Sveiki, Madona!

Madona
Madona.
Avots: “Latvijas enciklopēdija”, 4. sējums

Jau vairāk kā 2 gadus NeoGeo.lv lasītāji ar interesi lasa mūsu rakstus un infografikas, lieto sagatavotos servisus un kartes.

Mēs esam ļoti pateicīgi daudzajiem mūsu lasītājiem, kuri raksta mums uzmundrinājuma un pateicības vārdus, pievieno interesantus komentārus un iesaka jaunu rakstu tēmas!

NeoGeo.lv vēlējās noskaidrot, kurā Latvijas pusē mīt lielākie NeoGeo.lv fani, tāpēc tika apkopota statistika par to, kuru pilsētu un to apkārtņu iedzīvotāji visvairāk apmeklēja NeoGeo.lv mājas lapu pēdējo 2 gadu laikā (2010. gada marts – 2012. gada aprīlis).

Lūk, TOP 7 Latvijas pilsētām un to apkārtnēm, kuras nodrošināja vislielāko apmeklējumu NeoGeo.lv portālam (% no kopējā apmeklējumu skaita):
1. Rīga – 80,7%
2. Madona – 4,8%
3. Liepāja – 3,2%
4. Daugavpils – 1,5%
5. Ventspils – 1,2%
6. Kuldīga – 0,8%
7. Jēkabpils – 0,5%

Arī ārzemēs mīt daudzi NeoGeo.lv lasītāji, un šāds ir TOP 7 ārzemju pilsētām un to apkārtnēm, kuras nodrošināja vislielāko apmeklējumu NeoGeo.lv portālam (% no kopējā apmeklējumu skaita):
1. Londona – 0,5%
2. Dublina – 0,4%
3. Helsinki – 0,2%
4. Tallina – 0,1%
5. Stokholma – 0,1%
6. Viļņa – 0,1%
7. Berlīne – 0,1%

Rīdzinieki un Rīgas apkārtnes iedzīvotāji ir visaktīvākie NeoGeo.lv apmeklētāji, tomēr patīkams pārsteigums bija konstatēt, ka Madonas un tās apkārtnes iedzīvotāji arī ir vieni no NeoGeo.lv lielākajiem faniem!

Tā kā par Rīgu un tās notikumiem NeoGeo.lv jau daudzkārt ir rakstījis, tad šoreiz īpaši gribam pateikties Madonas un tās novada iedzīvotājiem.
Paldies madonieši par jūsu uzticību, interesi un atbalstu!

Lai popularizētu Madonas vārdu, NeoGeo.lv veica izpēti par to, kā Madonas vārds tiek lietots ģeogrāfiskos nosaukumos Latvijā un pasaulē.

LATVIJA


1. Latvijā ir 6 pilsētas, kurās Madonas vārdā ir nosauktas ielas. Madonas iela ir Cesvainē, Jēkabpilī, Jūrmalā, Lubānā, Rīgā un Varakļānos.
2. Madonas vārds ir ezeram pie Madonas pilsētas. Pēc vienas no versijām no ezera nosaukuma cēlies Madonas pilsētas vārds.
3. Madonas vārdā ir nosaukta upīte, kura iztek no Madonas ezera un tek cauri visai Madonas pilsētai.
4. Diemžēl Latvijā nav neviena ciema vai viensētas, kurai būtu dots Madonas nosaukums.

PASAULĒ


1. Madona ir Slovēnijas pilsētas Piranas piekrastē esošā ūdens akvatorija Triestes līcī Adrijas jūrā. Tas ir 13 ha liels brīnišķīgs zemūdens dabas parks un aizsargāts dabas piemineklis.

Madonas zemūdens pasaule

avots: http://www.portoroz.si/naravni-spomenik-rt-madona

2. Madona ir līcis Adrijas jūrā pie Horvātijas salas Veli Brijuna. Šī sala kopā ar vēl citām apkārtnes salām ietilpst Brijunu Nacionālajā parkā. Uz salas atrodas kūrorta komplekss. Salā ir subtropisks mitrs klimats, aug ozoli, olīvkoki un priedes. Īpašs salas lepnums ir 1 300 – 1 600 gadus vecs olīvkoks.

Veli Brijuna salas senais olīvkoks.
Avots: ru.wikipedia.org

3. Madona ir ciems Āfrikas valstī Zimbabvē.
Madonas ciems atrodas Kalahari smiltājos aptuveni 1 080 virs jūras līmeņa. Ciemu apdzīvo ndebele etniskā grupa, kuri galvenokārt nodarbojas ar lauksaimniecību. Tā kā augsne nav pārāk auglīga, tad pārsvarā tiek audzēti mājlopi. Daļa iedzīvotāju dodas peļņā uz Dienvidāfrikas zelta raktuvēm.

Madonas vārda meklējumiem pasaules plašumos izmantota GeoNames ģeogrāfisko nosaukumu datubāze.

Ziņas izveidotas 443

13 komentāri par “Sveiki, Madona!

 1. Arī es esmu pamanījis, ka madonieši ir aktīvākie manu mājas lapu apmaklētāji aiz rīdziniekiem. Vienā gadījumā tie ir pat 7% un otrā 4%

 2. Kā izskatās apmeklētāju daudzums % pret konkrētās pilsētas iedzīvotāju skaitu?
  Aizdomīgi ka Madona ir priekšā Lielpilsētām.

 3. ļoti interesants raksts, pati dzīvoju Madonā un pat nenojautu, ka Madona ir arī citu valstu pisētas nosaukumi:)
  un jā, esmu priecīga par madoniešiem:))

 4. 1. Latvijā ir 6 pilsētas, kurās Madonas vārdā ir nosauktas ielas. Madonas iela ir Cesvainē, Jēkabpilī, Jūrmalā, Lubānā, Rīgā un Varakļānos.

  Varbūt varat uztaisīt pētījumu, kuru ielu nosaukumi ir paši populārākie Latvijā? Brīvības, Rīgas, Raiņa, Dārza …

 5. Starp citu, arī Rīga ir ne tikai LV galvaspilsēta, bet arī dažas pilsētas ASV, pilsētas Indijā, …

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu