Pasaules valstu nacionālās bibliotēkas

2014. gada 29. augustā, kad Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB) būs 95. dzimšanas diena, notiks jaunās LNB ēkas (Mūkusalas ielā 3) oficiālā atklāšana.

Līdz atklāšanai uz jauno LNB ēku tiks pārvietoti vairāk nekā 4 miljoni speciāli apstrādātu un sagatavotu krājuma vienību.
2014. gada 18.janvārī notika akcija “Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde”, kad simboliski no rokas rokā no LNB vecās ēkas uz mūsdienīgo celtni Daugavas otrā krastā – Gaismas pili – tika padotas grāmatas. Šajā vēsturiskajā akcijā piedalījās vairāk nekā 14 000 dalībnieku.

NeoGeo.lv piedāvā ieskatu tam, kādas dažādās pasaules valstīs izskatās šo valstu nacionālo bibliotēku ēkas.


Ko teiksim salīdzinājumā ar mūsu Gaismas pili?

Foto: http://www.flickr.com/photos/brostad/9570459536/
Ziņas izveidotas 440

15 komentāri par “Pasaules valstu nacionālās bibliotēkas

  1. Saulcerītei – CITAS cien.Birkerta k-ga bibliotekas tika ļoti plaši aprakstītas pirms gadiem desmit un vairāk. Tepat, mūsu žurnālos. Tās visas izskatījās veiksmīgākas par beidzamo…

  2. Mūsu bilde pierāda kā var sačakarēt skaistu projektu. Problēma nav Birkerta projektā, bet gan tā izpildījumā. Būtu forši, ja kāds izrevidētu cēlāju kontus, tāmes un paveikto darbu atbilstību projektam.

  3. Pievienojos, ka tas kronis, kas parādījās pēkšņi, nenokurienes, jo nebija sākotnējās skicēs, ir pilnīgi no citas operas. Sākotnējā versija bija konceptiālāka, askētiskāka, gaumīgāka. Tagad bibliotēkas smaile toties labāk vizuāli sasaucas ar turpat tālāk redzamo zvaigzni Uzvaras pieminekļa virsotnē. Nezinu vai tas ir ieguvums.

  4. Bišķi labāk ir kā Haiti. Tāpēc godpilnā pirmspēdējā vieta. Kosovai ir ļoti oriģināla. Tiem tur vispār bija karš, bet viņi jau ir uzcēluši. Un stiīgu bibleni uzcēluši. Kas mums – miljoni par neglītu betona kluci ar čupčiku galā. Tā ir domāta sekste vai kas?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu