Sasveicināšanās žesti

NeoGeo.lv jūs iepazīstina ar visizplatītākajiem sasveicināšanās žestiem pasaulē.

Namaste

Foto: http://www.flickr.com/photos/90547847@N06/8226086543

Tradicionāls indiešu un nepāliešu sveiciens, kas tulkojumā nozīmē „paklanīšanās Tev”. Plašākā nozīmē tas tiek uztverts, kā „dievišķais manī sveicina un savienojas ar dievišķo Tevī”.

Rokasspiediens

Foto: http://www.flickr.com/photos/78224393@N00/

Pasaulē plaši izplatīts sasveicināšanās veids. Sākotnēji rokas spiediens, parādot tukšo, neapbruņoto, uz augšu pavērsto plaukstu, kalpoja par miermīlīgas tuvošanās zīmi. Tas nozīmēja, ka cilvēks ir labvēlīgi noskaņots.

Cepures pacelšana

Foto: http://www.flickr.com/photos/22522979@N02/

Parasti šo žestu izmanto vecāka gada gājuma cilvēki, taču ir jāatceras, ka pieklājība prasa, lai šādā situācijā arī mēs noņemtu savu galvas segu, ja tāda mums ir. Atklāta galva, tāpat kā atklāta roka izsenis tika uzskatīta par miera un labvēlības zīmi.

Vaigs pie vaiga

Foto: dailymail.co.uk

Šādas sasveicināšanās formas izcelsme meklējama Francijā. Šāda sasveicināšanās nav piemērota pirmajām tikšanās reizēm, jo tā vairāk piemērota saskarsmē ar pazīstamiem, tuviem un sev tīkamiem cilvēkiem. Taču dažās Eiropas valstīs, piemēram, Francijā, Spānijā, Itālijā un Dienvidamerikas valstīs, piemēram, Brazīlijā, Venecuēlā šādi var sasveicināties arī ar svešinieku.
Tāpat eskimosi, saskaroties ar vaigiem un ievelkot elpu, sasveicinās viens ar otru. To gan dara tikai ar ģimenes locekļiem vai arī iemīlējušies pārīši.

Skūpsts uz lūpām

Foto: http://www.flickr.com/photos/41622708@N00/6085014884/

Etiopijas ari un bana cilšu iedzīvotājiem ikdienas sveicināšanās ar skūpstu uz lūpām ir ierasta lieta. Sveicinoties ar ārzemniekiem, tie gan tikai sarokojas. Jāatzīmē, ka sveicināšanās ar skūpstu uz lūpām daudzviet pasaulē ir populāra jauniešu vidū, kā arī pašsaprotama tā ir ļoti tuvu cilvēku starpā.

Skūpsts uz vaiga

Foto: http://www.flickr.com/photos/18623248@N00/

Šāda sasveicināšanās var būt kā papildinājums dažām citām sasveicināšanās formām (rokasspiediens, „vaigs pie vaiga” u.c.). Parasti tiek lietots radinieku, labi pazīstamu un tīkamu cilvēku starpā.

Apkampšanās

Foto: http://www.flickr.com/photos/13068219@N00/3523624765/

Viens no sveicināšanās veidiem, kas pauž vissirsnīgākās draudzības, tuvības un mīlestības jūtas. Starp dažāda dzimuma, radniecības, tuvības un draudzības līmeņiem ir atšķirības apkampienu izpildījumā.

Hongi

Foto: http://www.flickr.com/photos/68669415@N03

Tradicionāla maoru sasveicināšanās Jaunzēlandē, kad saskaras kopā cilvēku deguni un pieres. Hongi nozīmē „dzīvības elpa” un ar to saprot abu cilvēku „dzīvības elpu” apmaiņu un saplūšanu.

Koničiva

Foto: http://www.flickr.com/photos/34441949@N02/3875821737

Tradicionāls sasveicināšanās veids Japānā. Saliek kopā plaukstas un paklanās.

Dūru sasišana

Foto: http://www.flickr.com/photos/61139623@N00/4457405504

Viens no sasveicināšanās veidiem, kad ar sakļautu dūri sveicējs pieskaras otra cilvēka dūrei. Šāds sasveicināšanās veids radās ASV 20. gadsimta vidū, kad motociklisti, apstājoties pie luksoforiem, šādi sveica viens otru, jo sarokoties tobrīd bija neērti. Mūsdienās sveiciens izplatīts sportistu, jauniešu un labi pazīstamu cilvēku vidū.

Rokas skūpstīšana

Foto: http://en.wikipedia.org

Sasveicināšanās forma, kura netiek bieži izmantota un to veic tikai vīrieši sievietēm. Rokas skūpstīšana nav aizvēsturiska tradīcija, un tā vēl joprojām ir patīkama un kārota, ja vien tas nav pārspīlēti un ir veikta pareizā vietā un laikā.
Rokas skūpstīšanu ir jāveic pareizi. Vīrietis nekādā gadījumā neparauj dāmas roku uz augšu vai nepievelk to sev tuvāk, bet gan precīzi noliecas pār to un dažu centimetru attālumā ar lūpām īsu brīdi sastingst virs delnas virspuses. Ar lūpām delnas virspusei nepieskaras. Vēl joprojām ir aktuāla uzvedības norma, ka skūpstīt roku drīkst tikai telpās. Skūpstīt roku uz ielas, pludmalē vai sabiedriskā transporta pieturvietā ir nepieklājīgi.

„Dod pieci”

Foto: http://www.flickr.com/photos/61986285@N00/3820945476

Sveicēji viens otram sasit izstieptu un uz augšu paceltu roku plaukstas. Šāds sasveicināšanās veids radies ASV 20. gadsimta 60. – 70. gados sportistu vidū. Ar frāzi „dod pieci” ir jāsaprot piecu rokas pirkstu došana sveicējam, un tas ir līdzvērtīgi rokasspiedienam.

Rokas māšana

Foto: http://www.flickr.com/photos/48877431@N05/10595479576/

Sasveicināšanās veids, kuru veic no attāluma vai gadījumos, ja jāsveic vienlaicīgi daudzi cilvēki.

Sasveicināties var dažādi. Galvenais, lai no sirds!

Ziņas izveidotas 466

10 komentāri par “Sasveicināšanās žesti

  1. Aimirsāt tādu izplatītu sasveicināšanās žestu kā militārais sveiciens. Bet, šķiet, ka tas ir cepures pacelšanas paveids t.i. cepures pacelšana, cepuri nepaceļot. 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu