Ja visi ceļi būtu ideāli taisni, tad tas būtu ekonomiski ļoti izdevīgi – ceļi būtu īsāki un mazāk tērētu naudu ceļu izbūvei, kā arī ietaupītu laiku sasniedzot galamērķi.
Taču reālajā dzīvē ceļi visbiežāk nav taisni. Mūsu planētas daba ierobežo taisnu ceļa posmu esamību ar dažādiem šķēršļiem – upēm, purviem, kalniem un ezeriem. Tas rada apstākļus tam, ka ceļi ir līkumaini un taisnu ceļa posmu izbūve ir būtiski ierobežota.
Taču uz pasaules ir dažas vietas, kur ir izbūvēti ideāli taisni ceļi un tie stiepjas ļoti, ļoti tālu.
Visgarākais taisnais ceļš uz Zemes atrodas Saūda Arābijā.

Pasaules garākais taisnais ceļš ir posms no Saūda Arābijas 10. maģistrāles, kas stiepjas no Al Darb provinces, kas atrodas netālu no Sarkanās jūras līdz Saūda Arābijas un Apvienoto Arābu Emirātu robežai pie Persijas līča. Kopā 10. maģistrāle ir 1480 kilometrus gara, taču šī maģistrāle kļuva slavena ar savu taisno posmu, kas ir 256 km garš un atrodas starp pilsētām Haradu un Al Batha.

Šajā 256 km garajā šosejas posmā un nav neviena līkuma vai ievērojamu ceļa slīpumu, tādējādi iegūstot pasaules garākā taisnā ceļa rekordu. Šoseja šķērso plašo Rubelhālī tuksnesi. Ceļš sākotnēji tika būvēts kā privāts ceļš Saūda Arābijas karalim Fahdam Saūdam (1921-2005).
Un pats galvenais – braukt pa šo ceļu ir ļoti garlaicīgi.