Robežu nešķērsot!

Latvijai ir sauszemes robeža ar 4 kaimiņu valstīm:
1. Ar Igauniju – valsts robežas garums 343 km. Robežas izveide un apstiprināšana pabeigta 1999. gadā.
2. Ar Lietuvu – valsts robežas garums 588 km. Robežas izveide un apstiprināšana pabeigta 2000. gadā.
3. Ar Baltkrieviju – valsts robežas garums 173 km. Robežas izveide un apstiprināšana pabeigta 2008. gadā.
4. Ar Krieviju – valsts robežas aptuvenais garums 276 km. Robežas izveides un apstiprināšanas process uzsākts 2007. gadā. Plānots pabeigt 2015./2016. gadā.

Sēžot uz robežas. Foto: ttps://www.flickr.com/photos/newsfromyalta/3872651608/i

Personu un transportlīdzekļu robežkontroles uz Eiropas Savienības iekšējām robežām, iekšējām prāmju un aviācijas līnijām ir atcelta no 2007.gada 21.decembra. Visu valstu piederīgie, kas likumīgi ieceļoja Šengenas valstu telpā brīvi pārvietojas pāri iekšējām robežām. Latvijas Republikas sauszemes valsts robežu ar Igaunijas Republiku un Lietuvas Republiku personas var šķērsot jebkurā vietā. Savukārt, personas ar mehāniskajiem transporta līdzekļiem Latvijas Republikas sauszemes valsts robežu ar Igaunijas Republiku un Lietuvas Republiku var šķērsot pa ceļiem.

Taču ne katra robeža starp valstīm ir brīvi šķērsojama. Daudzas no pasaules valstu robežām tiek rūpīgi apsargātas. Tur robežas šķērsošana ir atļauta tikai īpašās vietās un to var veikt tikai ar legāliem robežas šķērsošanas dokumentiem.
Lai nepieļautu nelegālu ieceļošanu, tiek būvēti speciālas valsts robežas aizsargbūves – žogi, mūri un novērošanas torņi.

NeoGeo.lv iepazīstinās savus lasītājus ar dažiem piemēriem par valsts robežas aizsargbūvēm.


Ziņas izveidotas 444

Viens viedoklis par “Robežu nešķērsot!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu