Reliģija Amerikas Savienotajās Valstīs

Amerikāņu nāciju ir veidojuši kolonisti, kuri Amerikā ieradās no dažādām pasaules valstīm, dažkārt pat to emigrācijas galvenais iemesls bija bēgšana no reliģiskās neiecietības savās iepriekšējās mītnes zemēs. Amerikā viņi pierādīja, ka ir iespējams ticēt dažādiem dieviem un to darīt dažādos veidos, tomēr vienlaikus būt lojāliem valsts pilsoņiem.

Amerikāņu skatījumu uz reliģijas brīvības jautājumu ir noteikusi Amerikas Savienoto Valstu (ASV) attīstība. Pirmajiem kolonistiem no Eiropas bija svarīgi kopīgi iedzīvoties un apgūt Jauno pasauli nevis strīdēties par to, kura reliģija ir labākā. Tomēr patiesa reliģiskā brīvība un tolerance neradās uzreiz. ASV dibinātāji nevēlējās reliģiskus karus un neatbalstīja nacionālo baznīcu veidošanos. ASV konstitūcijā ir iekļauts valsts un Baznīcas šķirtības princips, kas apvienots ar reliģiskās brīvības deklarēšanu. Tomēr lielam īpatsvaram amerikāņu gan pirms gadsimtiem, gan tagad piemīt dziļa ticība Dievam.

2010. gadā Amerikas reliģisko iestāžu statistikas asociācija (Association of Statisticians of American Religious Bodies), Nacionālā Baznīcu padome (National Council of Churches) un Glenmarijas izpētes centrs (Glenmary Research Center) veica plašu reliģiskās jomas skaitīšanu ASV.

Lūk, galvenie skaitīšanas rezultāti:

49% amerikāņu ir regulāri baznīcas apmeklētāji, un to kopskaits ir gandrīz 152 miljoni.
• Kopā ASV ir gandrīz 345 000 dažādu ticību un konfesiju draudžu.
• Aptuveni 75 % amerikāņu sevi uzskata par kristiešiem.

  Protestantismam ASV ir daudzi novirzieni: anglikāņi, presbiteriāņi, luterāņi, baptisti, Septītās dienas adventisti, kvēkeri, metodisti u.c. Savs protestantisma novirziens ir arī ASV melnādainajiem iedzīvotājiem – Melnā baznīca vai Afroamerikāņu baznīca.

Raksturīga ASV iezīme ir arī mormonisms jeb Pēdējo dienu svēto Jēzus Kristus baznīcas piekritēji, kuru kopskaits ASV ir aptuveni 6 miljoni.

NeoGeo.lv aicina iepazīties ar Amerikas reliģisko iestāžu statistikas asociācijas sagatavoto karti, kurā var redzēt galveno reliģijas piekritēju grupu katrā no ASV apgabaliem. Noklikšķinot uz jebkuru no ASV apgabaliem, varat iegūt statistikas datus par 2010. gadu.

Ziņas izveidotas 449

8 komentāri par “Reliģija Amerikas Savienotajās Valstīs

 1. Labs raksts! Vienīgi ar kristietību ASV ar laiku būs cauri, jo pašreizējā tolerances politika, kas tiek uzspiesta baltajiem cilvēkiem, jau ir novedusi pie tā, ka vismaz augstskolās un koledžās piederība baznīcai jau tiek tulkota bez maz kā kaut kas radikāls. Tur jau drīz jebkas tradicionāls tiek uzskatīts par radikālu, pretvalstisku.

 2. Autoriem>>>
  Ir liela atskiriiba starp konfesiju un religiju.
  t.i. budistus, juudaistus nevar likt vienaa katlaa ar baptistiem, katoliem vai citaam kristiesu konfesijaam, jo taas jau pieder pie kristietiibas.
  Rupja kluuda. Jo tas liek domaat, ka piem luteraani vai baptisti ir religija, bet taa nav, jo taas ir konfesijas. religija ir kristietiiba.

 3. Kristietība ir vergu un kalpu reliģija, tāpēc ateisms ir labāks. Kristietība nospiež cilvēka pašcieņu un pašlepnumu uz ceļiem, tā vel iedzen cilvēku vainas un nepilnības kompleksos. Kristietības dēļ cilvēks zaudē cieņu un sāk kaunēties no tā kā ir cilvēks. Un viņu sadistiskā pasaules koncepcija mani besī! Kā arī “grēka” jēdziens. Grēka nav. To ko tautā sauc par grēku ir attiešana no socialajām normām un ierastajiem uzvedības modeļiem. Dažās sabiedrībās viduslaikos pat zinātne skaitijās grēks, jo pārējie bija lumpāni un viņiem nepatika gudri cilvēki, kas ir citādāki!!! Baznīca ir vainīga feodālajā sistēmā. Viņa ir vainīga latviešu verga gēnos, jo tieši kristiešu misionāri veica šo vergu selekciju! Un brīvprātīgi šo ticību latvietis nepieņēma!

 4. Sveicināti! Mani sauc Skolnieciņš. Es esmu Latvju Dievu dēls, tāpēc, mani tautieši, lūdzu, uzklausiet mani! Kā mani kaitina krustnešu virsdegunība, patmīlība, egoisms! Un mani tautieši kā muļķi svin iekarotāju svētkus… Pie mums Jahve tikai sliktu darija, es kā viens no senajiem Dieviem varu tā teikt. Jezuītu čeka šeit kārtīgi uzdarbojās. Esmu pats sīkstākais no senlatjvu Dieviem, es nepadošos kristietības tirānijas priekšā. Patiesā cieņā, Jūsu Latviešu Skaudības Dievs Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ®Skolnieciņš Skolnieciņš™ P.S. Nenēsājiet tos krustus, tie ir vergturības simboli! Neesiet vergi! Esiet brīvi un spēcīgi, mani tautieši!

 5. Kristietībā pielūdz ēbreja līķi un ēbreja ģimeni. Viņu pasaules koncepcija ir absurda. Ļoti daudzus cilvēkus nogalināja, lai kristietība varētu izplatīties. Kāpēc neviens no tiem ēbrejiem neapstādināja krusta karus? No maģijas viedokļa tā bija masveida cilvēkupurēšana Žīddieva panteonam. Mūsdienās tie naivie un tās naivās, kas iet dzīvot klosterī, upurē Žīddievam savu dzīvi un savu dzimtu. Pirmkārt, celibāts neļauj radīt pēcnācējus, tas nozīmēja, ja indivīds dzimtā ir pēdējais, tad dzimta izmirs. Otrkārt, cilvēks atsakās dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, tādējādi indivīds upurē savus dzīves gadus, savas dzīves potenciālu – nerealizētos sapņus, ieceres un iespējas. Šāda cena ir n-tās reizes lielāka nekā maģijai. Jo maģijā maksā uzreiz rituāla laikā ar savu enerģiju. Maģija ļauj kļūt pašam par Dievu, bet ne par Žīddievu. Tomēr zinātnei ir jāpierāda vai jānoliedz maģijas pastāvēšanu. Maģijas pastāvēšana ļoti sarežģī cilvēces hiearhijas uzbūvi šajā pasaulē. Pasaulei ir jābūt bez reliģijām.

 6. Ak, man priekšā ir ilga cīņa pret monoteismu – ābramiskajām reliģijām! Monoteisma sistēma ir sevi izsmēlusi, tā bija domāta ēbreju tautai, bet ne mums. Es esmu latvietis, es esmu pašpietiekams. Es aizstāvu Latvju Dievu intereses, kuriem pieder šī zeme! Es esmu burvis, kas darbojas politeismā, šajā sistēmā man ir visērtāk kļūt par vienu no Dieviem. Šāds ir manas garīgās pilnveidošanās mērķis.

  Kristietība veicina garīgo degradāciju. Kristietība kopā ar islāmu (par jūdaismu es nezinu) ražo vergus. Šajā pasaulē mēs piedzimstam kā cilvēki. Mums ir doda iespēja kļūt par Dieviem, bet kristietība darbojas kā šķērslis tam. Tie latvieši, kas noticēja ēbreju mācības plaģiātam brīvprātīgi sevi paverdzināja. Latviešiem bija, ir un būs savi Dievi. Mums, mani tautieši, ēbreju mācību un tās atvasinājumus nevajag, jo no 12.gs.-13.gs. šeit bija okupācija un aneksija. Latviešus – manus senčus – krustneši garīgi kastrēja.

  Esmu antropocentrists, tāpēc vergu mācības manī izraisa iedzimtu riebumu. Kristietība iznīcināja daudzas tautas un kultūras, es nepieļaušu latvju tautas un Latvju Dievu iznīcināšanu.

  Mani nevajag žēlot, es esmu pašpietiekams un garīgi attīstīts. Man ir individuālā apziņa, es lietoju smadzenes. Par nelaimi, ļoti daudzi cilvēki dzīvo kolektīvajā apziņā, tie savas smadzenes atrofē.

  Cieņā, Skolnieciņš Latvju Dievu dēls [Latvju Skaudības Dievs Skolnieciņš]

 7. Mirušo valstības upes:
  Stiksa-ienaida upe –
  Flegetona- uguns upe ko apsargā Cerbers
  Kocita- vaidu, raudu upe
  Aheronta- skumju, bēdu upe – pār to Harons pārceļ dvēseles – šo upju krastos sodu

  izcieš dvēseles, kas apvainojušas Dievus, Dabu un līdzcilvēkus. Ar Dabas apvainošanu

  jāsaprot noziedzīga apkārtējās vides piemēslošana, bezjēdzīga koku izciršana peļņas

  nolūkos, dzīvnieku mocīšana un noziedzīga nogalināšana, lai izklaidētos. Cilvēks, kurš

  sevi iedomājas par Dabas valdnieku, ir noziedznieks! Arī no kristīgās morāles viedokļa

  tas ir lepnības grēks – tātad nāves grēks.

  Lēta- aizmirstības upe. dzerot šīs upes ūdeni dvēsele aizmirst zemes dzīvi. Lētas

  ūdeņos nonāk mirušie jaunpiedzimušie un bērni, arī daudzas taisnīgas dvēseles, lai

  varētu atdzimt uz zemes. Tā ir reinkarnācija.

  Stiksa apjož Aīda valstību deviņas reizes. Tomēr tā nav elle. Pēc kristiešu

  mitoloģijas, to varētu pielīdzināt grēku izpirkšanas pasaulei – šķīstītavai. Šeit

  valda senie Dievi. Katram senajam Dievam pieder vara pār kādu daļu no Aīda valstības,

  tomēr pār visu Aīda valstību kopumā valda Aīds. Kritušajiem eņģeliem nav varas pār

  Aīda valstību.
  Aīda valstībā atrodas arī Elizejas lauki, kur mīt dvēseles, kas nav grēkojušas, bet

  nav arī iemantojušas Debesu valstību. Elizejas laukos ir ļoti skaisti, valda mūžīga

  jaunība un pavasaris, un nav ciešanu.

  Toties jaunie “Vienīgie” Dievi (kristiešu, musulmaņu, arī budisti) ir ieviesuši

  cilvēku prātos jēdzienu par Debesu valstību, bet viņu radītie kritušie eņģeļi ir

  izveidojuši elli. Elle arī atrodas Stiksas krastos, pie kam katram reliģiskajam

  novirzienam ir sava šķīstītava un sava elle. Lai iemantotu Debesu valstību, nepietiek

  ar to, ka dvēsele nav grēkojusi, jo īsta debesu valstība dvēselei nav iespējama, ja

  tas, kuru dvēsele mīl, atrodas ellē. Kā var baudīt Debesu valstības jaukumus, zinot,

  ka tavs mīļais dēls, meita, vīrs, sieva ellē vai šķīstītavā izcieš sodu?

  Bībeles senajos tekstos tiek runāts par daudziem Dieviem – Elohim, pār kuriem valda

  viens galvenais Dievs – ELS. Els (tikai viens no Dievu valdnieka vārdiem) valda arī

  pār visiem senajiem Dieviem – Zevu ieskaitot. Jo vairāk kādam Dievam ir sekotāju un

  pielūdzēju starp cilvēkiem – jo tas ir spēcīgāks un spēj vairāk palīdzēt saviem

  sekotājiem.

  Pēc Kristietības izveidošanās cilvēki sāka pielūgt Dievu – (bet vai tas ir arī mūsu

  Visuma jeb pasaules radītājs un patiesais valdnieks?), un daudzi senie Dievi tika

  aizmirsti. Šie Dievi nonāca Aīda valstībā pie dvēselēm, kuras viņus ir pielūgušas un

  turpina pielūgt.
  Nekur Kristīgās reliģijas grāmatās netiek nosaukts Dieva vārds. Bet to var izlobīt

  uzmanīgi lasot un analizējot senos Toras rokrakstus, arī ēģiptiešu un babiloniešu

  atstātos tekstus. Un sanāk, ka kristieši tomēr nepielūdz galveno Dievu, bet vienu no

  Dieva dēliem. Tāpēc arī pasaulē tik daudz netaisnības un ciešanu.

  Dvēseles sastāv no Ka – enerģētiska veidola, kas līdzīgs cilvēkam ar miesu un kauliem

  (tas kļūst reāls nonākot Hārona laivā), un Ba – tīri saprātīgas enerģijas jeb gara. Ja

  Ka kaut kāda iemesla dēļ KA pazaudē savu BA iestājas otrreizēja nāve. Ba nekādi vairs

  nevar ietekmēt apkārtējo vidi, to dzenā un rausta gabalos visi vēji, Ba izšķīst

  pasaules telpā un papildina Ela enerģētiku.

  Bez mūsu Visuma pēc kvantu fizikas postulātiem pastāv citi Visumi paralēli mūsu

  Visumam kuros laiks plūst citādi. Vai Elam ir vara arī pār paralēlajiem visumiem?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu