Sievietes seja

Kāds nezināms un nenopietns autors ir teicis, ka sievietes ir kā čeburaškas – siltas, mīkstas, mīl ar ausīm un visu dzīvi pavada kopā ar kaut kādu krokodilu Genu.
Noteikti, ka tā tas nav vienmēr un visur.

No vairāk nekā 7 miljardiem pasaules iedzīvotāju apmēram puse ir sievietes – eiropietes, afrikānietes, aziātes u.c.
Katra no šīm sievietēm dzīvo savu dzīvi dažādās valstīs, atšķirīgos politiskajos, ekonomiskajos un sociālajos apstākļos.
Ir ļoti grūti pateikt kaut ko vienojošu par visām pasaules sievietēm, taču NeoGeo.lv to mēģinās.

Lai apkopojums par pasaules daiļo dzimumu nebūtu tikai skaitļu un faktu uzskaitījums, aicinām ieskatīties dažādu pasaules sieviešu sejās – skaistās un īpatnējās.

 • Bioloģiski sieviete no vīrieša atšķiras ar sieviešu reproduktīviem dzimumorgāniem, kuru loma ir bērna ieņemšanā, iznēsāšanā un barošanā.
 • Vidēji pasaulē sievietes augums ir par 12 cm mazāks nekā vīriešiem.
Skaistule no Lībijas.
Foto: Eric Lafforgue
 • Vidēji sievietēm ir augstāks balss tembrs nekā vīriešiem.
 • Vidēji sievietēm ir garāki mati nekā vīriešiem, nav raksturīga bārdas un ūsu augšana, kā arī plikpaurība.

Austrumnieces acis Omanā.
Foto: Eric Lafforgue
 • Vidēji pasaulē zēnu piedzimst par 6% vairāk nekā meiteņu.
 • 2011. gadā pasaulē sieviešu bija par 57 miljoniem vairāk nekā vīriešu.
Jemeniete ar lielu salmu cepuri.
Foto: Eric Lafforgue
 • Procentuāli vismazāk sieviešu ir Katarā (24% no valsts iedzīvotājiem), Apvienotajos Arābu Emirātos (31%) un Bahreinā (37%), bet visvairāk sieviešu ir Ukrainā, Latvijā un Igaunijā (katrā – 54% no valsts iedzīvotājiem).
 • Pasaulē visīsākais paredzamais mūža ilgums sievietēm ir Lesoto (48 gadi), Svazilendā (49 gadi) un Sjerraleonē (49 gadi), bet visgarākais mūžs ir sievietēm Japānā (87 gadi), Honkongā (86 gadi) un Francijā (85 gadi).
Vjetnamiete. F
oto: Eric Lafforgue
 • Ik 90 sekundēs pasaulē kāda sieviete mirst no sarežģījumiem grūtniecības vai dzemdību laikā.
 • 2011. gadā vidēji pasaulē katrai sievietei piedzima 2,40 bērni, kaut gan Nigēras sievietēm vidēji ir 6,93 bērni, Zambijas – 6,30, Somālijas – 6,28. Vismazāk bērnu dzimst Bosnijā un Hercegovinā – 1,13, Honkongā – 1,14 un Andorā 1,23.
Čīliete.
Foto: Eric Lafforgue
 • Legāli visagrāk var apprecēties meitenes Ekvatoriālajā Gvinejā (12 gadi), Irānā (13 gadi) un Bolīvijā (14 gadi). Izņēmumu gadījumos 12 gados precēties var arī Kolumbijā, Trinidādā un Tobāgo, Urugvajā un Spānijā (!).
 • Līdz 19 gadu vecumam Nigērā ir apprecējušās jau 60,7% meiteņu un sieviešu, Afganistānā 53,7%, Mali – 52,6%, savukārt Dānijā, Nīderlandē un Norvēģijā precējušās šajā vecumā ir tikai 0,2% no meitenēm un sievietēm. Latvijā šis rādītājs ir 1,3%.
Ruandiete.
Foto: Eric Lafforgue
 • No 776 miljoniem pasaules analfabētu 2/3 ir sievietes.
 • Procentuāli vismazāk sieviešu ar augstāko izglītību ir Čadā (15% no visiem iedzīvotājiem ar augstāko izglītību), Gvinejā-Bisavā (16%) un Togo (17%), savukārt visvairāk izglītoto sieviešu ir Dominikas Republikā (76%), Antigva un Barbuda (74%) un Angolā (72%).
Latviete.
Foto: Dainis Matisons
 • Tikai 15% no visas pasaules zemes privātīpašumiem pieder sievietēm.
 • Pasaulē 70% no lauksaimniecībā nodarbinātiem ir sievietes.
 • Tikai 17% no pasaules valstu parlamentāriešiem ir sievietes.
 • Līdz 2012. gadam neviena sieviete nebija parlamenta deputāte Belizā, Katarā, Saūda Arābijā, Nauru un vēl dažās citās pasaules valstīs. Vislielākais sieviešu īpatsvars parlamentos ir Ruandā (56%), Andorā (50%), Dienvidāfrikā (45%) un Zviedrijā (45%).
 • No 500 lielākajām biznesa korporācijām pasaulē tikai 13 ir tādas, kurās galvenā izpilddirektore ir sieviete.

Izmantoti Apvienoto Nāciju statistikas datubāzes (2010. – 2011. gads), ANO publikāciju „Women and Girls in a World of 7 Billion” un “The World’s Women 2010” dati.

Ziņas izveidotas 449

8 komentāri par “Sievietes seja

 1. Arābiem gan traki – tur ir vismazāk sieviešu, bet pastāv daudzsievība. Daudzās sievas noteikti ir bagātajiem arābiem, tad nu nabagie arābi Katarā, AAE un Bahreinā paliek vispār bez sievām, vai kā? Un pārējās arābu valstīs ir līdzīgi?

 2. Atbilde Robertam.

  Saūda Arābijā sievietes ir 45% no iedzīvotāju kopskaita, Sīrijā – 49%, Jordānijā – 49%, Ēģiptē – 50%, Jemenā – 50%.
  Kāpēc arābiem ir maz sieviešu, bet Latvijā – daudz, par to daļēji var noskaidrot citā NeoGeo.lv rakstā “Latvijā trūkst vectētiņu, nevis vīriešu precību gados” http://neogeo.lv/?p=10972

 3. Cerēju, ka raksts būs par sievietes sejas atšķirībām no vīrieša sejas. Bieži domāju, kas tad ir tā galvenā atšķirība, kas ļauj mums momentā noteikt cilvēka dzimumu pēc sejas vien.

 4. “2011. gadā vidēji pasaulē katrai sievietei piedzima 2,40 bērni” Kā tas ir iespējams????? Grūtniecība ilgst 9 mēnešus, cik man zināms, gadā ir 12 mēneši.

 5. Atbilde Andronam.
  2,40 bērni ir piedzimušo bērnu skaits uz vienu sievieti reproduktīvajā vecumā.
  Gadu no gada šis skaitlis mainās.
  Rakstā ir 2011. gada pasaules dati.

 6. Kurš tad tos bērnus dzemdē? Sievietes “NEreproduktīvajā” vecumā??? Dvīnīši un trīnīši tak ar visām nedzimst.

 7. Baltijā visvairāk sieviešu ir tāpēc, ka vīrieši nepārtrauktu karadarbību rezultātā tiek izkauti, jau sākot ar saucamajiem jūdu=kristīgās ticības nesēju laikiem Baltu zemēs.
  Jūdu=kristietības dogmas IR TIKAI AIZSEGS vardarbībai, laupīšanai, paverdzināšanai…Amerikas kontinentā kristietības vārdā tika nogalināti vairāk kā 500 000 000 cilvēku….
  Ak, cik līela mīlestība lai nogalinātu un aplaupītu bez problēmām, vai ne !?..:)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu