Šreka prototips

Šis raksts ir par cilvēku, kurš kļuva par Šreka prototipu animācijas filmās „Šreks”.

Moriss Tille.
Foto: http://www.flickr.com/photos/90867950@N07/

Moriss Tille (franciski: Maurice Tillet) piedzima francūžu ģimenē 1903. gadā Krievijā Urālos. Viņa māte bija skolotāja, bet tēvs inženieris dzelzceļa jomā. Bērnībā Moriss Tille bija fiziskā attīstībā pavisam normāls bērns un viņu pat saukāja par „eņģelīti”, jo viņam piemita ļoti labsirdīgi un pareizi sejas vaibsti.
1917. gadā Morisa Tilles ģimena pameta Krieviju, jo tā bēga no tajā sāktās revolūcijas. Tā apmetās uz dzīvi Francijā.

Kad Morisam Tillem bija 17 gadi, viņš saslima ar akromegāliju.

Uzziņai.
• Akromegālija ir reta saslimšana, kad hipofīzes darbības traucējumu dēļ tiek izstrādāts pārāk liels augšanas hormona daudzums.
• Pēc statistikas datiem saslimšanas biežums ir 40 – 70 saslimušo uz 1 miljonu iedzīvotāju.
• Lielākajai daļai pacientu saslimšana sākas 30 – 60 gadu vecumā, turklāt statistika liecina, ka mazliet biežāk slimo sievietes.
• Raksturīgākie saslimšanas simptomi, kuri ietekmē slimnieka ārieni:
– Pirkstu, plaukstu un pēdu izmēra palielināšanās.
– Galvas apkārtmēra palielināšanās.
– Deguna, lūpas un zoda palielināšanās. Var mainīties sakodiens, parādīties spraugas starp zobiem.
– Mainās balss tembrs, tā kļūst zemāka.

Lai arī Morisa Tilles nākotnes nodomi saistījās ar jurisprudences studijām, viņa fiziskais izskats bija par šķērsli to sasniegt. 5 gadus viņš nodienēja Francijas Jūras spēkos.

1937. gadā 34 gadu vecumā Moriss Tille sāka nodarboties ar cīņas sportu.
Līdz pat 1939. gadam Moriss Tille aizvadīja daudzas cīņas arēnās gan Francijā, gan Lielbritānijā, taču, sākoties 2. Pasaules karam, viņš devās uz ASV.
1940. gadā Moriss Tille, cīkstoties ASV arēnās, ieguva savu cīkstoņa vārdu – Franču eņģelis. Viņš skatītājos iekaroja milzu popularitāti. To veicināja viņa izcilais cīkstoņa sniegums (19 mēnešus pēc kārtas viņš nezaudēja nevienu cīņu), kā arī viņa neordinārais izskats. Viņa kā cīkstoņa sportiskie panākumi bija iespaidīgi.
1945. gadā Morisam Tillem sāka pasliktināties veselība, kā rezultātā arī panākumi cīņas arēnās pasliktinājās. Savu pēdējo cīņu viņš arēnā veica 1953. gada 14. februārī Singapūrā.

Moriss Tille cīņas arēnā ASV 1940. gadā. Foto: http://www.flickr.com/photos/7409083@N03/
Moriss Tille un 20. gadsimta vidus populāra ASV modele
Doriana Lī (Dorian Leigh).
Foto: http://www.flickr.com/photos/44007496@N02/

Moriss Tille mira 50 gadu vecumā 1954. gadā no sirds slimības. Viņš ir apglabāts ASV netālu no Čikāgas.

1950. gadā Čikāgas skulptors Luiss Links izveidoja vairākas Morisa Tilles galvas skulptūras dabiskā izmērā. Viena no tām atrodas Čikāgas starptautiskajā zinātniskās ķirurģijas muzejā.

Morisa Tilles galvas skulptūras dabiskā izmērā Čikāgas starptautiskajā zinātniskās ķirurģijas muzejā. Foto: http://www.flickr.com/photos/8214590@N03/

Savas cīkstoņa karjeras laikā Morisu Tilli skatītāji dēvēja arī par „kroplīgu milzi – cilvēkēdāju”. Tiek uzskatīts, ka viņa izskats ir kalpojis par iedvesmas avotu animācijas filmu „Šreks” autoriem, radot filmas galvenā varoņa Šreka tēlu. Tādējādi Šreks ir veidots vizuāli ļoti līdzīgi Morisam Tillem.

Moriss Tille un Šreks

Ļauna slimība piemeklēja Morisu Tilli, taču, atrodot sevi cīņas sportā, tika panākti augsti sportiskie panākumi un iemantota piemiņa ļaužu prātos.
Kopā ar Šreka tēlu Moriss Tille turpina dzīvot …

Ziņas izveidotas 466

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu