Patiesība par Ziemassvētku vecīti

Avots: http://www.flickr.com/photos/kliu/

Ziemassvētku vecītis paspēj apciemot visus bērnus, kad klāt ir Ziemassvētki?

Pamēģināsim to noskaidrot!

• Pēc ASV Iedzīvotāju uzziņu biroja (Population Reference Bureau) datiem 2010. gada Ziemassvētkos pasauli apdzīvo ap 6 932 000 000 iedzīvotāju.

• Pieņemsim, ka Ziemassvētku vecītim tic (vai vēlas ticēt) bērni līdz 10 gadu vecumam.

• Pasaules kopējie demogrāfiskie dati liecina, ka aptuveni 18% no kopējā iedzīvotāju skaita ir bērni līdz 10 gadu vecumam, tātad 2010. gada Ziemassvētkos pasaulē ir ap 1 247 800 000 bērnu līdz 10 gadu vecumam.

• Tā kā Ziemassvētku vecīša pienākums ir apciemot tikai tos bērnus, kuri svin kristiešu Ziemassvētkus, tad atņemsim no kopējā pasaules bērnu skaita musulmaņu, budistu, jūdaisma, hinduistu un citu ticību bērnus.

• Kopējais kristiešu (katoļi, luterāņi, pareizticīgie, baptisti u.c.) skaits pasaulē tiek lēsts 2,1 – 2,2 miljardi, kas veido aptuveni 30% no kopējā pasaules iedzīvotāju skaita, tātad Ziemassvētku vecītim ir jāapciemo aptuveni 30% no visas pasaules bērniem – 374,3 miljoni bērnu.

• Tā kā ne visi kristieši Ziemassvētkus svin vienā dienā (24. decembrī), tad no Ziemassvētku vecīša 24. decembra darba plāna izsvītrosim arī pareizticīgos bērnus.

• Pareizticīgo skaits pasaulē tiek lēsts ap 300 miljoniem, un tas veido ap 15 % no kristiešu kopskaita, tātad 24. decembra vakarā Ziemassvētku vecītim ir jāapciemo aptuveni 318,2 miljonu bērnu.

• Pieņemsim, ka vidēji pasaulē katrā ģimenē ir divi mazi bērni, tātad Ziemassvētku vecītim 24. decembrī ir jāapciemo ap 159 miljoni ģimeņu.

Zemes datuma maiņas līnija. Avots: http://images.yourdictionary.com

• Pieņemsim, ka 24. decembra rītā Ziemassvētku vecītis bērnu apciemošanu sāks no Zemes datuma maiņas līnijas (piemēram, Kiribati) un pārvietosies Zemes rotācijas virzienā (no austrumiem uz rietumiem).

• Pateicoties dažādām laika zonām un kustībai Zemes rotācijas virzienā, Ziemassvētku vecītim ir 31 stunda laika, lai apciemotu visas 159 miljonus ģimeņu ar maziem bērniem. Tātad 1 sekundē ir jāapmeklē 1426 ģimenes.

• Tātad uz katru ģimeni tiek tērētas 1/1426 daļa sekundes, kuras laikā Ziemassvētku vecītim stāvvietā jānovieto kamanas, pa skursteni jānokļūst mājā, jānoliek vajadzīgajā vietā dāvanas (zem eglītes vai jāpaslēpj zeķē), jānobauda bērnu sarūpētie kārumi, jāpaspēj nemanītam izkļūt no mājas un vēl jāiekāpj ragavās, lai dotos pie nākošās ģimenes.

• Ir grūti precīzi modelēt Ziemassvētku vecīša garā ceļojuma maršrutu pa visu pasauli, bet pieņemot, ka ir jāapciemo visi mazie bērni, kas atrodas visos kontinentos un visās valstīs, tad varam lēst, ka viņa ceļojuma garums 24. decembrī ir ap 120 miljoni kilometru (vai 3000 riņķojumi ap ekvatoru).

Helius I zonde. Avots: http://history.nasa.gov

• Līdz šim visātrākais cilvēka veidotais aparāts ir kosmiskās zondes Helios I un Helioss II, kuras Saules izpētei tika palaistas kosmosā 1974. un 1976. gadā. Šīs kosmiskās zondes pārvietojās ar ātrumu 70 km/sekundē (252 tūkstoši km/h).

• Tas nozīmē, ka Ziemassvētku vecītim ir jāpārvietojas ar virsskaņas ātrumu 1075 km/sekundē (3,9 miljoni km/h) , kas ir 3125 reizes lielāks par skaņas ātrumu (344 m/s).

• Tātad Ziemassvētku vecītim ir jāpārvietojas 15 reizes ātrāk nekā jebkuram līdz šim cilvēka radītajam aparātam.


• Vēl jāņem vērā arī tas, ka Ziemassvētku vecītim ir jāpārvieto milzīgs dāvanu maiss. Pieņemot, ka katram bērnam tiek vesta 1 kg smaga dāvana, kopējais dāvanu maisa svars ceļojuma sākumā ir vairāk kā 318 tūkstoši tonnas.

Ziemeļbriedis. Avots: http://www.flickr.com

• Viens ziemeļbriedis spēj pavilkt ragavās ar 150 kg smagumu, tātad Ziemassvētku vecītim vajadzētu, pa zemi velkot ragavas, ap 2,1 miljoni ziemeļbriežu. Jāsaka gan, ka pēc Krievijas ziemeļbriežu audzētāju biedrības datiem pasaulē kopā ir ap 3 miljoniem ziemeļbriežu.

• Te gan jāpiezīmē, ka Ziemassvētku vecītim jālieto lidojošie ziemeļbrieži, jo jāceļo pāri okeāniem un jūrām!

Ir patiesi jāapbrīno Ziemassvētku vecīša grandiozais darbs, pārvietojot 318 tūkstoši tonnas smagu dāvanu maiss ar ātrumu 3,9 miljoni km/h, veicot 120 miljonu kilometru garu ceļu.

Un tas viss ir jāpaspēj vienā dienā!


Novēlēsim mīļajam Ziemassvētku vecītim ar visu tikt galā un mazajiem – lai gaida dāvanas!
Stāsta, ka Ziemassvētku vecītis jau veicot pēdējos savu ragavu tehniskās apkopes darbus….

httpv://www.youtube.com/watch?v=Ooc5eJc5SHA

Šajā vietā lūdzam pārtraukt lasīt rakstu bērniem līdz 10 gadu vecumam un arī visiem tiem, kas tic Ziemassvētku brīnumiem. Tas tāpēc, lai nesagrautu jūsu ticību.

Cerams, ka visi iepriekš pieminētie rakstu vairs nelasa…

Pārējiem lasītājiem ir jāatklāj patiesība par Ziemassvētku vecīša ne visai rožaino likteni, piegādājot 318 tūkstoši tonnas smagu dāvanu maisu ar ātrumu 3,9 miljoni km/h.

Pārvietojoties Zemes atmosfērā ar virsskaņas ātrumu, Ziemassvētku vecīti sagaidītu sekojošais:

• ziemeļbrieži, kamanas un pats Ziemassvētku vecītis tiktu pakļauts milzu gaisa pretestībai, kas izraisītu nenormālu sakaršanu un acumirklīgu aizdegšanos;

• visa Ziemassvētku vecīša komanda ar visām dāvanām uz īsu brīdi uzliesmotu kā spoža komēta un izkūpētu gaisā;

• to īso brīdi vēl pirms sadegšanas Ziemassvētku vecītis savās kamanās izjustu milzu pārslodzi, kas pielīdzināma 2,2 miljonu kg liela smaguma spiedienam.

Secinājums:
Ja Ziemassvētku vecītis jebkad šādā veidā ir mēģinājis piegādāt bērniem dāvanas, tad viņa eksistence pašreiz ir stipri apšaubāma.

httpv://www.youtube.com/watch?v=cglLJJ0Czo8

Ziņas izveidotas 440

18 komentāri par “Patiesība par Ziemassvētku vecīti

 1. Ja nu tomēr pieņem, ka nav viens vienīgs vecītis, tad lai apciemotu 15 min. vienu ģimeni, nepieciešami 1’315’800 vecīši (1462*15*60). Tas arī atrisina visas ātrumu, smagumu utt problēmas un atkal visiem ir labi.

 2. Protams,ka nav viens vienīgs vecītis,jo īstenībā tā ir kompānija,kura atstāja iespaidu un tagad, katrā lielveikalā uz z-svētkiem ir santa clauss,kas uzzin, ko bērni vēlas un tad visi, brīvprātīgie salatēvi arī šīs dāvanas visiem bērniem izdala.
  Un tā mēs esam uzzinājuši,kā īstenībā darbojas Santa Claus.

 3. Es gan domāju, ka vecītis ir viens, bet tikai viņš ir marsietis.
  Tāpēc viņš spēj pārvietoties ar ar ātrumu 3,9 miljoni km/h, veicot 120 miljonu kilometru garu ceļu + vēl stiepjot 318 tūkstoši tonnas smagu dāvanu maisu.
  Viņam ir zināmas jaunās kosmosa tehnoloģijas!!!

 4. Nah
  ziemassvētku vecītis dāvanas nogādā ar Asgardu teleportācijas iekārtas palīdzību tapēc šim nekur nav jāskrien.

 5. es te prātoju – kamdēļ tieši 31 stunda? tas sanāk +7 stundas…. var būt ir kāda saite, kur par to var noskaidrod vairāk?

 6. Atbilde cesars.
  Izskatās, ka Jūsu jautājums ir radījis labu ideju NeoGeo veidot speciālu rakstu par tēmu, kas notiek ar laiku, ja objekts pārvietojas ar lielu ātrumu.
  Neliels pieminējums Einšteina relativitātes teorijai bija jau NeoGeo rakstā par GPS http://neogeo.lv/?p=6072
  Sekojiet līdzi mūsu rakstiem un saņemsiet atbildi uz Jūsu jautājumu!

 7. Nu ņemot vērā, ka Ziemassvētku vecītis ir tikai LV, bet pārējiem ir Santa Klauss, tad uzdevums ir daudz vienkāršāks.

 8. Būtu labi ja katrai ģimenei būtu ap 1kg uz bērnu dāvanas. Tikai ņemiet lūdzu vērā korekciju, lielākā daļa dāvanu saņem sapņu veidā. Tas būtu aktuāli ne tikai uz Āfrikas valstu bērniem, bet arī citur.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu