Rekords pārspēts

Karšu atlants „Platīna pasaule”
Avots: www.globalmapping.uk.com

Pārspēts 350 gadus vecs pasaules rekords!

Šis rekords attiecas uz pasaules lielākā karšu atlanta izgatavošanu.
Līdz 2011. gada beigām pasaules lielākā karšu atlanta tituls piederēja Britu bibliotēkā esošajam karšu atlantam, kura izmēri ir 1,75 m x 1,90 m. Šo atlantu 350 gadus atpakaļ Anglijas karalim Čarlzam II dāvinājis kāds holandiešu lieltirgotājs. Par šo atlantu divus gadus atpakaļ NeoGeo.lv informēja savā rakstā „Lielākais karšu atlants”.

Starptautiska 88 kartogrāfu komanda, veltot 4 gadu darbu 2011. gada nogalē, pabeidza darbu pie nu jau pasaulē lielākā karšu atlanta izveides. Atlanta nosaukums ir „Platīna pasaule” (Earth Platinum).
Sidnejas izdevniecība Millennium House 2012. gada februāra beigās veica karšu atlanta iespiešanas darbus Itālijas tipogrāfijā, bet atlanta iesiešana notika Honkongā. Tagad „Platīna pasaule” ir ceļā pie saviem lasītājiem.

Pasaulē lielākā karšu atlanta „Platīna pasaule” parametri:
• augstums – 1,80 m;
• platums – 1,40 m;
• platums atvērtā veidā – 2,80 m;
• 128 lapaspuses;
• svars – 150 kg;
• metiens – 31 eksemplāri.

Karšu atlantā ir milzu izmēra pasaules ģeogrāfiskās un politiskās kartes. Attēloti valstu karogi un milzu panorāmas fotogrāfijas. Pārsteidzošs ir ne tikai karšu izmērs, bet arī tā detalizācija – okeānu kartēs ir attēloti pat nogrimušie kuģu vraki.

Karšu atlants „Platīna pasaule” ir Austrālijas biznesmeņa Gordona Čiesa (James Gordon Cheers) garabērns, ar kura palīdzību viņš grib ieiet pasaules vēsturē. Līdz tam viņš jau bija izdevis citus lielformāta izdevumus – „Zilā pasaule” (Earth Blue) un „Zelta pasaule” (Earth Gold).

Daži grāmatas eksemplāri jau ir rezervēti klientiem no Tuvo Austrumu valstīm. Viens grāmatas eksemplārs tiks pārdots Altea galerijā (Altea Gallery) Londonā. Grāmatas cena ir samērojama ar tās izmēru – 100 000 ASV dolāru.

Karšu atlanta „Platīna pasaule” prezentācija.
Avots: bigthink.com
Ziņas izveidotas 448

3 komentāri par “Rekords pārspēts

  1. “Par šo atlantu divus gadus atpakaļ..” Varbūt tomēr rakstīsim latviski – “pirms diviem gadiem”! Žurnālistu kungi, esiet taču par paraugu pārējiem un nekropļojiet mūsu valodu kā to dara politiķi un TV!

  2. Atbilde endzelīnam.
    Paldies par stila kļūdas labojumu!
    Ja godīgi, tad neesam žurnālisti.
    Katram jau gadās….

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu