras nosacīti savā izvietojuma ataino pasaules valstu karti.

Pasaules salu projekts. Foto: amazingtourismtraveling.com

Mākslīgo salu arhipelāgs – Pasaules salas  | Neogeo.lv
Mākslīgo salu arhipelāgs – Pasaules salas

Ideja par mākslīgā salu arhipelāga Pasaules salas izveidi 1998. gadā radās šeiham Mohamedam Ben Rašidam Almaktumam (Mohammed bin Rashid Al Maktoum). Tā kā Dubaijai ir tikai 67 km gara jūras piekrastes zona, katastrofāli trūka vietas tūrisma, biznesa un izklaides apbūvei, jo visas galvenās tūrisma un biznesa aktivitātes notiek tieši pludmales zonā. Tā radās ideja par mākslīgo salu izbūvi jūrā.

Projekta iesākumā bija iecere veidot 7 lielas salas, kuras atgādinātu Zemes kontinentus, taču tad aptvēra, ka tik lielas salas reti kurš varēs nopirkt. Tāpēc risinājumu rada, izveidojot 303 mazākas salas, lai daudzi bagātie investori spētu tās iegādāties.

2004. gadā virs jūras līmeņa parādījās pirmā mākslīgi uzskalotā sala.
2006. gadā tika uzskalotas jau 90% no visām salām.
2008. gadā bija pārdotas 70% no visām salām.

Salas ir mākslīgi radītas, uzskalojot jūras dibena rupjgraudainās smiltis, un to platība svārstās no 14 000 līdz 85 000 m². Starp salām ir 50–100 m liels attālums ar ūdens dziļumu 8–16 m.

Darbi pie Pasaules salu veidošanas. Foto: arkinetblog.wordpress.com

No kontinenta uz Pasaules salām ir iespējams nokļūt tikai pa ūdeni vai gaisu. No vētru lielajiem viļņiem arhipelāgu sargā speciāli viļņlauži. Ūdens apgāde un elektrības padeve tiek nodrošināta no kontinenta. Ir izbūvētas arī modernas notekūdeņu attīrīšanas ietaises.

Tiek plānots, ka Pasaules salās dzīvos un atpūtīsies tikai pasaules elite. Kopā ar apkalpojošo personālu un tūristiem iedzīvotāju skaits arhipelāgā būs ap 200 000 cilvēku.

Pabeigts projekts Pasaules salu arhipelāgā. Foto: arkinetblog.wordpress.com

Projekta autori un realizētāji apgalvo, ka mākslīgi radīto salu „garantijas laiks” ir 800–4000 gadi. Tas nozīmē, ka šajā laika periodā salas ir pasargātas no krastu erozijas ūdens un vēja ietekmē. Arī ūdens līmeņa celšanās pasaules jūrās un okeānos neradīšot nopietnas sekas salām, jo tās atrodas 4 m virs pašreizējā jūras ūdens līmeņa.

Lai kļūtu par kādas Pasaules salas īpašnieku, ir jāveic īpaša pirkšanas procedūra un pircēju finansiālo iespēju pārbaude. Ik gadu projekta realizētāji izsūta nelielu skaitu ielūgumu pārbaudītiem un uzticamiem klientiem ar aicinājumu iegādāties kādu no salām.

Daži Pasaules salu īpašnieki:
• Sala „Lielbritānija” – britu biznesa magnāts Ričards Brensons
• Sala „Grieķija” aktrise Pamela Andersone
• Sala „Etiopija” – aktieri Breds Pits un Andželīna Džolija

Daļu no Pasaules salām iegādājušās arī pasaules bagātākās biznesa kompānijas. Citi salu īpašnieki vēlas palikt nezināmi un netiek publiski uzrādīti.
Visdārgākā pārdotā sala ir „Maroka”, kuru par 38 miljoniem ASV dolāru iegādājās kāda anonīma persona. Pārējo salu cenas ir dažādas atkarībā no to lieluma un izvietojuma.

Ar lielu gandarījumu jāatzīmē, ka starp 303 Pasaules salām ir arī Latvijas sala!
Tā atrodas starp blakus esošajām salām: Somiju, Zviedriju, Dāniju, Smoļensku, Maskavu, Sanktpēterburgu un Murmansku.
Arhipelāgā nav ne Igaunijas, ne Lietuvas, ne Baltkrievijas un Ukrainas salas.

Kurš ir nopircis Latvijas salu?
Vai varbūt tā vēl gaida pircēju?

Pasaules salu karte ar salu nosaukumiem


Pasaules salu karte ar salu nosaukumiem Avots: www.2daydubai.com

Pasaules salu karte ar salu nosaukumiem oriģinālā izmērā.

Ja kādam no NeoGeo.lv lasītājiem nepietiek naudas Latvijas salas iegādei Persijas līcī, taču ir liela vēlme tikt pie savas salas, piedāvājam pārdomāt iespēju nopirkt salu tepat pie mums Baltijas jūrā.
Pašreiz pircēju gaida 5 ha lielā Hāpsalu sala Igaunijā, kas ir nopērkama par 1,2 miljoniem eiro.
Hāpsalu sala | Neogeo.lv
Hāpsalu sala

Karaļa sala. Foto: www.privateislandsmag.com



Vēl interesants pirkums tepat tuvumā ir lielākā mākslīgi veidotā sala pasaulē (bez savienojuma ar sauszemi) – Karaļa sala (dāņu val. Middelgrundsfortet). Karaļa sala ir jūras cietoksnis, kas atrodas Ēresundā starp Kopenhāgenu un Malmi. Cietoksnis tika uzbūvēts 1890–1894 kā daļa no Kopenhāgenas jūras nocietinājumu sistēmas. Tas bija lielākais jūras cietoksnis pasaulē (garnizona lielums – 800 cilvēku), tās platība, ieskaitot viļņlaužus, ir aptuveni 70 000 m², ēkas kopējā platība aptuveni 15 000 m². Līdz 1984. gadam cietoksnis bija armijas kontrolē, 2002. gadā tas tika pārdots privātam investoram.
Šābrīža cena: 6,8 miljoni eiro.


Daži ieteikumi tiem, kuri vēlas nopirkt savu privāto salu:
• Jebkura pasaules sala ir kādas valsts sastāvdaļa, tāpēc, veicot salas iegādi, ir jāievēro attiecīgās valsts likumi. Piemēram, Ķīnā salu nevar nopirkt privātīpašumā, bet var veikt tās nomu maksimums uz 50 gadiem.
• Uz pasaules nav tādas vietas, kur pēc salas nopirkšanas to var pasludināt par neatkarīgu teritoriju vai valsti.
• Pasaulē ir valstis, kur privāto salu īpašnieki nevar liegt citiem iedzīvotājiem ierasties, pastaigāties un atpūsties uz salas. Tā tas, piemēram, ir Lielbritānijā, Čīlē un Brazīlijā.

Ziņas izveidotas 459

5 komentāri par “Pasaules bagāto slavenību privātās salas

  1. Dāņu karaļa salā ir sanācis pabūt. Kāds pusstundas brauciens ar maršruta kuģīti no centra. Viennozīmīgi interesanta vieta.

  2. Nez vai Latvijā kāds var nopirkt salu uz ezera vai upes, noteikti ķepu uzlikuši mākslīgi audzēji ar nosaukumu nacionālie parki vai rezevāts.

  3. #Jānis
    Man gan netīk, ja kāds redz ir bagāts un nopirks sev salu, kuru izcūkos. Neesu pārliecināts vai esi liels dabas baudītājs, bet varu apliecināt, ka Latvijas daba un tās ainavas ir unikālas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu